Închide meniul

Tragerea la sorţi a sferturilor Ligii Campionilor. Bayern – PSG şi Real Madrid – Liverpool, şocurile din sferturi. Ai şi programul semifinalelor

Antena Sport Publicat: 19 martie 2021, 9:50

Comentarii
Tragerea la sorţi a sferturilor Ligii Campionilor. Bayern – PSG şi Real Madrid – Liverpool, şocurile din sferturi. Ai şi programul semifinalelor

Tragerea la sorţi a sferturilor Ligii Campionilor

Tragere la sorţi sferturi Liga Campionilor

Meciurile tur ale sferturilor de finală vor avea loc la 6 şi 7 aprilie, iar returul este programat la 13 şi 14 aprilie. Semifinalele se vor disputa la 27/28 aprilie turul şi 4/5 mai returul. Finala se va disputa pe 29 mai, la Istanbul. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Update: S-a tras şi ţintarul semifinalelor: Bayern / PSG – City / Dortmund şi Real Madrid / Liverpool – FC Porto / Chelsea

Update: Real Madrid – Liverpool

Bayern Munchen – PSG 

FC Porto – Chelsea

Reclamă
Reclamă

Manchester City – Borussia Dortmund

Update: A început ceremonia tragerii la sorţi. 

Miercuri am aflat ultimele două echipe calificate în faza sferturilor de finală ale Ligii. Bayern Munchen şi Chelsea completează lista pe care se mai află Manchester City, Liverpool, PSG, Porto, Borussia Dortmund şi Real Madrid. 

Reclamă

Tragerea la sorţi a sferturilor şi semifinalelor Ligii Campionilor

Faţă de faza optimilor, nu mai există niciun fel de restricţie legată de împerecherea echipelor, astfel că putem avea şi dueluri cu grupări din aceeaşi ţară. De asemenea, nu mai contează nici faptul că două echipe provin din aceeaşi grupă. 

Tot astăzi, se va stabili şi împerecherea semifinalistelor, astfel că putem vorbi despre un tablou virtual până la marea finală de la Istanbul. Până atunci, programul sferturilor de finală ne aduce meciuri pe 6-7 aprilie (turul) şi 13-14 aprilie (returul). 

Semifinalele se vor juca în 27-28 aprilie (turul), iar returul se va disputa pe 4 şi 5 mai. Finala UEFA Champions League ar urma să se dispute pe 29 mai, pe stadionul Ataturk din Istanbul.

Sferturi de finală în Liga Campionilor fără Messi şi Ronaldo

Champions League intră într-o nouă eră. Pentru prima dată după 16 ani, nici Cristiano Ronaldo şi nici Lionel Messi nu vor juca în faza sferturilor de finală.

Din sezonul 2004-2005, nu s-a mai întâmplat ca Lionel Messi şi Cristiano Ronaldo să rateze împreună prezenţa în faza sferturilor de finală, indiferent de echipele pentru care au jucat. Locul lor a fost luat de Mbappe şi Haaland, care anunţă lupte monstruoase pentru trofeu în anii următori.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:37
Anunţul făcut de UEFA după accidentul în care şapte fani PAOK au murit
17:27
„Joga Bonito” în alb-vișiniu! Brazilianul Rapidului, detalii despre sacrificiile făcute pentru a juca fotbal
16:57
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 28 ianuarie
16:55
Decizia luată de FRF, după accidentul din Timiș soldat cu moartea a 7 fani de la PAOK
16:50
FCSB, emoţii la TAS! Gigi Becali poate plăti 300.000 de euro după un proces deschis la Lausanne
16:29
Darius Olaru i-a dat replica lui Gigi Becali, după ședința de la FCSB: „Voi vedea dacă voi putea face ce mi-a cerut”
1 Cauza accidentului din Timiș, descoperită. Unul dintre cei trei supraviețuitori a povestit ce s-a întâmplat 2 Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul 3 “Şocant! Ce tragedie!” Reacţia presei din Grecia după accidentul şocant în care 7 fani PAOK au murit în România 4 Microbuzul în care se aflau fanii lui PAOK nu era condus de un şofer profesionist! Suporterii au condus pe rând 5 VIDEODramă în România: un microbuz cu fani ai lui PAOK, implicat într-un accident cu 7 morţi şi 3 răniţi 6 VIDEOGestul făcut de Răzvan Lucescu şi PAOK după decesul fanilor greci în accidentul din România
Citește și