VIDEO | Constantin Budescu, în culmea fericirii! Sărbătoare în vestiarul lui Damac, după o victorie nebună

Antena Sport Publicat: 21 martie 2021, 16:19

Comentarii
VIDEO | Constantin Budescu, în culmea fericirii! Sărbătoare în vestiarul lui Damac, după o victorie nebună

Constanin Budescu, fericit după o victorie nebună obţinută de Damac

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Damac a fost egalată în minutul 85 pe terenul lui Abha. La 3-3, gazdele au rămas în inferioritate numerică, în primul minut suplimentar.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Constantin Budescu, show în vestiarul lui Damac

Oaspeţii au sărbătorit victoria în vestiar. Budescu a filmat totul şi a pus clipul pe Instagram.

Imediat, Damac a reuşit să înscrie şi să câştige cu 4-3. Budescu a fost titular şi a fost înlocuit în minutul 53. El a fost notat cu 6.5 de sofascore. Românul a contribuit la golul de 2-1 al echipei sale.

Reclamă
Reclamă

Damac are o serie bună de rezultate şi speră la menţinerea în prima ligă. În ultimele trei etape, echipa lui Budescu a învins de două ori şi a făcut un egal.

Damac este pe locul 10 în campionatul din Arabia Saudită. Are 31 de puncte în 25 de meciuri. Zona retrogradării este la 4 puncte distanţă.

Constantin Budescu ar fi vrut să ajute şi echipa naţională în preliminariile CM 2022

Constantin Budescu ar fi fost şi mai fericit dacă ar fi fost convocat la echipa naţională pentru meciurile cu Macedonia de Nord, Germania şi Armenia, din preliminariile CM 2022.

Reclamă

Secundul Nicolae Dică a lăsat să se înţeleagă că ar fi vorba despre o depăşire a limitei de kilograme, dar Budescu i-a oferit o replică dură. Acesta s-a cântărit în timp ce vorbea cu reporterul AS.ro.

"Despre kilograme, nu ştiu ce să zic. Acum am văzut şi eu. Când eram la Astra, chiar mă uit acum (n.r. se urcă pe cântar). Faţă de Astra, am 3,6 kilograme mai puţin, acum. Deci, nu cred că asta a fost problema.

Când eram la Astra, eram la echipa naţională, iar după acest transfer, nu. Şi am 3,6 kilograme mai puţin. Deci, este o prostie ce s-a spus! Nu cred că are relevanţă.

Am văzut că s-a spus că se pune foarte mult accentul pe ceea ce se face la echipa naţională. Păi, dacă vă uitaţi câte selecţii am eu la echipa naţională, ce randament am avut şi câte goluri am marcat probabil vă daţi seama şi de chestia asta", a spus Budescu, la începutul săptămânii, pentru AS.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:28

Octavian Popescu, ironie la adresa lui Gică Hagi? Fotografia publicată de fotbalistul FCSB-ului

17:05

Canada – Norvegia, 17:20, LIVE VIDEO. Spectacol total la Campionatul Mondial de hochei

17:04

Cum a aflat Mikel Arteta că Arsenal a cucerit titlul în Anglia! Dezvăluirea făcută de tehnicianul „tunarilor”

16:58

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 21 mai

16:37

“Un meci nebun” Prima reacţie a lui Jaqueline Cristian după ce a reuşit o performanţă unică în carieră!

16:36

Dan Șucu a dat lovitura: 7 milioane de euro pentru atacantul adus de la AC Milan

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și