Video

Charles Leclerc, accident în primul antrenament al Marelui Premiu din Azerbaidjan! Un alt pilot şi-a făcut şi el praf monopostul

Alex Masgras Publicat: 13 septembrie 2024, 13:42 / Actualizat: 14 septembrie 2024, 12:57

Comentarii

Charles Leclerc a intrat în parapet în timpul primului antrenament de la Baku / Antena Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Charles Leclerc a fost implicat într-un accident în primul antrenament al Marelui Premiu din Azerbaidjan. Pilotul monegasc, câştigător etapa trecută la Monza, le-a dat de lucru mecanicilor de la Ferrari.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cursa din Marele Premiu al Azerbaidjanului este dumiinică, de la ora 13:45, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Charles Leclerc, accident în primul antrenament al Marelui Premiu din Azerbaidjan!

Cu jumătate de oră înainte de finalul primei sesiuni de antrenamente de la Baku, Charles Leclerc a greşit în virajul 15 şi a intrat în parapet. Din fericire, pilotul celor de la Ferrari nu a păţit nimic şi a ieşit singur din monopost.

Cu toate acestea, monegascul le-a dat de lucru mecanicilor de la Ferrari, care trebuie să repare monopostul până la începutul sesiunii cu numărul doi, care va începe la ora 16:00 şi va fi LIVE în AntenaPLAY.

Charles Leclerc nu a fost singurul pilot ghinionist în prima sesiune de antrenamente. La câteva minute după ce sesiunea s-a reluat, după steagul roşu provocat de Leclerc, argentinianul Franco Colapinto, cel care i-a luat locul la Williams lui Logan Sargeant, a greşit şi a intrat în parapet. În cele din urmă, Max Verstappen a fost cel mai rapid pilot al sesiunii.

Reclamă
Reclamă

Programul Marelui Premiu de Formula 1 al Azerbaidjanului

Vineri, 13 septembrie

  • 12:30: Prima sesiune de antrenamente (AntenaPLAY)
  • 16:00: A doua sesiune de antrenamente (AntenaPLAY)

Sâmbătă, 14 septembrie

  • 11:30: A treia sesiune de antrenamente (AntenaPLAY)
  • 14:55: Calificări (Antena 1 şi AntenaPLAY)

Duminică, 15 septembrie

Reclamă
  • 13:45: Cursa (Antena 1 şi AntenaPLAY)

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi. În 2024, competițiile de Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™ se văd în direct și integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live – AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marile premii de Formula 1™ vor putea fi urmărite în direct online.

Pe lângă acestea, abonații pot urmări și Liga Campionilor Asiei, Liga Portugal, Campionatul Greciei sau evenimente de MMA, gale de box, F1 Academy sau tenis de masă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:05

Încă un jucător e OUT de la Universitatea Craiova. Oltenii renunţă la el înaintea returului cu Levski

12:01

Dumitru Dragomir l-a contrazis pe Gigi Becali! Jucătorul de la FCSB care l-a impresionat: „Unul dintre marii fotbalişti ai ţării”

11:23

Anunţ de ultim moment despre Denis Alibec, înaintea meciului cu FCSB. Ce se întâmplă cu atacantul

10:53

Adrian Bumbescu le arată uşa celor de la FCSB, după ce gazonul din Ghencea a fost criticat: „Nu sunt bineveniţi”

10:50

Florentino Perez s-a decis în privinţa lui Vinicius: ce urmează pentru starul lui Real Madrid

10:35

Cupa Mondială a recordurilor! Bornele fantastice atinse pe durata turneului final

1 Universitatea Craiova pregătește două transferuri: „I-am ales din 1.500 de jucători” 2 Decizia luată de Al-Hamlawi înainte de Levski Sofia. Cu ofertă pe masă, atacantul surprinde fanii Craiovei 3 Dinamo, aproape de un nou transfer! Anunţul preşedintelui Andrei Nicolescu 4 A semnat contractul carierei la 40 de ani! Vozinha a plâns ca un copil la prezentarea oficială 5 Fotbalistul aflat de 10 ani la club refuză rezilierea contractului! Situaţie dificilă pentru echipa din Liga 1 6 Decizia luată de Antonio Folha după ce jucătorii au depus memorii și CFR Cluj e în colaps financiar
Citește și