Închide meniul

EXCLUSIV | Situaţie incredibilă la CFR Cluj. Ardelenii susţin că rezultatele testelor făcute în Bucureşti au fost eronate. Sunt hotărâţi să îşi caute dreptatea în instanţă!

Iulian Focșăneanu Publicat: 26 iulie 2020, 10:34

Comentarii
EXCLUSIV | Situaţie incredibilă la CFR Cluj. Ardelenii susţin că rezultatele testelor făcute în Bucureşti au fost eronate. Sunt hotărâţi să îşi caute dreptatea în instanţă!

Probleme cu testele pentru coronavirus făcute de CFR Cluj

Conform informaţiilor AntenaSport, testele făcute la o clinică din Bucureşti de campionii României au avut rezultate eronate. Ardelenii au avut parte de o surpriză în momentul în care au repetat analizele la Cluj-Napoca.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj, ţinută în şah de rezultatele testelor pentru coronavirus

11 componenţi ai lotului, depistaţi pozitiv co Covid-19, au refăcut testele la Spitalul din Cluj-Napoca. Au primit rezultatele şi toate au fost negative. Surprinşi de ceea ce s-a întâmplat, oficialii clubului au decis să mai facă o verificare. S-a ajuns astfel la cea de-a treia testare şi situaţia a rămas neschimbată. 

Sunt şase teste pentru coronavirus negative, iar rezultatele celorlalte 5 urmează să ajungă în următoarele ore. Dacă situaţia se menţine aşa, conducătorii echipei din Gruia sunt hotărâţi să îşi caute dreptatea în instanţă.

Tot din informaţiile AntenaSport, testele făcute de Dan Petrescu continuă să fie pozitive. Antrenorul lui CFR Cluj rămâne în spital.

Ieri am vorbit cu Dan Petrescu. Era la spital, singur în cameră, la Cluj. A avut o temperatură peste 37 doar la Mogoșoaia. Pentru el cea mai mare problemă e că i-au venit toate cele 3 fete la Cluj și nu poate să se vadă cu ele. Azi face un test și, dacă testul iese negativ, se poate izola acasă.

Reclamă
Reclamă

El crede că e o răceală puternică, crede că e problemă pentru cei mai în vârstă. Problema e că se întrerupe campionatul, nu știi unde ești, locul 1 sau 2. Nu era speriat, ci dezamăgit. Înainte de meciul cu Craiova, pierdut cu 2-3, au apărut niste discuții. Trebuiau să se dea niște bani pe 25, nu s-au dat”, a declarat în această săptămână Ioan Becali.

Iniţial au apărut informaţii că 16 jucători și 10 membri din staff-ul lui CFR Cluj, inclusiv Dan Petrescu, au coronavirus.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi golgheterul Champions League în sezonul 2025-2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:17
Mirel Rădoi, cinci schimbări în echipa de start pentru derby-ul FCSB – Universitatea Craiova. Pe cine va miza antrenorul
13:13
Unde s-a ajuns! Marian Iancu l-a făcut “Dobitocule” pe Mircea Lucescu, în direct. Moderatorul a intervenit: “E mizerabil”
13:01
Ioan Ovidiu Sabău pleacă de la U Cluj. Antrenorul favorit să-i ia locul pe banca clujenilor
12:52
LIVE VIDEOManşele finale ale Trofeului Poiana Brașov sunt ACUM în AntenaPLAY
12:06
Marius Şumudică a numit marea schimbare produsă la Rapid, după ce echipa a ajuns pe primul loc: “Faţă de anul trecut…”
12:00
Reacţia scoţienilor după ce Ianis Hagi a marcat un eurogol în Turcia: “Cine e tăticu`?”
1 “Nu mai facem” Jucătorii FCSB-ului s-au revoltat! S-au opus, în frunte cu liderul lor 2 VIDEOIanis Hagi, gol superb din lovitură liberă pentru Alanyaspor! A pasat decisiv la golul secund 3 Omul meciului Inter – Cremonese 4-1 i-a mulţumit lui Chivu: “E important să îl am antrenor” 4 VIDEOGeorge Russell, pole-position în Marele Premiu de la Singapore. Cursa e duminică (14:45, Antena 1 şi AntenaPLAY) 5 Inter – Cremonese 4-1. Echipa lui Cristi Chivu, a cincea victorie la rând. Bonny, omul meciului 6 Rapid vrea un jucător de la o rivală din Liga 1, după ce a urcat pe primul loc. Anunţul lui Victor Angelescu
Citește și