Elizabeta Samara şi Andreea Dragoman au câştigat medaliile de bronz la WTT Star Contender Bangkok

Iulian Focșăneanu Publicat: 27 aprilie 2023, 11:51

Comentarii
Elizabeta Samara şi Andreea Dragoman au câştigat medaliile de bronz la WTT Star Contender Bangkok

Elizabeta Samara şi Andreea Dragoman, la WTT Star Contender Bangkok

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Elizabeta Samara şi Andreea Dragoman au obţinut o nouă performanţă şi au câştigat medaliile de bronz la WTT Star Contender Bangkok. Româncele au reuşit să urce pe podium.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Elizabeta Samara și Andreea Dragoman încheie WTT Star Contender Bangkok 2023 pe poziția a treia a podiumului, la dublu feminin!

Elizabeta Samara şi Andreea Dragoman, bronz la WTT Star Contender Bangkok

Prima performanță din dreptul României, în Thailanda, a fost adusă de colegele din lotul național, care se pot mândri cu o nouă medalie pe plan internațional, datorită parteneriatului care le-a adus atâtea satisfacții.

Calificarea în semifinală a însemnat, în cele din urmă, medalia de bronz printre cele mai puternice perechi din concurs. În această dimineață, Elizabeta Samara și Andreea Dragoman s-au duelat cu perechea chineză Kuai Man/Chen Xingtong, în fața căreia au încercat o nouă revenire pentru calificarea în finală, dar în cele din urmă româncele au cedat cu 1-3 (5-11, 6-11, 11-8, 8-11).

Anterior, perechea din România a câștigat cu Wu Yangchen/Qi Fei (China), 3-2 (6-11, 12-10, 7-11, 11-9, 11-9), și Xia Lian Ni/Sarah De Nutte (Luxemburg), 3-0 (12-10, 11-6, 11-6)“, a fost anunţul făcut de Federaţia Română de Tenis de Masă.

Reclamă
Reclamă

Anul trecut, Elizabeta Samara şi Andreea Dragoman au câştigat medalia de argint la Campionatul European. Victoria i-a aparţinut perechii formate din Bernadette Szocs și Sofia Polcanova (România/Austria).

Elizabeta Samara a câştigat Liga Campionilor

La începutul acestei luni, Elizabeta Samara şi Adina Diaconu au evoluat în finala celei mai importante competiţii europene intercluburi. Elizabeta Samara a câştigat Liga Campionilor.

A fost al patrulea trofeu al Ligii Campionilor pentru Elizabeta Samara, care a mai cucerit cel mai important titlu european la nivel de club în 2015 cu Fenerbahce şi în 2019 şi 2022 cu actuala echipă, Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Reclamă

Echipa poloneză Enea Siarkopol Tarnobrzeg a învins fără drept de apel Metz TT, echipa Adinei Diaconu. După 3-0 în turul din Franţa, şi la returul din Polonia scorul a fost acelaşi.

Mereu este important să câştigi astfel de competiţii! Îţi demonstrează valoarea şi dau bine la CV„, a declarat Elizabeta Samara după victorie, potrivit news.ro. „Vreau să mă întorc acasă şi să facem o echipă puternică, astfel încât să ajungă o echipă românească în finala Ligii Campionilor„, a subliniat Samara.

Şi pentru Adina Diaconu este o mare performanţă calificarea în finala Ligii Campionilor. „Pentru noi este o mare realizare că am ajuns în finală, suntem echipa surpriză a competiţiei, suntem tinere şi avem multe de învăţat de la o echipă aşa de experimentată cum este cea a Elizei„, a declarat ea.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:50 26 iun.

LIVE VIDEOCuracao – Coasta de Fildeș 0-2, ACUM, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY. Pepe a reușit dubla

0:42 26 iun.

Destinație surpriză pentru Marc-Andre ter Stegen! Cu ce echipă este aproape să semneze

23:27

VideoGreşeală uriaşă de arbitraj în Ecuador – Germania. Gol marcat după ce Pavlovic i-a dat un picior în faţă unui adversar

22:38

VideoCele mai noi detalii din piaţa World Cup, acolo unde se văd meciurile de la Campionatul Mondial

22:36

Retragere şocantă de la naţională. Starul de la Campionatul Mondial care a făcut anunţul oficial

22:34

OFICIAL | Petrolul, două transferuri dintr-un foc! Ploieştenii au bifat deja 10 achiziţii

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi” 3 UPDATERăsturnare de situaţie! Gigi Becali a făcut anunţul despre Florin Tănase: “E rezolvată”. A anunţat şi un transfer 4 VideoNeymar, primele minute la Mondialul din 2026. A îmbrăcat tricoul Braziliei după 981 de zile și a plâns pe teren 5 Când s-a născut, de fapt, Gigi Becali! Milionarul a făcut dezvăluirea uimitoare în ziua în care e sărbătorit 6 Suma uriaşă cerută de Florin Tănase lui Gigi Becali pentru a rămâne la FCSB
Citește și