FOTO | Erling Haaland, gest uimitor pentru asociaţia susţinută de Octavian Şovre. Cadoul trimis de starul lui Dortmund în România: "Cu multă dragoste!"

• Erling Haaland, cadou pentru S.O.S Autism Bihor
  • Mesajul special scris de norvegian
Phil Foden
Fotbal • pe 15.04.2021 la 08:54

Phil Foden a marcat cu Borussia Dortmund şi a prins curaj. L-a provocat pe Kylian Mbappe, dar s-a răzgândit după ce a trecut peste euforia calificării!

• Borussia Dortmund - Manchester City 1-2
  • Reacţia virală a lui Phil Foden
Pep Guardiola s-a bucurat alături de jucătorii lui Manchester City
Fotbal • pe 15.04.2021 la 00:06

Borussia Dortmund - Manchester City 1-2 | Pep Guardiola a spart blestemul şi l-a egalat pe Mourinho! "Sunt incredibil de fericit". Starurile "cetăţenilor", în semifinalele Champions League

• Manchester City, în semifinalele UCL
  • Pep Guardiola a egalat recordul lui Jose Mourinho
Champions League
Fotbal extern • pe 14.04.2021 la 23:55

SFERTURILE CHAMPIONS LEAGUE | Liverpool - Real Madrid 0-0 și Borussia Dortmund - Manchester City 1-2. N-a fost loc de surprize la retur. Care sunt super-meciurile din semifinale

• Liverpool - Real Madrid 0-0
Emre Can
Fotbal • pe 14.04.2021 la 23:40

Emre Can s-a făcut de râs! I-a făcut "cadou" un penalty lui Manchester City. Mijlocaşul Borussiei a "îngropat-o" pe Borussia Dortmund

• Emre Can a gafat inexplicabil
  • Ajutor nesperat pentru Manchester City
Jude Bellingham
Fotbal extern • pe 14.04.2021 la 22:35

Borussia Dortmund - Manchester City | Jude Bellingham, puștiul recordurilor! Ce performanță a atins după ce a înscris un gol fabulos

• Jude Bellingham, gol de excepție în Borussia Dortmund - Manchester City
  • Englezul este puștiul recordurilor
Erling Haaland
Fotbal extern • pe 08.04.2021 la 20:18

Erling Haaland are zilele numărate la Borussia Dortmund! Motivul pentru care nemții sunt obligați să renunțe la golgheterul norvegian

• Erling Haaland este cotat la 110 milioane de euro
  • Norvegianul are 49 de goluri în 51 de meciuri pentru Dortmund
Dortmund l-a uitat pe Hummels în stadion. ”În autocar, nimeni nu și-a dat seama că lipsește!”
Fotbal extern • pe 08.04.2021 la 15:10

• Hummels a mai rămas în interiorul arenei, pentru interviuri
  • Dortmund e pe locul 5 în Bundelsiga, la 21 de puncte de Bayern
Octavian Şovre şi Erling Haaland
Fotbal extern • pe 07.04.2021 la 09:56

Spaniolii, şocaţi de momentul în care Şovre i-a cerut autograf pe cartonaş lui Erling Haaland. Marca: Ceva ce nu s-a mai văzut. O scenă fără precedent

• Manchester City - Borusssia Dortmund 2-1
  • Octavian Şovre i-a cerut autograf lui Erling Haaland
Fotbal extern • pe 07.04.2021 la 09:29

Octavian Şovre, apărat după ce l-a oprit pe Erling Haaland pentru a-i cere autograf. "Am văzut arbitri plecând cu tricouri primite cadou de la jucători"

• Manchester City - Borussia Dortmund 2-1
Octavian Şovre
Fotbal extern • pe 07.04.2021 la 08:16

Manchester City - Borussia Dortmund 2-1 | Reacţia lui Pep Guardiola după ce arbitrul Octavian Şovre a fost surprins luând un autograf de la Erling Haaland

• La finalul meciului, Octavian Şovre i-a cerut un autograf lui Erling Haaland
Octavian Şovre i-a cerut autograf lui Erling Haaland
Fotbal • pe 07.04.2021 la 08:06

VIDEO. Manchester City - Borussia Dortmund 2-1 | Octavian Şovre i-a cerut autograf lui Erling Haaland. Englezii au luat foc. "Nu poţi face asta!"

• Gest controversat făcut de Octavian Şovre
Ovidiu Haţegan, făcut praf de un star de la Dortmund chiar în timpul meciului: "Ar trebui să meargă la un control!" Atacuri în valuri la adresa românului
Fotbal extern • pe 06.04.2021 la 23:18

• Ovidiu Haţegan, pus la zid de un star de la Dortmund
  • Meci greu pentru român la Manchester
Fotbal • pe 01.04.2021 la 14:12

ULTIMA ORĂ | Tatăl lui Erling Haaland, alături de Mino Raiola în Barcelona. Ar fi "bomba" anului! Puştiul minune poate juca lângă Messi

• Erling Haaland are o cotă de piaţă de 110 milioane de euro
  • Negocieri de ultimă oră la Barcelona
Fotbal • pe 31.03.2021 la 12:57

Erling Haaland îi cere un salariu astronomic lui Manchester City! Vrea să fie cel mai bine plătit jucător din istoria Premier League

• Erling Haaland are 20 de ani
  • Norvegianul este dorit de marile cluburi ale Europei
Erling Haaland poate arunca în aer piaţa transferurilor. Preţul uriaş pe care i l-a stabilit Borussia Dortmund
Fotbal extern • pe 26.03.2021 la 18:37

• Borussia Dortmund i-a stabilit preţul lui Erling Haaland
Fotbal extern • pe 22.03.2021 la 23:01

Erling Haaland, despre comparațiile cu Messi și Cristiano Ronaldo: "Sunt departe de nivelul lor!" Ce spune despre plecarea de la Borussia Dortmund

• Erling Haaland are numai 20 de ani
  • Norvegianul este comparat cu Messi și Ronaldo
Bayern Munchen
Fotbal extern • pe 20.03.2021 la 15:46

Adrian Ursea a răpus-o pe Marseille! Bayern, 4 goluri în inferioritate numerică. Lewandowski şi Haaland au făcut spectacol. Benzema, "dublă" şi assist pentru Real

• Lewandowski a făcut show pentru Bayern
  • Celta Vigo - Real Madrid 1-3
Fotbal extern • pe 20.03.2021 la 14:13

Erling Haaland şi-a ales noua echipă. Suma uriaşă cu care ar putea fi transferat starul Borussiei Dortmund

• Norvegianul este cotat la 110 milioane de euro
Joan Laporta
Fotbal extern • pe 11.03.2021 la 10:12

Joan Laporta, primul transfer stelar după eliminarea din Champions League. Afacerea de 100 de milioane de euro

• Barcelona a fost eliminată din UEFA Champions League
  • Afacerea de 100 de milioane de euro pregătită de catalani
A dus Borussia în primele opt echipe din Europa, dar nu rămâne! ”Interimarul” Terzic, cel mai tânăr tehnician din CL
Fotbal extern • pe 11.03.2021 la 07:45

• Familia sa a fugit în Germania de războiul din fosta Iugoslavie
  • ”Nu vrem să-l pierdem pe Edin, vrem să rămână în stafful tehnic”, spune Michael Zorc, directorul sportiv
Fotbal extern • pe 10.03.2021 la 09:50

Video | Erling Haaland, alergat de jucătorii Sevillei după marcarea golului 2! Ce s-a întâmplat la finalul meciului şi reacţia "omului record" de la Dortmund

• Erling Haaland a marcat două goluri în Dortmund - Sevilla 2-2
  • Haaland a stabilit un nou record
Juventus - Porto 3-2. Cristiano Ronaldo, OUT din Liga Campionilor! Haaland o duce pe Dortmund în sferturi, după 2-2 cu Sevilla
Fotbal extern • pe 10.03.2021 la 00:20

• Cristiano Ronaldo, out din Liga Campionilor
  • Haaland o duce pe Dortmund în sferturile de finală
Fotbal extern • pe 06.03.2021 la 23:45

Derby-urile zilei! Gol Ianis Hagi şi pasă de gol Budescu. Haaland şi Lewandowski, uluitori în Bayern - Dortmund 4-2! Messi, două pase de gol

• Bayern a revenit cu Dortmund de la 0-2, la 4-2
  • Puştiul de 18 ani, Ilaix Moriba, primul gol la Barcelona
Erling Haaland, alături de Jadon Sancho
Fotbal • pe 26.02.2021 la 18:35

Borussia Dortmund calcă pe urmele Barcelonei! Are grave probleme financiare şi a pus 8 jucători de top pe lista de transferuri. Erling Haaland, la reducere!

• Borussia are mare nevoie de bani
  • Erling Haaland şi Jadon Sancho pot pleca la vară
VIDEO | "Bestia" Haaland a reuşit o dublă de senzaţie în Schalke - Dortmund. Primul gol a fost IREAL. Execuţia îl stilul lui Zlatan Ibrahimovic
Fotbal extern • pe 20.02.2021 la 20:31

• Haaland, gol magnific în Schalke - Dortmund
  • Bijuteria reuşită de atacantul norvegian
Erling Haaland şi Kylian Mbappe
Fotbal extern • pe 18.02.2021 la 09:43

Erling Haaland, fabulos şi în afara terenului. "M-a inspirat Mbappe. L-am văzut reuşind hat-trick-ul cu Barcelona". Cifrele uriaşe ale celor doi atacanţi minune

• Erling Haaland, dublă de senzaţie în Sevilla - Borussia Dortmund 2-3
  • Kylian Mbappe a distrus-o pe Barcelona chiar pe Camp Nou
Cristiano Ronaldo
Fotbal • pe 17.02.2021 la 23:49

UEFA Champions League | Porto - Juventus 2-1, Sevilla - Dortmund 2-3. Ronaldo a cerut penalty la ultima fază a meciului. Haaland, dublă de senzaţie

• Haaland, dublă de senzaţie cu Sevilla
  • Porto, victorie uriaşă cu Juventus
Fotbal • pe 17.02.2021 la 22:51

Erling Haaland a reuşit ceea ce nu au putut Messi şi Ronaldo. Performanţa incredibilă reuşită de atacantul norvegian în Sevilla - Borussia Dortmund

• Erling Haaland a scris istorie
  • Borna atinsă de starul lui Dortmund
Gladbach
Fotbal extern • pe 22.01.2021 la 23:38

Borussia Dortmund a uitat să mai câștige! După ce a răpus-o pe Bayern, Gladbach a mai făcut o "victimă". Haaland, “dublă” de consolare

• Monchengladbach - Dortmund 4-2
  • Dortmund, fără victorie de trei etape
Fotbal extern • pe 09.01.2021 la 21:29

Leipzig - Borussia 1-3 | Bijuterie de gol marcat de Erling Haaland. Tiki-taka Dortmund, la o fază în care norvegianul a driblat 4 jucători

• Erling Haaland, dublă cu Leipzig
  • Norvegianul a ajuns la cota 12 în acest sezon
Fotbal • pe 25.12.2020 la 12:59

”Nu pot să uit hat-trickul împotriva României!” Haaland și-a ales cele mai frumoase momente ale anului. Amintire inedită, contra tricolorilor

• Haaland a marcat trei goluri contra României
  • Norvegia ne-a învins cu 4-0 în Liga Națiunilor
Erling Haaland în timpul unui meci pentru Borussia Dortmund
Fotbal • pe 22.12.2020 la 17:24

Erling Haaland, gata să plece de la Dortmund! Anunțul făcut de legendarul Lothar Matthaus: ”Este o mașinărie. E pregătit”

• Erling Haaland este aproape de plecarea de la Borussia Dortmund
  • Ce cluburi îl vor pe ”călăul” României
Mats Hummels, la finalul unui meci
Fotbal extern • pe 19.12.2020 la 11:45

Mats Hummels şi-a ieşit din minţi. A lovit cu pumnul un panou publicitar înainte de un interviu

• Borussia Dortmund e la şase puncte distanţă de liderul Bayer Leverkusen
  • Lucien Favre a fost demis de la Borussia Dortmund
VIDEO | Moment URIAŞ! Youssoufa Moukoko a devenit cel mai tânăr marcator din istoria Bundesligii
Fotbal extern • pe 18.12.2020 la 23:48

• Youssoufa Moukoko a devenit cel mai tânăr marcator din istoria Bundesligii
  • Dortmund a pierdut partida cu Union Berlin
Real Madrid
Fotbal extern • pe 15.12.2020 la 21:22

LIVE BLOG | Meciuri tari în Europa! Real Madrid, victorie chinuită cu Bilbao. City, egal cu West Brom. Chelsea a fost învinsă în minutul 95!

• Manchester City, doar egal cu West Bromwich
  • Real Madrid o învins-o pe Bilbao
Fotbal extern • pe 15.12.2020 la 18:47

Provocare inedită pentru Haaland! A ales şapte atacanţi mai buni decât el. Messi şi Neymar nu sunt pe listă!

• Erling Haaland a primit trofeul Golden Boy
  • Miercuri dimineaţa, 10:30, Alex Bourceanu este invitat la AS.ro LIVE
Lucien Favre
Fotbal extern • pe 13.12.2020 la 15:51

NEWS ALERT | Lucien Favre, OUT de la Borussia Dortmund după dezastrul cu Stuttgart. Cine îl va antrena pe Haaland

• Borussia Dortmund e pe locul 5 în Bundesliga
  • Lucien Favre era antrenorul Borussiei din vara lui 2018
Youssoufa Moukoko, Borussia Dortmund
Fotbal extern • pe 08.12.2020 la 21:41

Record uimitor în Champions League! Youssoufa Moukoko a debutat la 16 ani! E cel mai tânăr jucător din istoria competiţiei

• Youssoufa Moukoko a jucat în Zenit-Dortmund
  • El este şi cel mai tânăr jucător din Bundesliga
Fotbal extern • pe 08.12.2020 la 13:33

Real Madrid şi Barcelona, război total pentru transferul stelar al lui Erling Haaland. Anunţul făcut de Mino Raiola

• Erling Haaland este cotat la 100 de milioane de euro
  • Haaland a marcat 17 goluri în acest sezon
Erling Haaland, în timpul unui meci
Fotbal extern • pe 02.12.2020 la 13:43

Erling Haaland şi transferul stelar la Barcelona! Comisionul uriaş cerut de Mino Raiola

• Barcelona îl poate transfera pe Erling Haaland
  • Norvegianul de 20 de ani e cotat la 100 de milioane de euro
Eden Hazard părăsește terenul în meciul dintre Real Madrid și Alaves
Fotbal • pe 29.11.2020 la 19:38

LIVE BLOG | Spectacol asigurat în principalele campionate din Europa. Ianis Hagi, titular la Rangers în meciul de Cupa Ligii

• Falkirk - Rangers 0-4
  • Ianis Hagi a fost titular
Erling Haaland şi Lucien Favre
Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 09:05

De data asta a nimerit-o! "Câte ai dat, două?" Încă un dialog între Haaland şi Favre. Norvegianul i-a depăşit pe Ronaldo şi Zidane

• Erling Haaland a marcat 16 goluri în 12 meciuri, în Champions League
  • Norvegianul i-a depăşit deja pe Ronaldo şi Zidane
Cristiano Ronaldo e uriaş! Încă un record istoric al portughezului! Cum a fost ironizat CR7 de un adversar
Fotbal extern • pe 24.11.2020 la 23:14

• Cristiano Ronaldo, un nou record în Liga Campionilor
  • Haaland, de neoprit
Fotbal extern • pe 22.11.2020 la 14:09

Erling Haaland, dialog incredibil cu antrenorul Favre după cele 4 goluri marcate: "Mi-a zis 'Câte ai dat? Ai dat trei?' și i-am răspuns 'Nu, patru. Doar patru, pentru că m-ai înlocuit'"

• Erling Haaland a câştigat trofeul Golden Boy
  • Norvegianul de 20 de ani e cotat la 80 de milioane de euro
Youssoufa Moukoko
Fotbal extern • pe 22.11.2020 la 10:08

Ce performanță! Youssoufa Moukoko, de la Borussia Dortmund, a devenit cel mai tânăr jucător care a evoluat în Bundesliga

• La ce vârstă a debutat Youssoufa Moukoko
  • Youssoufa Moukoko a intrat pe teren în locul lui Haaland
Bestiile s-au dezlănţuit! Haaland, patru goluri într-o singură repriză! Ronaldo, două goluri în 5 minute
Fotbal extern • pe 21.11.2020 la 23:06

• Haaland, 4 goluri într-o singură repriză
  • Ronaldo, dubla împotriva echipei lui Răzvan Marin
Fotbal extern • pe 21.11.2020 la 11:11

Erling Haaland a devenit noul Golden Boy! Starul care a înscris un hat-trick în poarta României l-a învins pe Ansu Fati

• Norvegianul, cel mai bun tânăr jucător din Europa
  • Erling Haaland nu a putut veni în România
LIVE BLOG | Weekend nebun în fotbalul european. Real Madrid, distrusă de Valencia. City, egal cu Liverpool. Toate rezultatele le ai aici
Fotbal • pe 08.11.2020 la 23:15

• Bayern a câştigat derby-ul cu Dortmund
  • Real Madrid, distrusă de Valencia
Erling Haaland se bucură după golul marcat în minutul 90+1 împotriva lui Zenit, în meciul din UEFA Champions League
Fotbal • pe 29.10.2020 la 10:44

Erling Haaland, performanță impresionantă în UEFA Champions League! Ce a reușit ”călăul” României în meciul cu Zenit

• Borussia Dortmund - Zenit 2-0