Închide meniul
Video

Nicolae Stanciu rămâne în China, la Wuhan Three Towns: “E erou acolo! A avut oferte din Europa, dar nicio echipă nu-i poate plăti salariul de acolo!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 12 mai 2023, 20:34

Comentarii

Nicolae Stanciu, în tricoul naţionalei României / Profimedia

Nicolae Stanciu rămâne în China, la Wuhan Three Towns. Anunţul a fost făcut de Anamaria Prodan. Nicolae Stanciu a avut un sezon fantastic în China şi a reuşit să marcheze de 10 ori.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Stanciu mai are contract cu Wuhan Three Towns până în 2024. Stanciu a fost cumpărat de la Slavia Praga cu suma de 3.600.000 de euro. Stanciu a mai jucat la Slavia Praga între iulie 2019 şi martie 2022, timp în care a înscris 25 de goluri și a oferit 28 de pase decisive în 111 meciuri.

Nicolae Stanciu rămâne în China, la Wuhan Three Towns

În China, Stanciu are un salariu de 2.500.000 de euro pe an, la care se adaugă bonusuri de performanţă. Anamaria Prodan a spus că Stanciu nu va pleca din China.

“Stanciu rămâne în China. A avut oferte din Europa, da. La 30 de ani te gândeşti să îţi asiguri cumva familia. Salariul pe care îl are Stanciu acolo nu-l poate acoperi nicio echipă din Europa. În China, Stanciu este erou. Şi copiii sunt acolo, şi soţia este acolo, s-au acomodat”, a spus Anamaria Prodan.

Nicolae Stanciu a marcat un gol fabulos ]n România – Belarus 2-1

Nicolae Stanciu a avut evoluţii bune şi la echipa naţională. De altfel, acesta a marcat un gol de senzaţie îmn partida cu Belarus. Acesta este aşteptat să conducă România din teren şi în meciurile din iunie, cu Kosovo şi Elveţia. Kosovo – România va fi pe 16 iunie, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Reclamă
Reclamă

România luptă pentru calificarea la EURO 2024. Programul complet

  • Andorra – România 0-2
  • România – Belarus  2-1
  • Kosovo – România (vineri, 16 iunie, ora 21:45, Antena 1)
  • Elveția – România (19 iunie, ora 21:45)
  • România – Israel (sâmbătă, 9 septembrie, ora 21:45)
  • România – Kosovo (marți, 12 septembrie, ora 21:45, Antena 1)
  • Belarus – România (joi, 12 octombrie, ora 21:45, Antena 1)
  • România – Andorra (duminică, 15 octombrie, ora 21:45)
  • Israel – România (sâmbătă, 18 noiembrie, ora 21:45)
  • România – Elveția (marți, 21 noiembrie, ora 21:45, Antena 1)

Se califică la EURO primele două echipe din fiecare grupă. În plus, din Nations League se vor mai califica alte 3 echipe. Primele 4 echipe din Liga A, Liga B și Liga C, care nu au prins loc la EURO prin preliminarii, vor juca într-un play-off (semifinale și finală) în martie 2024. Vor rezulta 3 câștigătoare, care vor merge la EURO.

Edi Iordănescu, cu gândul la EURO 2024

Edi Iordănescu a văzut Elveţia la Mondialul din Qatar şi speră că va conduce naţionala către Europeanul din Germania, ce va avea loc în perioada 14 iunie – 14 iulie.

„Cu ocazia Sărbătorilor, le urez tuturor românilor să fie fericiți și să aibă parte în noul an de tot ce își doresc! Sărbători liniștite, sănătate și să privească înainte cu încredere, să avem cu toții un an 2023 așa cum ni-l dorim!

Reclamă

Mesajul meu pentru suporterii echipei naționale este unul de unitate și speranță. Să fim mai uniți ca oricând și să credem că împreună putem să ne împlinim visul la care visăm. Luptăm pentru România și sper din suflet ca peste un an de zile să fim calificați la Campionatul European! Ca să reușim, trebuie să credem și să fim uniți. Dacă vom face asta, vom birui!

Jucătorilor de la echipa națională le amintesc faptul că au datoria de a da totul șiu de a crede că putem aduce înapoi gloria fotbalului românesc! Trebuie să ducem România la EURO și să facem românii mândri după atâția ani! Haideți să facenm din 2023 anul nostru! Să facem România fericită! La mulți ani, români!”, a transmis Edi Iordănescu, conform FRF.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50
România – Canada LIVE VIDEO (21:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Amical de lux pentru „tricolorii” lui Lucescu
23:40
Spania a dat recital cu Bulgaria. Germania, eșec cu Slovacia. Rezultatele serii din preliminariile CM 2026
22:49
FCSB pune în vânzare pachetele de bilete pentru meciurile din Europa League! Cât costă abonamentele
22:46
Măsurile și recomandările Jandarmeriei înaintea meciului România – Canada. Program prelungit pentru transportul în comun
22:34
Dinamo a „pus ochii” pe un fundaș de la CFR Cluj! Anunțul lui Andrei Nicolescu: “Suntem interesați”
22:14
„Nu suntem pe dinafară”. Șeful Ferrari, avertisment pentru rivale înaintea Marelui Premiu al Italiei
1 Mircea Lucescu a numit jucătorul care are „ușa închisă” la echipa națională: “Prefer să nu-l mai chem” 2 “E ultimul preţ” Suma pe care i-a cerut-o Neluţu Varga lui Gigi Becali, pentru un nou transfer de la CFR la FCSB 3 “Mi-e ruşine” Gigi Becali, o nouă decizie în legătură cu Vlad Chiricheş după ce l-a scos din echipa FCSB-ului 4 Surpriza uriaşă pe lista trimisă de FCSB la UEFA, pentru meciurile din grupa Europa League 5 Dinamo Kiev, reacție fermă după scandalul uriaș provocat de Vladislav Blănuță în Ucraina: „Greșeli din trecut” 6 “Poate să se supere nea Mircea” Adrian Mutu a spus ce jucător din Liga 1 trebuia convocat la naţională!
Citește și