Închide meniul

Rapid o va întâlni pe Vipers Kristiansand în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Norvegiencele sunt deținătoarele trofeului

Sebastian Cristian Publicat: 26 martie 2023, 19:04

Comentarii
Rapid o va întâlni pe Vipers Kristiansand în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Norvegiencele sunt deținătoarele trofeului

Gabriela Perianu / Profimedia

Rapid o va întâlni pe Vipers Kristiansand în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. „Dubla” va fi una foarte complicată, având în vedere faptul că norvegiencele sunt deținătoarele trofeului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România va avea două echipe calificate în „sferturile” Ligii, după ce Rapid a reușit să treacă de Krim Ljubljana. CSM București este și ea calificată și o va întâlni Team Esbjerg, formație din Danemarca.

Rapid o va întâlni pe Vipers Kristiansand în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Norvegiencele sunt deținătoarele trofeului

După revenirea incredibilă din meciul retur cu Krim, giuleștencele și-au obținut locul printre cele mai bune 8 echipe din lume. Acum misiunea va fi si mai dificilă, dat fiind adversarul de alt calibru. Vipers este campioana en-titre și va face tot posibilul să acceadă în Final 4 pentru a-și putea apăra trofeul.

Meciul tur se va disputa pe 29 sau 30 aprilie, la București. Returul se joacă o săptămână mai târziu, pe 6 sau 7 mai.

Iată cum arată tabloul sferturilor de finală:

Reclamă
Reclamă
  • Team Esbjerg – CSM București
  • Odense – Gyor 
  • Ferencvaros – Metz 
  • Kristiansand – Rapid 

Reacţia lui Sander Sagosen, după ce Dinamo a fost învinsă categoric de Kiel: „Nu le-am dat nicio şansă, deşi atmosfera a fost perfectă!”

Reacţia lui Sander Sagosen, după ce Dinamo a fost învinsă categoric de Kiel, nu a întârziat să apară. Vedeta trupei din Germania susţine că atmosfera din Sala Polivalentă din Bucureşti a fost una de vis, însă „dulăii” nu au primit nicio şansă.

Dinamo a pierdut manşa tur a confruntării cu Kiel, din play-off-ul Ligii Campionilor. „Dulăii” au cedat cu scorul de 28-41, şi sunt ca şi eliminaţi din cea mai importantă competiţie inter-cluburi din Europa.

Sander Sagosen a fost surprins de atmosfera creată de fanii dinamovişti, la meciul din Liga Campionilor. Vedeta de la Kiel susţine că nu se aştepta ca suporterii „dulăilor” să cânte pe tot parcurul meciului, chiar şi atunci când echipa favorita era condusă categoric pe tabelă.

Reclamă

De asemenea, Sagosen a mai declarat că echipa sa, Kiel, nu i-a dat nicio şansă lui Dinamo. În acest context, norvegianul a mărturisit că îşi doreşte să câştige marele trofeu, la finalul competiţiei.

„A fost o atmosferă perfectă, cu un public gălăgios. Am jucat foarte bine şi nu le-am lăsat nicio șansă. Pentru noi a fost extraordinar. M-a uimit că au cântat tot timpul. La cum am jucat azi, ne putem gândi la câştigarea trofeului. Sper să o fac la ultimul meu an la Kiel”, a declarat Sander Sagosen, conform fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:29 6 ian.
Erik ten Hag a fost prezentat oficial! Cu cine a semnat, după mandatele de coşmar de la United şi Leverkusen
23:21 6 ian.
Gigi Becali, lăudat după ce a anunțat plecarea lui Octavian Popescu de la FCSB: „E hoț, șmecher”
22:58 6 ian.
Dorit de Dinamo, Andrei Coubiş a semnat cu o altă echipă din Liga 1
22:55 6 ian.
Răzvan Lucescu, în sferturile Cupei Greciei. Victorie la loviturile de departajare pentru PAOK
22:36 6 ian.
Pep Guardiola face cel mai scump transfer al iernii în Europa. 75 de milioane de euro pentru starul din Premier League
22:24 6 ian.
VideoJurnal Antena Sport | Cristian Tranulea n-are rival pe Dunăre de Bobotează
1 Gigi Becali s-a întâlnit în trafic cu un fost fotbalist al FCSB şi a răbufnit: “Am pierdut 20 de milioane de euro din cauza ta!” 2 Românul care a jucat în Liga Campionilor a ajuns şofer de Bolt. Câţi bani ia pe o cursă 3 Gigi Becali vrea să-l transfere pe “noul Bourceanu” la FCSB 4 Oțelul și-a vândut golgheterul. Suma incredibilă obținută de gălățeni în schimbul transferului 5 E gata! Cu ce club din Liga 1 semnează Andrei Coubiș 6 Oţelul Galaţi şi-a vândut atacantul în Polonia. Suma de transfer
Citește și