CSM Bucureşti şi Gloria Bistriţa şi-au aflat, vineri, adversarele din grupele ediţiei 2025/2026 a Ligii Campionilor.
Gloria Bistriţa va evolua în aceeaşi grupă cu deţinătoarea trofeului, Györi Audi ETO KC.
Adversarele pe care le vor avea CSM Bucureşti şi Gloria Bistriţa în Liga Campionilor
Grupele sunt următoarele:
Grupa A
Storhamar Handball Elite (Norvegia), Metz Handball (Franţa), Györi Audi ETO KC (Ungaria), BV Borussia Dortmund (Germania), Team Esbjerg (Danemarca), Gloria Bistriţa, OTP Group Buducnost (Muntenegru), DVSC Schaeffler (Ungaria)
Grupa B
HB Ludwigsburg (Germania), Odense Håndbold (Danemarca), CSM Bucureşti, Brest Bretagne Handball (Franţa), FTC-Rail Cargo Hungaria (Ungaria), HC Podravka (Croaţia), Krim Mercator Ljubljana (Slovenia), Ikast Håndbold (Danemarca)
Faza grupelor va începe în 6/7 septembrie 2025 şi se va încheia la 21/22 februarie 2026.
- Veste excelentă pentru Dinamo! Echipa va juca în Champions League
- Semnează cu CSM București, după ce a câștigat Champions League cu Metz: „Abia aștept”
- Surpriză colosală în FINAL FOUR din Liga Campionilor! Metz o învinge pe Gyor după un meci fantastic
- Elizabeth Omoregie și-a luat adio de la CSM București, după bronzul cucerit: „Mulțumesc pentru tot, România”
- „De aia eram supărată!” Crina Pintea, schimbată total după ce CSM București a cucerit bronzul la Budapesta































