Închide meniul

Atac dur la adresa lui Vladimir Putin, după ce a ordonat atacul din Ucraina. Acuzaţiile lansate de un bărbat născut în Rusia

Publicat: 23 aprilie 2022, 9:19

Atac dur la adresa lui Vladimir Putin, după ce a ordonat atacul din Ucraina. Acuzaţiile lansate de un bărbat născut în Rusia

Profimedia Images

Oleksiy Khoblenko, fotbalist ce s-a născut în Rusia şi joacă în Estonia la Levadia Tallinn, a avut un mesaj de susţinere pentru armata Ucrainei şi l-a atacat pe Vladimir Putin.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Khoblenko a marcat golul victoriei echipei sale şi, imediat, a afişat un mesaj prin care îl atacă dur pe Vladimir Putin. Imaginile de coşmar din Ucraina l-au făcut pe Khoblenko să îl numească “fascist” pe Vladimir Putin.

Vladimir Putin, atacat de un bărbat născut în Rusia

Glorie armatei ucrainene! Putin este un fascist”, a fost mesajul fotbalistului care s-a născut în Rusia, la Ekaterinburg. Oleksiy Khoblenko a mai jucat în cariera sa la Chornomorets Odesa, Lech Poznan sau Dnipro-1. De asemenea, fotbalistul crescut de Dinamo Kiev are mai multe selecţii la toate naţionalele U16 şi până la U21 ale Ucrainei.

Oleksiy Khoblenko a ajuns la Levadia Tallinn sub formă de împrumut de la Kryvbas Kryvyi Rih, cu doar câteva luni înainte de invazia Rusiei.

Vladimir Putin, avertizat: ”Nu va muri în propriul pat. Asta dacă nu este otrăvit în propriul pat”

Vladimir Putin este amenințat! Garry Kasparov, fostul mare campion de șah și cunoscut opozant al lui Putin, susține că liderul de la Kremlin ar putea fi lichidat chiar de anjurajul său, dacă situația Rusiei va deveni critică.

Reclamă
Reclamă

”Pentru mine, este evident că el (n.r. – Vladimir Putin) nu va muri în propriul pat. Asta dacă nu este otrăvit în propriul pat. Soarta lui este pecetluită, cred că cel mai sigur va acționa anturajul său atunci când situația va deveni critică.

Probabilitatea acestui lucru pare cea mai mare dintre celelalte opțiuni. Pentru Vladimir Putin, nu există viață dincolo de această putere infinită. Această putere se bazează pe aura sa de invincibilitate și impunitate, iar războiul din Ucraina va pune capăt acestei aură”, a spus Kasparov, citat de unian.ua.

Garry Kasparov crede că regimul lui Vladimir Putin se va prăbuşi

Cu câteva zile în urmă, Kasparov a venit cu o idee radicală. Vrea ca drapelul Rusiei să aibă doar două culori şi să dispară cea roşie.

Reclamă

„Vedeți în spatele meu drapelul ucrainean și pe cel rusesc, pe cel rusesc cum ar trebui să fie în viitor, fără roșu, arborat deja în orașele lumii de pacifiști și antiputiniști. Credem că vii­torul drapel al Rusiei nu mai trebuie să aibă niciun pic de roșu (nicio urmă de sânge pe el) pe el.

De aceea, alături de ruși care gândesc ca mine, acum mă implic în direc­ția creării unei repre­zen­tări alternative a Rusiei în lume. Este foarte important să spunem că Rusia nu este Putin. Sunt milioane de ruși în dias­poră și este important să ne unim și să arătăm că Rusia merită un loc în rândul țărilor civilizate.

Nu știm ce se va întâmpla când re­­gi­mul lui Vladimir Putin se va prăbuși – și am spus când, nu dacă. Vom face tot ce putem pentru a apăra numele țării noastre, care a fost groaznic pătat de Putin și ai săi. De aceea în­depărtarea ori­că­rei urme de sânge de pe steagul nostru este obligatorie”, a spus Kasparov, conform celor de la newmoney.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:06

Luka Modric, dorit în Serie A după plecarea de la Real Madrid. La ce echipă ar putea juca

9:41

Bogdan Lobonţ, verdict despre portarii naţionalei înaintea partidei cu Austria: “El e cel mai bun”

9:32

Ioan Andone, convins că Marius Măldărăşanu ar fi trebuit să o preia pe Rapid: “Pe el îl vedeam”

9:03

Marea Britanie vrea să îl dea în judecată pe Roman Abramovich

8:56

Horaţiu Moldovan, aproape de revenirea la Atletico Madrid. Spaniolii au dezvăluit ce se întâmplă cu portarul român

8:56

Ionuţ Panţiru le-a cerut scuze fanilor de la Voluntari după penalty-ul ratat: “Din vina mea mai stăm un an în Liga 2”

1 “Sunt prieten cu Gigi Becali!” Patronul de la Metaloglobus, revoltat după promovare: “Taxele mele se duc la Steaua” 2 EXCLUSIVCând revine Ianis Hagi! Se recuperează la Mogoşoaia alături de naţionala României 3 Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat Liga 1: “Nu-l felicit în niciun caz pe Adrian Mihalcea” 4 Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei 5 Unirea Slobozia rămâne în Liga 1! Echipa lui Adrian Mihalcea a învins Voluntari la loviturile de departajare! 6 Plecări pe bandă rulantă de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi a renunţat la doi jucători în două ore
Citește și