Programul complet al Marelui Premiu al Japoniei. Cursa de la Suzuka e duminică (08:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)

Alex Masgras Publicat: 23 martie 2026, 13:02

Comentarii
Programul complet al Marelui Premiu al Japoniei. Cursa de la Suzuka e duminică (08:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)

Startul Marelui Premiu al Japoniei din 2025 / Profimedia

Formula 1 se pregăteşte de al treilea Grand Prix al sezonului 2026, care va avea loc pe legendarul circuit de la Suzuka. Marele Premiu al Japoniei va avea loc în perioada 27-29 martie, după care va urma o pauză de o lună. Cele două week-end-uri din Arabia Saudită şi Bahrain au fost anulate din cauza războiului din Orientul Mijlociu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mercedes este echipa care a dominat primele două etape ale sezonului. George Russell a câştigat etapa de debut, din Australia, în timp ce Kimi Antonelli a obţinut primul său succes în Marele Circ la cursa din China. Şi piloţii de la Ferrari şi-au împărţit podiumurile. Leclerc s-a clasat pe 3 la Melbourne, după care a fost rândul lui Hamilton să urce pe podium la Shanghai.

Programul complet al Marelui Premiu al Japoniei (27-29 martie)

Week-end-ul de la Suzuka începe vineri dimineaţă, la ora 04:30, atunci când va avea loc prima sesiune de antrenamente, urmată de FP2 de la ora 08:00. Sâmbătă, de la 04:30, va avea loc şi ultimul antrenament. Toate cele trei sesiuni vor fi transmise LIVE în AntenaPLAY.

Tot sâmbătă, de la ora 08:00, vor avea loc calificările Marelui Premiu al Japoniei, în direct pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY. Duminică, de la ora 08:00, în direct în Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY, va avea loc cursa.

Reclamă
Reclamă

Sezonul trecut, Marele Premiu al Japoniei a fost câştigat de Max Verstappen. Pilotul olandez a fost urmat atunci pe podium de cei doi piloţi de la McLaren, Lando Norris şi Oscar Piastri.

Programul Marelui Premiu al Japoniei

Vineri

Reclamă
  • 04:30: Antrenamentul 1 (AntenaPLAY)
  • 08:00: Antrenamentul 2 (AntenaPLAY)

Sâmbătă

  • 04:30: Antrenamentul 3 (AntenaPLAY)
  • 08:00: Calificări (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)

Duminică

  • 08:00: Cursa (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:34

Andrei Nicolescu nu a mai rezistat. Mesaj public pentru Mazilu: “Supărare mare”

15:30

Fotbalistul care a răpus România în 2016 şi-a anunţat retragerea din fotbal: “Plouă, nu e o coincidenţă”

15:13

EXCLUSIV“Exprimarea a fost greşită” George Buricea a făcut lumină, după ce a fost acuzat că nu ştie regulamentul: “Nu se pune problema”

14:39

„Oh, Doamne…” Reacția lui Florin Niță când a văzut cine apără poarta României cu Turcia

14:26

Cel mai violent meci din istoria Cupei Mondiale, cu pumni în figură și poliție pe gazon: „Stupid, revoltător, rușinos!”

14:19

Primul răspuns primit de Dinamo din partea CCA, în privinţa lui Istvan Kovacs: “Nu au considerat un caz excepţional”

1 UPDATEIonuț Radu ratează sigur meciul Turcia – România. Primul verdict al medicilor 2 Mircea Lucescu i-a găsit înlocuitor lui Ionuț Radu, accidentat! Anunțul de ultimă oră venit de la FRF 3 Jucătorul care e out de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi spune totul 4 Decizia luată de Dinamo în privinţa lui Adrian Mazilu. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Problema lui” 5 Bogdan Stelea, reacţie dură după ce a văzut cine l-a înlocuit pe Ionuţ Radu la naţională: “El merita!” 6 Nebunie la derby-ul nordului Angliei. Meciul a fost oprit pentru rasism
Citește și