Închide meniul

Tricolorii și-au ales numerele de pe tricou! Maxim rămâne ”decarul” naționalei! Cât vor avea Budescu și Alibec

Silviu Corneanu Publicat: 1 iunie 2021, 13:37

Tricolorii și-au ales numerele de pe tricou! Maxim rămâne ”decarul” naționalei! Cât vor avea Budescu și Alibec

Tricolorii și-au ales numerele de pe tricou

Tricolorii și-au ales numerele de pe tricou, iar Alexandru Maxim va fi în continuare ”decarul” României. Constantin Budescu și-a ales numărul 20, în timp ce Denis Alibec a rămas la 7. Dacă Stanciu a rămas la 23, Tănase la 19, iar Ianis Hagi la 14.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tricolorii și-au ales numerele de pe tricou

Mirel Rădoi a convocat 25 de jucători pentru meciurile amicale pe care România le va disputa în luna iunie, cu Georgia şi Anglia.

1. Niţă
2. Căpuşă
3. Ganea
4. Rus
5. Nedelcearu
6. Chiricheş
7. Alibec
8. Cicâldău
9. Ivan
10. Maxim
11. Moruţan
12. Vlad
13. Keşeru
14. Hagi
15. Cristea
16. Iacob
17. Păun
18. Marin
19. Tănase
20. Budescu
21. Olaru
22. Camora
23. Stanciu
24. Sorescu
25. Băluţă

Tricolorii și-au ales numerele de pe tricou/sursa:frf.ro

Jucătorii naționalei s-au reunit la Mogoșoaia

Jucătorii convocați de Mirel Rădoi s-au reunit la Mogoșoaia. Selecționerul a pus mai mult accentul pe posesie la ședințele de pregătire pe care le-a susținut. Rădoi a făcut un schimb de generații la prima reprezentativă.

Mirel Rădoi a rămas fără doi dintre jucătorii pe care i-a convocat inițial. Andrei Burcă și Nicușor Bancu s-au accidentat. Cei doi au fost înlocuiți de Iulian Cristea și Mario Camora.

Reclamă
Reclamă

Nu au putut intra în calcule pentru această acțiune Ionuț Radu, Alin Toșca, Valentin Mihăilă, Dennis Man, George Pușcaș, Florin Andone și Nicușor Bancu, convocat inițial, anunță frf.ro.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:55 5 iun.

Franța a încasat 5 goluri într-un meci oficial după o pauză de 57 de ani! Festival de reușite în Nations League

23:46 5 iun.

Avertisment pentru Cristi Chivu: “Poate pleca până în decembrie” Dezvăluiri dure din vestiarul lui Inter

23:44 5 iun.

Spania – Franța 5-4! Semifinală „nebună” în Nations League. „Furia Roja”, duel cu Portugalia în ultimul act

23:13 5 iun.

Italienii au anunțat prima decizie a lui Cristi Chivu la Inter! Ce se va întâmpla începând cu primul meci

23:13 5 iun.

Cristi Chivu, criticat pentru plecarea la Inter! Presa din Parma a reacţionat dur: “Lasă un gust amar”

22:47 5 iun.

Gigi Becali, lăudat de Mircea Lucescu după ce l-a transferat pe Denis Alibec la FCSB: “Vă divulg ce mi-a spus!”

1 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB 2 Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo 3 BREAKING NEWSCristi Chivu semnează cu Inter! Gazzetta dello Sport: “Contract pe 2 ani!” 4 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 5 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 6 Gigi Becali, reacție fermă după decizia în procesul pentru palmares cu CSA Steaua: „Mi l-au dat moștenire”
Citește și