borussia dortmund

Erling Haaland
Fotbal extern • pe 09.01.2021 la 21:29

Leipzig - Borussia 1-3 | Bijuterie de gol marcat de Erling Haaland. Tiki-taka Dortmund, la o fază în care norvegianul a driblat 4 jucători

• Erling Haaland, dublă cu Leipzig
  • Norvegianul a ajuns la cota 12 în acest sezon
Fotbal • pe 25.12.2020 la 12:59

”Nu pot să uit hat-trickul împotriva României!” Haaland și-a ales cele mai frumoase momente ale anului. Amintire inedită, contra tricolorilor

• Haaland a marcat trei goluri contra României
  • Norvegia ne-a învins cu 4-0 în Liga Națiunilor
Erling Haaland în timpul unui meci pentru Borussia Dortmund
Fotbal • pe 22.12.2020 la 17:24

Erling Haaland, gata să plece de la Dortmund! Anunțul făcut de legendarul Lothar Matthaus: ”Este o mașinărie. E pregătit”

• Erling Haaland este aproape de plecarea de la Borussia Dortmund
  • Ce cluburi îl vor pe ”călăul” României
Mats Hummels, la finalul unui meci
Fotbal extern • pe 19.12.2020 la 11:45

Mats Hummels şi-a ieşit din minţi. A lovit cu pumnul un panou publicitar înainte de un interviu

• Borussia Dortmund e la şase puncte distanţă de liderul Bayer Leverkusen
  • Lucien Favre a fost demis de la Borussia Dortmund
VIDEO | Moment URIAŞ! Youssoufa Moukoko a devenit cel mai tânăr marcator din istoria Bundesligii
Fotbal extern • pe 18.12.2020 la 23:48

• Youssoufa Moukoko a devenit cel mai tânăr marcator din istoria Bundesligii
  • Dortmund a pierdut partida cu Union Berlin
Real Madrid
Fotbal extern • pe 15.12.2020 la 21:22

LIVE BLOG | Meciuri tari în Europa! Real Madrid, victorie chinuită cu Bilbao. City, egal cu West Brom. Chelsea a fost învinsă în minutul 95!

• Manchester City, doar egal cu West Bromwich
  • Real Madrid o învins-o pe Bilbao
Erling Haaland, Dortmund
Fotbal extern • pe 15.12.2020 la 18:47

Provocare inedită pentru Haaland! A ales şapte atacanţi mai buni decât el. Messi şi Neymar nu sunt pe listă!

• Erling Haaland a primit trofeul Golden Boy
  • Miercuri dimineaţa, 10:30, Alex Bourceanu este invitat la AS.ro LIVE
Lucien Favre
Fotbal extern • pe 13.12.2020 la 15:51

NEWS ALERT | Lucien Favre, OUT de la Borussia Dortmund după dezastrul cu Stuttgart. Cine îl va antrena pe Haaland

• Borussia Dortmund e pe locul 5 în Bundesliga
  • Lucien Favre era antrenorul Borussiei din vara lui 2018
Youssoufa Moukoko, Borussia Dortmund
Fotbal extern • pe 08.12.2020 la 21:41

Record uimitor în Champions League! Youssoufa Moukoko a debutat la 16 ani! E cel mai tânăr jucător din istoria competiţiei

• Youssoufa Moukoko a jucat în Zenit-Dortmund
  • El este şi cel mai tânăr jucător din Bundesliga
Fotbal extern • pe 08.12.2020 la 13:33

Real Madrid şi Barcelona, război total pentru transferul stelar al lui Erling Haaland. Anunţul făcut de Mino Raiola

• Erling Haaland este cotat la 100 de milioane de euro
  • Haaland a marcat 17 goluri în acest sezon
Erling Haaland, în timpul unui meci
Fotbal extern • pe 02.12.2020 la 13:43

Erling Haaland şi transferul stelar la Barcelona! Comisionul uriaş cerut de Mino Raiola

• Barcelona îl poate transfera pe Erling Haaland
  • Norvegianul de 20 de ani e cotat la 100 de milioane de euro
Eden Hazard părăsește terenul în meciul dintre Real Madrid și Alaves
Fotbal • pe 29.11.2020 la 19:38

LIVE BLOG | Spectacol asigurat în principalele campionate din Europa. Ianis Hagi, titular la Rangers în meciul de Cupa Ligii

• Falkirk - Rangers 0-4
  • Ianis Hagi a fost titular
Erling Haaland şi Lucien Favre
Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 09:05

De data asta a nimerit-o! "Câte ai dat, două?" Încă un dialog între Haaland şi Favre. Norvegianul i-a depăşit pe Ronaldo şi Zidane

• Erling Haaland a marcat 16 goluri în 12 meciuri, în Champions League
  • Norvegianul i-a depăşit deja pe Ronaldo şi Zidane
Cristiano Ronaldo e uriaş! Încă un record istoric al portughezului! Cum a fost ironizat CR7 de un adversar
Fotbal extern • pe 24.11.2020 la 23:14

• Cristiano Ronaldo, un nou record în Liga Campionilor
  • Haaland, de neoprit
Fotbal extern • pe 22.11.2020 la 14:09

Erling Haaland, dialog incredibil cu antrenorul Favre după cele 4 goluri marcate: "Mi-a zis 'Câte ai dat? Ai dat trei?' și i-am răspuns 'Nu, patru. Doar patru, pentru că m-ai înlocuit'"

• Erling Haaland a câştigat trofeul Golden Boy
  • Norvegianul de 20 de ani e cotat la 80 de milioane de euro
Youssoufa Moukoko
Fotbal extern • pe 22.11.2020 la 10:08

Ce performanță! Youssoufa Moukoko, de la Borussia Dortmund, a devenit cel mai tânăr jucător care a evoluat în Bundesliga

• La ce vârstă a debutat Youssoufa Moukoko
  • Youssoufa Moukoko a intrat pe teren în locul lui Haaland
Bestiile s-au dezlănţuit! Haaland, patru goluri într-o singură repriză! Ronaldo, două goluri în 5 minute
Fotbal extern • pe 21.11.2020 la 23:06

• Haaland, 4 goluri într-o singură repriză
  • Ronaldo, dubla împotriva echipei lui Răzvan Marin
Fotbal extern • pe 21.11.2020 la 11:11

Erling Haaland a devenit noul Golden Boy! Starul care a înscris un hat-trick în poarta României l-a învins pe Ansu Fati

• Norvegianul, cel mai bun tânăr jucător din Europa
  • Erling Haaland nu a putut veni în România
LIVE BLOG | Weekend nebun în fotbalul european. Real Madrid, distrusă de Valencia. City, egal cu Liverpool. Toate rezultatele le ai aici
Fotbal • pe 08.11.2020 la 23:15

• Bayern a câştigat derby-ul cu Dortmund
  • Real Madrid, distrusă de Valencia
Erling Haaland se bucură după golul marcat în minutul 90+1 împotriva lui Zenit, în meciul din UEFA Champions League
Fotbal • pe 29.10.2020 la 10:44

Erling Haaland, performanță impresionantă în UEFA Champions League! Ce a reușit ”călăul” României în meciul cu Zenit

• Borussia Dortmund - Zenit 2-0
  • Erling Haaland, record impresionant în Champions League
Fotbal • pe 15.10.2020 la 16:05

Erling Haaland a dat recital împotriva României și poate câștiga Golden Boy. Se luptă cu Ansu Fati și Vinicius Junior

• 20 de ani are atacantul norvegian
  • Haaland are o cotă de piață de 80 de milioane de euro
  • A înscris un hat-trick în poarta României
Mario Gotze, în duel cu Thomas Muller
Fotbal extern • pe 07.10.2020 la 10:32

Unde a ajuns Mario Gotze la 6 ani după ce i-a adus Germaniei titlul mondial. Borussia nu i-a mai prelungit contractul

• Mario Gotze a marcat golul Germaniei din finala CM 2014 cu Argentina
  • Gotze a rămas liber de contract în această vară
Asta da hegemonie! Bayern mătură tot! A câştigat Supercupa Germaniei, după un gol marcat în stilul lui Marius Lăcătuş
Fotbal extern • pe 30.09.2020 la 23:19

• Bayern a câştigat Supercupa Germaniei
  • Al 5-lea trofeu pentru Bayern în acest an
  • Bayern Munchen - Borussia Dortmund 3-2
Jucătorii Borussiei Dortmund
Fotbal • pe 26.09.2020 la 19:50

Surpriză uriașă în Bundesliga! Borussia Dortmund a pierdut cu Augsburg după ce a avut 80% posesie

• Borussia Dortmund este una dintre candidatele la titlu
  • Formația antrenată de Lucien Favre a avut 80% posesie
Thomas Meunier
Fotbal extern • pe 25.06.2020 la 18:02

Borussia Dortmund a dat o lovitură importantă pe piaţa transferurilor. A lăsat-o pe PSG fără un titular!

• Are o cotă de piaţă de 24 de milioane de euro
  • A semnat cu galben-negrii până în 2024
Fotbal extern • pe 13.06.2020 la 18:47

VIDEO S-a întors Haaland. "Maşinăria de goluri" a marcat la ultima fază şi antrenorul Borussiei Dormund s-a accidentat în timp ce sărbătorea

• Erling Haaland a marcat al 11-lea gol al sezonului, în Bundesliga
  • Haaland este cotat la 72 de milioane de euro
  • Lucien Favre s-a accidentat când sărbătorea golul
Jadon Sancho şi Manuel Akanji
Fotbal extern • pe 05.06.2020 la 18:05

Doi jucători de la Borussia Dortmund, amendaţi pentru că s-au tuns în izolare. Au încălcat restricţiile de distanţare socială!

• Decizia a fost luată de Liga Profesionistă
  • Unul dintre ei are o cotă de piaţă de 117 milioane de euro
  • Borussia Dortmund este pe locul 2 în Bundesliga
Jadon Sancho, Borussia Dortmund
Fotbal extern • pe 03.06.2020 la 10:02

Real Madrid, pe urmele lui Jadon Sancho. Când poate ajunge englezul pe Santiago Bernabeu

• Real Madrid este interesată de Sancho
  • Jucătorul lui Dortmund a impresionat în Bundesliga
  • Sancho este cotat la 117 de milioane de euro
Jadon Sancho Borussia Dortmund
Fotbal extern • pe 31.05.2020 la 21:46

Borussia Dortmund a dat recital în deplasarea cu Paderborn. A înscris 6 goluri într-o repriză! Sancho a fost în zi de graţie

• Borussia are 80 de goluri înscrise în 29 de etape
  • Jadon Sancho are 15 reuşite şi 16 pase decisive
  • Are cu 7 puncte mai puţin decât Bayern
Bayern Munchen
Fotbal extern • pe 28.05.2020 la 10:05

Fanii lui Bayern, ţinuţi în casă dacă favoriţii lor câştigă titlul în Bundesliga. Anunţul primarului din Munchen

• Bayern este lider autoritar în Bundesliga
  • Este aproape de a câştiga al 30-lea titlu din istoria clubului
  • Bucuria fanilor, limitată pe durata pandemiei
Joshua Kimmich
Fotbal extern • pe 27.05.2020 la 09:30

Reacţia lui Joshua Kimmich după ce a îngenunchiat-o pe Borussia. "A fost cel mai frumos gol al carierei"

• Pentru Kimmich a fost al 3-lea gol stagional
  • Fundaşul lui Bayern are parametri incredibili
  • Bayern are 7 puncte avans faţă de Dortmund
Thomas Muller
Fotbal extern • pe 24.05.2020 la 19:00

Bundesliga | Ploaie de goluri în ultimele meciuri. Schalke, umilită de Augsburg pe teren propriu. Leipzig a făcut instrucție la Mainz. Egal spectaculos în Koln-Dusseldorf

• Bundesliga, primul campionat important care s-a reluat
  • Bayern este liderul din Germania
  • Hertha Berlin a câştigat primul meci al etapei
Cristiano Ronaldo, Juventus
Fotbal extern • pe 22.05.2020 la 15:35

Laude pentru Cristiano Ronaldo. ”E un adevărat lider și un învingător”

• Ronaldo, lăudat de un fost coleg
  • Portughezul se comportă ca un adevărat lider
  • Cristiano a început antrenamentele cu Juventus
Erling Haaland sărbătorește marcarea unui gol
Fotbal extern • pe 16.05.2020 la 17:37

VIDEO Ce pandemie? Erling Haaland s-a întors! A marcat un super-gol în marele derby Dortmund - Schalke

• Erling Haaland a marcat primul gol de la reluarea Bundesligii
  • Norvegianul a ajuns la 10 reușite în Bundesliga
  • 72 de milioane de euro e cota atacantului nordic
Doi jucători din Bundesliga
Fotbal extern • pe 13.05.2020 la 22:03

Germanii nu se mai tem de COVID-19! "Dacă un jucător va fi depistat pozitiv cu coronavirus nu va fi o catastrofă!"

• Meciurile din Germania încep sâmbătă
  • Un oficial al Borussiei Dortmund a vorbit despre reluarea sezonului
  • Acesta susține că nu există motive de îngrijorare
Bayern Bundesliga
Fotbal extern • pe 17.04.2020 la 11:29

Fotbal în timpul pandemiei. Cluburile din Germania cumpără 20.000 de teste pentru a se putea relua campionatul