Cu ce se ocupă singurul fiu al lui El Chapo care nu a fost arestat! Fraţii săi conduc un imperiu al drogurilor de 9 miliarde de dolari

Florian Ceafalău Publicat: 1 iulie 2020, 14:34 / Actualizat: 11 mai 2021, 19:44

Comentarii
Cu ce se ocupă singurul fiu al lui El Chapo care nu a fost arestat! Fraţii săi conduc un imperiu al drogurilor de 9 miliarde de dolari

Alfredo Guzman şi actriţa Kate del Castillo

Jesús Alfredo Guzmán Salazar este numele celui pe care poliţiştii din Mexic nu au reuşit să îl aresteze niciodată. Nici măcar americanii, prin DEA şi FBI, nu au reuşit capturarea lui. Acesta are o viaţă extrem de privată şi departe de ochii lumii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alfredo mai are 2 fraţi, Archivaldo şi Ovidio. Aceştia au preluat recent frâiele afacerii lui El Chapo, după ce tatăl lor a primit închisoare pe viaţă în SUA. Alfredillo, cum este poreclit, nu a fost implicat în războiul de preluare a puterii, dar are la rândul său câteva capete de acuzare.

Chiar dacă nu este la fel de implicat ca fraţii săi, Alfredo este acuzat de tentativă de trafic de droguri de mare risc, negociind transferul a 18 kilograme de heroină în SUA. Totuşi, aceasta nu se ridică la nivelul fraţilor săi, sau, mai rău, la nivelul lui El Chapo. Acesta din urmă a fabricat un imperiu al drogurilor de 9 miliarde de dolari, imperiu preluat de Archivaldo şi Ovidio.

Ovidio a fost arestat de mexicani anul trecut dar a fost eliberat după câteva ore de război civil, după ce asasinii plătiţi au început să tragă în armată, fiind mai multe victime de ambele părţi.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12

Olanda – Norvegia 2-1. Victorie la Amsterdam pentru „Portocala Mecanică”. Spectacol în Elveția – Germania. Rezultatele serii

23:43 27 mart.

VIDEOCalificările Marelui Premiu al Japoniei sunt sâmbătă, de la ora 07:45, pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY

23:29 27 mart.

Ştefan Târnovanu, pe picior de plecare de la FCSB: “Se simte rău. Voi face o excepţie”

23:00 27 mart.

Naționala U21 a Angliei, aproape de o rușine istorică în preliminariile EURO 2027! A evitat eșecul în minutul 90

22:49 27 mart.

“Geniu absolut” Prima reuşită a lui Andreas Schjelderup la naţionala Norvegiei a fost un eurogol!

22:41 27 mart.

Sorin Cârțu a „urecheat” un tricolor după eșecul cu Turcia: „Trebuie să se adapteze la ceea ce îi cere antrenorul”

1 Mihai Stoica anunță o mutare de răsunet la FCSB: „Dacă reușim să îl aducem, va fi un mare transfer pentru noi” 2 Jucătorul făcut praf de Mihai Stoica după Turcia – România 1-0: “Iar era decar cu numărul 2” 3 Scenariu-şoc! Gică Hagi ar putea refuza naţionala României: “Dacă se întâmplă asta, nu mai vine” 4 Slovacia – Kosovo 3-4. Surpriză uriașă la Bratislava! Lista completă a echipelor calificate în finala barajului 5 Anunțul așteptat de toți fanii. Diego Simeone a decis unde va antrena sezonul viitor 6 Sârbii au luat foc când au văzut ce au făcut jucătorii kosovari în Slovacia: “E scandalos! Scene ruşinoase”
Citește și