Din penalty a rezultat golul 3 al FCSB-ului, care a decis rezultatul final (3-2). După meci, Peluza Cătălin Hîldan a postat un comunicat extrem de dur pe Facebook prin care acuza eroarea și cerea implementarea sistemului VAR în România.
PCH, acuzații grave la adresa arbitrului Radu Petrescu
”Cerem implementarea sistemului VAR și suspendarea arbitrilor care fac meciurile praf!
Așa cum am presimțit, Radu Petrescu ne-a vânat, a inventat un penalty și un cartonaș roșu. Faptul că a ezitat să fluiere ESTE DOVADA CĂ A VĂZUT CĂ JUCĂTORUL NOSTRU A LOVIT MINGEA.
Nu are nicio scuză! Nu poate da vina pe tușier (alt ticălos), pentru că el, centralul, este cel care ia decizia.
A șasea etapă, a șasea eroare gravă de arbitraj!
Hoție pe față!”, a fost postarea celor din PCH.
PCH a șters o postare care instiga la violență
Mai mult, suporterii dinamoviști au șters un mesaj pe care îl postaseră ”la cald”, imediat după final, în care îi amenințau în mod direct pe arbitrii din Liga 1.
"Mesaj pentru toţi arbitrii din România: O să vă vânăm ca pe animale! Arbitraţi-ne corect sau MURIŢI".
Conștienți de gravitatea cuvintelor, ultrașii au scos postarea la scurt timp și au revenit cu mesajul mai temperat.
- FCSB - Dinamo 3-2
- Arbitrul Radu Petrescu, penalty pentru FCSB în minutul 75
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- „Cea mai mare greșeală din istorie”. Scandal imens după faza încinsă din finala PSG – Arsenal
- Arsenal, record negativ în finala Champions League! Statistica incredibilă din prima repriză cu PSG
- PSG – Arsenal 0-1, în finala Champions League. Echipa lui Luis Enrique, în căutarea egalării
- Controversă uriaşă în finala Champions League! Saka a atins mingea cu mâna în careu, dar nu s-a dictat penalty
- Kai Havertz, borne fabuloase după ce a marcat în finala Champions League, PSG – Arsenal. Reușită uriașă la Budapesta
































