Eduard Ionescu și Ioana Sîngeorzan au ratat calificarea pe tabloul principal de la Saudi Smash! Meciurile au fost în AntenaPLAY

Alex Masgras Publicat: 3 mai 2024, 18:03

Eduard Ionescu/ Profimedia

Eduard Ionescu și Ioana Sîngeorzan au ratat calificarea pe tabloul principal de la Saudi Smash. Competiţia din Arabia Saudită pune la bătaie premii totale de 2 milioane de dolari.

Eduard Ionescu şi Ioana Sîngeorzan au pierdut meciurile din turul al 3-lea, iar astfel nu vor concura pe tabloul principal. Eduard Ionescu a fost învins de Quel Izaac, în timp ce Ioana Sîngeorzan a fost învinsă de Lee Ho Ching.

Intră aici pentru a vedea partidele românilor de la Saudi Smash 2024!

UPDATE 18:00: Quek Izaac a câștigat setul decisiv! Eduard Ionescu a ratat prezența pe tabloul principal.

UPDATE 17:55: Eduard Ionescu a câștigat setul 4!

UPDATE 17:50: Quek Izaac a câștigat setul 3.

UPDATE 17:35: Eduard Ionescu a câștigat setul cu numărul 2! Scorul este de 1-1!

UPDATE 17:30: Quek Izaac a câștigat primul set al partidei

UPDATE 17:15: Eduard Ionescu luptă ACUM cu Quek Izaac.

UPDATE 17:05: Lee Ho Ching a câștigat și setul cu numărul 3! Înfrângere pentru Ioana Sîngeorzan la Saudi Smash 2024! Românca a ratat calificarea pe tabloul principal.

UPDATE 17:00: Lee Ho Ching și-a adjudecat și setul cu numărul 2.

UPDATE: 16:45: Primul set al întâlnirii a fost câștigat de Lee Ho Chinh!

UPDATE: Ioana Sîngeorzean joacă ACUM cu Lee Ho Ching!

Update 13:18: Elana Zaharia – Chien Tung-Chuan 1-3! Elena Zaharia a fost eliminată din calificările de la Saudi Smash 2024, după ce a cedat şi în setul al treilea, scor 3-11.

Update 13:00: Elana Zaharia – Chien Tung-Chuan 1-2! Elena Zaharia a cedat categoric setul secund, scor 3-11.

Update 13:00: Elana Zaharia – Chien Tung-Chuan 1-1! Românca a revenit în setul secund şi l-a câştigat cu 11-8.

Update 13:00: Elana Zaharia – Chien Tung-Chuan 0-1! Românca a cedat primul set, scor 8-11.

Update: 12:53: A început duelul dintre Elena Zaharia şi Tung-Chuan Chien!

Update 12:12: Ioana Sîngeorzan – Nathalie Marchetti 3-1! Românca e la un pas de calificarea pe tabloul principal, după ce s-a calificat în turul trei al calificărilor de la Saudi Smash. Sîngeorzan se va duela, în următorul meci, cu Lee Ho Ching, astăzi, de la ora 16:40.

Update 12:05: Ioana Sîngeorzan – Nathalie Marchetti 2-1! Românca s-a impus în setul trei, scor 11-7.

Update 11:55: Ioana Sîngeorzan – Nathalie Marchetti 1-1! Jucătoarea din Belgia a câştigat dramatic setul secund, scor 13-11.

Update 11:45: Ioana Sîngeorzan – Nathalie Marchetti 1-0! Românca a început perfect partida şi a câştigat primul set, scor 11-4.

Update 11:40: A început duelul dintre Ioana Sîngeorzan şi Nathalie Marchetti!

Update 11:33: Eduard Ionescu – Jinbao Ma 3-1! Românul s-a calificat în turul trei al calificărilor de la Saudi Smash 2024. Eduard Ionescu se va duela cu învigătorul din partida Chan Baldwin – Quek Izaac, pentru un loc pe tabloul principal. Partida se va disputa azi, de la 17:15.

Update 11:26: Eduard Ionescu – Jinbao Ma 2-1! Românul a întors superb scorul şi conduce pe tabelă, după ce a câştigat setul trei cu scorul de 11-8.

Update 11:20: Eduard Ionescu – Jinbao Ma 1-1! Românul a reuşit să egaleze, după ce a câştigat setul secund cu scorul de 11-6.

Update 11:12: Eduard Ionescu – Jinbao Ma 0-1! Românul a pierdut primul set, scor 5-11!

Update 11:03: A început duelul dintre Eduard Ionescu şi Jinbao Ma!

Update: Eduard Ionescu şi Jinbao Ma au ieşit la încălzire!

În primul tur, Eduard Ionescu l-a învins pe Amir Hossein, cu 3-0 (11-9, 11-9, 11-4). A urmat un alt succes fără set pierdut, cel al Ioanei Sîngeorzan, cu Hend Fathy (11-3, 11-7, 11-7), în timp ce Elena Zaharia s-a impus cu 3-1 la seturi (7-11, 11-7, 19-17, 11-9) cu Marwa Alhodaby.

Programul de vineri al românilor

Bernadette Szocs luptă cu cele mai bune jucătoare de tenis de masă la Saudi Smash 2024

Bernadette Szocs luptă cu cele mai bune jucătoare de tenis de masă ale lumii la Saudi Smash 2024, unul dintre cele mai mari turnee, ce va fi transmis LIVE VIDEO în AntenaPLAY, în perioada 1-11 mai.

Sun Yingsha, Wang Manyu, Wang Yidi, Chen Meng, Chen Xingtong, Hina Hayata, Shin Yubin, Mima Ito, Bernadette Szocs sau Adriana Ruiz sunt jucătoarele aşteptate să strălucească, în perioada 1-11 mai, exclusiv în AntenaPLAY.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 5 canale TV live si peste 12 canale liniare exclusive, o selecție de filme pe gustul fiecăruia, atât producții românești, cât și internaționale, seriale pentru toată familia, de la k-dramas la seriale polițiste, comedie, acțiune sau dragoste. Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop.

Ai sport in AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în AntenaPLAY. În 2024, competițiile de Formula 1, Fomula 2, Formula 3, se vad live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar si pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marele premiu de Formula 1 vor putea fi urmărite live online. Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Liga Campionilor Asiei, meciurile din Liga Portugal, Cupa Franței sau evenimente de MMA și box. Plus multe alte competiții exclusive. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an. Hai în AntenaPLAY!

9:35 Antrenamentele Marelui Premiu de la Imola vor fi LIVE în AntenaPLAY (14:30). Cursa e live pe Antena 1, duminică, de la ora 16:00 9:34 Lewis Hamilton ştie pe cine ar trebui să aducă Mercedes în locul său: „Dacă era treaba mea, pe el îl alegeam” 9:27 Napoli insistă pentru Radu Drăguşin, iar şefii lui Tottenham au luat decizia finală. Ce se întâmplă cu fundaşul român 8:56 „Nicio scuză să nu îl convoci” Florin Prunea, avertisment pentru Edi Iordănescu, înainte de EURO 2024: „S-a mai mărit şi lista” 8:42 Înfrângerea cu Răzvan Lucescu i-a fost „fatală” lui Fatih Terim! „Împăratul”, demis de şefii lui Panathinaikos 8:24 „Ajunge FCSB în Champions League?” Helmut Duckadam, categoric despre şansele echipei lui Gigi Becali 8:15 „Nu înțeleg de ce au fost la Ateneu” Mihai Rotaru, avertisment dur pentru Gigi Becali: „FCSB a devenit dușmanul de casă!” 16
23:33
VIDEOLeeds – Norwich 4-0 a fost în AntenaPLAY! „Păunii”, în finala play-off-ului de promovare în Premier League de pe Wembley
16
23:29
VIDEOKazahstan – Suedia 1-3 și Canada – Norvegia 4-1 au fost LIVE în AntenaPLAY. A fost o seară spectaculoasă la CM de hochei