Gaziantep, condusă de antrenorul român Mirel Rădoi, a pierdut şocant, în deplasare, scor 0-3, în faţa formaţiei Eyupspor, o echipă care se lupta să evite retrogradarea. Gaziantep ocupă în continuare locul 10 în Turcia, dar se anunţă revoluţie la club.
Bașkanul Memik Yilmaz se pregătește de o ședință de urgență a Adunării Generale a clubului, iar jurnalistul Ali Budak anunţă că urmează să fie schimbată aproape toată conducerea clubului Gaziantep. Mirel Rădoi poate răsufla uşurat momentan, pentru că nu i se impută lui eşecul, ci actualei conduceri.
„Știri de ultimă oră la Gaziantep FK. Președintele lui Gaziantep FK, Memik Yılmaz, intenționează să convoace o adunare generală extraordinară și să ia o decizie clară.
Președintele Yılmaz își propune să facă modificări în actuala conducere și să aducă cel puțin 15 nume noi puternice în cadrul clubului”, au scris turcii.
În momentul în care a plecat din România, Mirel Rădoi a anunţat că el are ca obiectiv în Turcia să ocupe în viitorul sezon un loc 1-4.
- Cariera fabuloasă a lui Franco Baresi, pe care mulţi l-au văzut cel mai mare fundaş al tuturor timpurilor!
- Cum l-a numit Gazzetta dello Sport pe Franco Baresi, după decesul legendei Milanului şi a naţionalei Italiei!
- Franco Baresi a fost căpitanul Milanului în finala CCE din 1989, câştigată de italieni cu 4-0 contra Stelei!
- A murit Franco Baresi! Fostul mare jucător al Milanului avea 66 de ani
- „Cutremur” în fotbal. Toate federațiile din UEFA, gata să boicoteze Cupa Mondială dacă planul lui Infantino prinde viață































