CSM Bucureşti nu îşi revine în Ligă. Eşec cu FTC Budapesta. Cristina Neagu, 9 goluri marcate

Antena Sport Publicat: 9 ianuarie 2021, 15:58

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via hepta

Cristina Neagu a marcat 9 goluri, dar CSM Bucureşti a pierdut

Chiar dacă a început mai greu meciul, CSM Bucureşti a intrat la pauză cu un avantaj de două goluri, 16-14. Din minutul 50, maghiarele au trecut în avantaj, unul pe care nu l-au mai pierdut.

Cristina Neagu a marcat 9 goluri pentru CSM Bucureşti

Cristina Neagu a fost din nou cea mai bună jucătoare de la CSM Bucureşti. Interul stânga a marcat 9 goluri, fiind urmată din echipa noastră de Barbara Lazovic (7), Crina Pintea (4), Carmen Martin (3) sau Dembele (2).

CSM este la al treilea meci consecutiv fără victorie în competiţie, un egal cu Krim, eşecuri cu Rostov şi Ferencvaros.

Pentru CSM Bucureşti urmează acum meciul de pe teren propriu cu Vipers Kristiansand, pe 16 ianuarie.

Helmut Duckadam este invitatul lui Cătălin Oprişan la emisiunea AS.ro LIVE, luni dimineaţă, de la 10:30. Emisiunea poate fi urmărită pe www.as.ro/live

21:51 Dinamo şi FCU Craiova, ultimele clasate în Liga 1! Cum arată clasamentul în play-out cu 3 etape înainte de final 21:29 Leicester – Southampton, 22:00, LIVE VIDEO Liderul din Championship vrea să se distanţeze în fruntea clasamentului 21:16 „Sper să le stricăm sărbătoarea” Anunţul lui Laszlo Dioszegi înainte de Sepsi – FCSB! 21:08 Dan Petrescu nu va aştepta finalul sezonului! Când va reveni pe banca lui CFR Cluj 21:00 LIVE VIDEOAl Hilal – Al Ain se joacă ACUM, AntenaPLAY! Se stabileşte prima finalistă din Liga Campionilor Asiei 20:45 Romario Benzar, scos cu ambulanţa de pe teren în Botoşani – Dinamo! Fault teribil comis de Hakim Abdallah 20:40 FC Botoşani – Dinamo 2-1. Dezastru pentru „câini”, care au primit un alt gol în prelungiri! „Roş-albii”, pe loc de retrogradare! 20:30 Mark Williams – Si Jiahui 9-10. Galezul, out de la Campionatul Mondial de snooker. Chinezul, evoluţie perfectă în decisiv 20:28 Scene uluitoare la meciul Botoşani – Dinamo! Motivul incredibil pentru care Bogdan Andone a fost eliminat! Scandal şi în tribune 20:24 Eugen Trică a răbufnit, după ce FCU Craiova a rămas pe ultimul loc din Liga 1: „Dacă vor să meargă în Liga a 2-a, să meargă!” Vezi toate știrile