Închide meniul

Cristina Vărzaru e noul manager al lui CSM Bucureşti! “Mă gândesc la o nouă Ligă a Campionilor”

Dan Roșu Publicat: 24 iunie 2022, 15:47

Comentarii
Cristina Vărzaru e noul manager al lui CSM Bucureşti! Mă gândesc la o nouă Ligă a Campionilor

Cristina Vărzaru, înaintea unui meci / Hepta

Cristina Vărzaru e noul manager al lui CSM Bucureşti! Fosta jucătoare care a ocupat funcţia de secretar general al Federaţiei Române de Handbal a fost numită vineri în noua funcţie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“O adevărată campioană şi una dintre cele mai valoroase extreme din istoria handbalului românesc, Cristina Vărzaru va coordona activitatea echipei feminine de handbal a clubului nostru, începând cu data de 1 iulie 2022!”, se arată într-un comunicat al CSM Bucureşti.

Cristina Vărzaru e noul manager al lui CSM Bucureşti!

“Cariera mea de jucătoare s-a încheiat la CSM Bucureşti şi sunt foarte multe amintiri care mă leagă de această minunată echipă! Mă onorează propunerea de a reveni acolo unde m-am simţit excelent în teren şi am energia şi dorinţa de a performa cel puţin la fel de bine şi din perspectiva noului rol, acela de team manager!

Şi când spun cel puţin la fel de bine mă gândesc la un nou titlu suprem european, la o nouă Ligă a Campionilor pe care să o aducem la Bucureşti! Sunt nerăbdătoare să mă alătur clubului şi să pornim împreună la un nou drum frumos şi încununat de reuşite”, a declarat Cristina Vărzaru.

Câştigătoare de 4 ori a Ligii Campionilor, componentă de bază a CSM Bucureşti la succesul din 2016 şi jucătoare exponenţială a naţionalei României, Vărzaru este de asemenea campioană mondială şi europeană de tineret, vicecampioană mondială cu prima reprezentativă în 2005.

Reclamă
Reclamă

Vlad Enachescu, manager operaţional la CSM Bucureşti

Totodată, CSM Bucureşti a anunţat cooptarea lui Vlad Enăchescu în postul de manager operaţional.

“Om de televiziune cu experienţă în sport şi comunicare de peste două decenii, Vlad Enăchescu revine la CSM Bucureşti să finalizeze proiectele demarate în 2019! Excelent cunoscător al fenomenului sportiv, apropiat al clubului în ultimii ani, nelipsit de la meciurile ‘tigrilor’ şi ale ‘tigroaicelor’, Vlad Enăchescu va avea rolul de a asigura un management profesionist al pilonilor de bază ai compartimentului handbal: educarea şi instruirea copiilor din oraşul nostru, precum şi înalta performanţă a echipelor de seniori!”, se arată în comunicatul clubului bucureştean

“Am fost mereu atras de provocări şi acum am primit cu şi mai mare bucurie propunerea venită din partea conducerii clubului! Pentru că de fapt este o revenire şi sunt convins că putem relua totul fix de acolo unde am lăsat lucrurile! Consider esenţială organizarea, profesionalizarea şi eficientizarea sportului, absolut obligatorii în contextul european şi în cel mondial. Sunt om de echipă şi am convingerea că experienţa Cristinei Vărzaru, coroborată cu planurile de acţiune foarte bine puse la punct vor aduce din nou bucurie şi zâmbet pe chipurile suporterilor noştri! Avem ambiţii mari şi ne dorim cât mai multe performanţe de care bucureştenii să fie cu adevărat mândri! La CSM Bucureşti nu există decât un singur obiectiv: Victoria! Campionat, Cupă, Final 4 de Liga Campionilor – acestea au fost, sunt şi vor fi mereu obiectivele ‘tigroaicelor’! Hai CSM!”, a afirmat Vlad Enăchescu.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:03
Motivul pentru care Louis Munteanu nu a prins transferul carierei, de la CFR Cluj: “Când opreşte trenul, trebuie să urci în el”
10:02
Schimbare importantă în UEFA Champions League! Noua regulă intră în vigoare din acest sezon
9:44
VideoSuperFAZE, Ep. 3: Ioan Andone, despre egalul României cu Argentina lui Maradona şi Generaţia de Aur
9:33
Marius Şumudică, reacţie fermă despre şansele FCSB-ului la play-off: “La cum a jucat la Miercurea Ciuc…”
9:09
Paul Papp, semne obsecene către fanii lui Dinamo: “Nu le cer scuze. M-au înjurat tot meciul”
8:52
“Nimic nu e întâmplător”. Cum a descris-o Florin Prunea pe Dinamo, după ce “câinii” au revenit pe podiumul Ligii 1
1 Neluţu Varga vrea să-l dea afară pe Andrea Mandorlini de la CFR Cluj. Cine i-ar putea lua locul italinului 2 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă! Fratele antrenorului de la Rapid a murit 3 Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe 4 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la FCSB după egalul cu Csikszereda: “Olaru mi-a zis că se lasă de fotbal” 5 Ce a făcut Vlad Chiricheş imediat după Csikszereda – FCSB 1-1 6 “Vor fi scoşi de pe listă”. Mihai Stoica, anunţ despre schimbările de lot pregătite de Gigi Becali la FCSB
Citește și