Închide meniul
EXCLUSIV

Cristina Neagu a dat cărţile pe faţă despre scandalul banilor publici: “Eu am semnat un contract”

Dan Roșu Publicat: 8 octombrie 2024, 15:43

Comentarii
Cristina Neagu a dat cărţile pe faţă despre scandalul banilor publici: Eu am semnat un contract

Cristina Neagu, la finalul unui meci - Getty Images

Cristina Neagu a dat cărţile pe faţă despre scandalul banilor publici. Interul stânga a fost nevoită să treacă peste toate criticile venite în spaţiul public, în legătură cu salariul său la CSM Bucureşti.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În trecut, a fost vehiculată suma de 1.3 milioane de euro care i-ar fi intrat în conturi din contractele cu CSM Bucureşti. Gsp.ro susţine că cea mai bună handbalistă a lumii are un salariu net de 21.000 de euro pe lună.

Cristina Neagu a dat cărţile pe faţă despre scandalul banilor publici

“Mă aşteptam să fie vâlvă prin venirea mea la CSM Bucureşti, dar nu mă aşteptam să se vorbească atât de mult despre banii ăştia publici, despre salariu. A fost şocant, mai ales în primul an.

Eu veneam din Muntenegru, unde eram foarte liniştită, mă protejau din toate părţile. Nu mă trimiteau nici măcar la conferinţele de presă dinaintea meciurilor, îmi spuneau să stai liniştită. Tu trebuie să te odihneşti, să te pregăteşti de meci.

Venind în ţară, s-a schimbat totul pentru mine şi a fost destul de stresant, în primul an a fost multă presiune. Se vorbea mult, eu nu înţelegeam de ce, mai ales că toate echipele de handbal sunt sponsorizate din bani publici.

Reclamă
Reclamă

Ce vină aveam eu ca sportivă? Eu semnasem un contract cu un club de handbal, îmi doream să joc handbal şi să o fac cel mai bine şi să ajut echipa. Nu stabileam eu de unde vin banii”, a spus Neagu, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Cristina Neagu, bronz cu România la mondiale şi europene

Cristina Neagu a scris istorie şi a fost desemnată de patru ori cea mai bună jucătoare de handbal din lume. Aceasta a fost căpitanul echipei naţionale timp de şapte ani, reuşind să cucerească două medalii de bronz alături de „tricolore”, la Campionatul Mondial din 2015 şi la Campionatul European din 2010.

În carieră, Cristina Neagu a evoluat la FC Activ Ploieşti, Rulmentul Braşov, Oltchim Râmnicu Vâlcea, Buducnost şi CSM Bucureşti. Aceasta a câştigat de două ori Liga Campionilor şi are nu mai puţin de şapte titluri în Liga Naţională.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:34
Kurt Zouma a devenit cel mai scump jucător din Liga 1! Cine se află în spatele starului de 10.000.000 de euro
23:33
Reacţia lui Neluţu Varga, după ce a realizat unul dintre cele mai tari transferuri din istoria Ligii 1
23:11
Kurt Zouma, anunţat oficial de CFR Cluj! “Luaţi o pauză de la Insula”! Lovitura verii în fotbalul românesc
23:02
Gigi Becali a auzit câți bani trebuie să ofere pentru transferul lui Louis Munteanu și a răbufnit: “Sunt nebun?”
22:55
Motivul pentru care Gigi Becali exclude transferul unui jucător de la CFR Cluj!
22:42
Motivul pentru care Adrian Rus nu a ajuns la FCSB! Gigi Becali a spus cine s-a opus transferului
1 Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă 2 Ianis Hagi, acord total cu noua echipă. Noul coleg a confirmat mutarea: “S-a făcut transferul” 3 Întăriri pentru Costel Gâlcă la Rapid. Victor Angelescu a confirmat un nou transfer: “Am discutat cu Dan Şucu” 4 Vladislav Blănuţă, transfer la Dinamo Kiev! Anunţul făcut la miezul nopţii 5 Ce sumă trebuie să plătească Gigi Becali pentru jucătorul dorit de la CFR Cluj. Neluţu Varga i-a stabilit preţul 6 Veste cruntă pentru un fotbalist de la Dinamo! Zeljko Kopic l-a anunțat să-și caute echipă
Citește și