Marius Marin a refuzat prelungirea contractului cu Pisa. Ofertă uriaşă din La Liga

Dan Roșu Publicat: 6 martie 2026, 15:31

Comentarii
Marius Marin a refuzat prelungirea contractului cu Pisa. Ofertă uriaşă din La Liga

Marius Marin, în timpul unui meci - Profimedia Images

Marius Marin mai are contract cu Pisa până la finalul acestui sezon. Internaţionalul român a refuzat să prelungească înţelegerea cu italienii şi are drum liber spre La Liga.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Aşa cum as.ro te-a anunţat în exclusivitate, jucătorul de 27 de ani cotat la 3 milioane de euro este dorit de Sevilla, iar andaluzii au exultat când au auzit că poate veni liber de contract.

Marius Marin a refuzat prelungirea contractului cu Pisa

Conform presei din Spania, Antonio Cordon, noul director sportiv al Sevillei, ia în calcul să refacă linia de mijloc a echipei cu Marius Marin în primul 11.

Marius Marin a evoluat în 21 de meciuri în Serie A, în acest sezon, pentru Pisa. Formaţia italiană luptă să se salveze de la retrogradare, fiind penultima din Serie A după 27 de etape, cu 15 puncte. Formaţia aflată pe 17, prima poziţie de salvare, Cremonese e la 9 puncte peste Pisa.

Reclamă
Reclamă

Marius Marin are 36 de meciuri jucate pentru naţionala României. A evoluat în 5 meciuri în preliminariile pentru World Cup 2026, încheiate de naţională pe locul 3 în grupă. Marius Marin a fost integralist în ultimul meci disputat de România în preliminarii, înfrângerea cu 3-1 în Bosnia.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:58

Primele două “transferuri” de la Rapid, pentru sezonul viitor. Cei doi jucători care vor veni în Giuleşti

12:43

FCSB, amendată după victoria cu Petrolul. Anunţul Jandarmeriei după meciul de pe Arena Naţională

12:26

VideoLA Lakers, victorie dramatică în fața lui Houston Rockets. LeBron&Co., la un meci distanță de semifinala conferinței

11:54

Vlad Chiricheş pleacă de la FCSB înainte de finalul sezonului. Şi-a luat deja la revedere de la colegi

11:53

Radu Drăgușin a luat decizia! Ce se întâmplă cu viitorul său la Tottenham

11:41

“Am părut amatori”. Gicu Grozav, discurs furibund după eşecul cu FCSB. Mesaj dur pentru coechipierii de la Petrolul

1 Gigi Becali îi prelungește contractul, după FCSB – Petrolul 3-1: „E mai bun decât înainte” 2 Adrian Ilie s-a decis! Anunțul făcut de “Cobra” despre venirea mult dorită de Gigi Becali la FCSB 3 “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba 4 FIFA a decis! Ce se întâmplă cu înlocuirea Iranului cu Italia la Campionatul Mondial din vară 5 Salariu de 30.000 de euro pentru Daniel Pancu. Antrenorul e gata să semneze: “E un fenomen” 6 Andrei Nicolescu a făcut anunțul cu privire la viitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo: „Vom accepta să plece”
Citește și