Închide meniul

SCM Râmnicu Vâlcea, victorie uriaşă în Norvegia. Parcurs perfect pentru românce în European League

Publicat: 8 februarie 2025, 18:41

Comentarii
SCM Râmnicu Vâlcea, victorie uriaşă în Norvegia. Parcurs perfect pentru românce în European League

Handbalistele de la SCM Râmnicu Vâlcea / Profimediaimages

Echipa SCM Râmnicu Vâlcea a învins şi sâmbătă, în deplasare, formaţia norvegiană Sola HK, scor 38-34 (22-15), în etapa a IV-a din grupa B a European League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În cealaltă partidă a etapei vor juca, duminică, Borussia Dortmund – Ikast Handbold.

SCM Râmnicu Vâlcea, victorie uriaşă în Norvegia

După 4  etape, formaţia vâlceană rămâne lider neînvins, cu 7 puncte, scrie news.ro. În etapele anterioare, formaţia vâlceană a obţinut rezultatele: 31-31 cu Borussia Dortmund, 27-26 cu Ikast şi 32-29 cu Sola HK, iar în penultima rundă va evolua pe teren propriu, cu Borussia Dortmund, în 15 februarie.

SCM Rm. Vâlcea s-a calificat în faza grupelor după ce a eliminat formaţia ungară DVSC Debrecen, scor 33-31 şi 31-28, în turul 3 preliminar. Anterior, formaţia vâlceană a eliminat echipa slovacă Dunjaska Streda.

România mai este reprezentantă în competiţie de Dunărea Brăila, repartizată direct în faza grupelor.

Reclamă
Reclamă

Meciurile din grupe se joacă până în 23 februarie, iar primele două clasate se califică în sferturile de finală ale competiţiei, în 22/23 martie şi 29/30 martie, urmate de Turneul F4, în 3-4 mai.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:05
Câte etape a fost suspendat Aly Abeid, după ce l-a lovit în față pe Adrian Șut, în CFR Cluj – FCSB 2-2
18:00
VIDEO „Vine retrogradarea” – Fanii lui Manchester United, comentarii virale după noul transfer făcut de „diavoli”
17:37
Lovitură pentru Costin Curelea! Un jucător a părăsit lotul naționalei U21
17:26
Veste cruntă pentru un fotbalist de la Dinamo! Zeljko Kopic l-a anunțat să-și caute echipă
17:23
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 3 septembrie
17:18
Victor Angelescu, detalii despre un jucător dorit de Rapid: “Suntem în negocieri”
1 Răzvan Burleanu îl felicită pe Ianis Hagi: “Dacă se confirmă, mă bucur mult. Nu a avut o misiune uşoară” 2 Ianis Hagi, făcut praf de fani, după ultima postare pe Instagram: “Ruşine pentru numele Hagi” 3 Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă 4 Mihai Rotaru a reacționat după transferul lui Adrian Rus la Craiova. Replică pentru Gigi Becali 5 Florinel Coman a revenit! Românul, pasă de gol la primul meci ca titular al sezonului 6 “Am vorbit cu Gigi Becali!” FCSB vrea să dea lovitura pe final de mercato: “Aşteptăm răspunsul lui Benfica”
Citește și