Dezvăluirea șocantă a medicului care se ocupă de vedetele din România! “A stat în spital 2 ani, iar eu i-am făcut 36 de operații!”

Antena Sport Publicat: 17 martie 2022, 13:46 / Actualizat: 17 martie 2022, 16:23

Comentarii
Dezvăluirea șocantă a medicului care se ocupă de vedetele din România! “A stat în spital 2 ani, iar eu i-am făcut 36 de operații!”

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dr. Bogdan Andrei a făcut o dezvăluire șocantă. Renumitul medic român, specializat în ortopedie, a povestit cum a decurs prima sa zi ca doctor în Camera de Gardă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dr. Bogdan Andrei a operat de 36 de ori o persoană lovită de tir: “A stat 2 ani în spital!”. Dezvăluirea șocantă a medicului 

Dr. Bogdan Andrei, care i-a operat inclusiv pe jucătorii Vlad Chiricheș, Constantin Budescu și Elvir Koljic, a spus că a avut de îngrijit timp de 2 ani o persoană lovită de tir.

În această perioadă, medicul specialist a efectuat 36 de intervenții chirurgicale pentru a o salva.

“Sigur că țin minte prima zi ca medic ortoped. Țin minte chiar și care a fost prima zi mai traumatizantă, ca medic specialist. A venit la spital o persoană care, fără să exagerez, fusese lovită de un tir. A stat în spital 2 ani, iar eu i-am făcut 36 de operații.

Așa am debutat, ăsta mi-a fost destinul. S-a întâmplat în prima mea gardă ca medic specialist. A fost un caz foarte greu.”, a povestit Dr. Bogdan Andrei, pentru As.ro LIVE.

Reclamă
Reclamă

Momentele teribile prin care a trecut Elvir Koljic, după accidentarea horror din 2020

Elvir Koljic a trecut prin momente teribile în 2020, după ce a suferit o accidentare horror în meciul dintre Universitatea Craiova și Poli Iași. Atacantul bosniac și-a rupt toate ligamentele gleznei și a avut nevoie de de o perioadă de recuperare intensă, de 6 luni.

Dr. Bogdan Andrei a fost cel care l-a operat și l-a ajutat pe Koljic să revină pe teren. Dar drumul nu a fost deloc ușor. Experimentatul medic a dezvăluit că atacantul oltenilor a mers zi de zi, timp de 6 luni, la ședințele de recuperare.

Elvir Koljic a trecut peste accidentarea oribilă suferită la gleznă: “Dacă se întâmpla acum 10 ani, n-ar mai fi revenit niciodată pe teren!”

Doctorul Andrei a recunoscut că Koljic și-ar fi încheiat cariera dacă accidentarea respectivă s-ar fi petrecut în urmă cu 10 ani.

Reclamă

“A venit la noi timp de 6 luni, 6 ore pe zi. Creezi o legătură cu el. Nu numai cu mine, ci și cu terapeuții și colegii mei. Am devenit prieteni pe social media, vorbim.

Unii au mai mult noroc, unii au mai puțin. Accidentarea lui Koljic a fost extrem de gravă, dar acel jucător de la Iași (n.r. – Ovidiu Mihalache), nu și-a dorit niciodată să se întâmpla chestia asta. Nici n-ar putea să înțeleagă ce rău putea să-i facă. A fost un contact care a rezultat din energia dezvoltată în timpul meciului.

A avut osul lateral al gleznei extrem de afectat și toate ligamentele gleznei afectate. A fost o accidentare care, dacă s-ar fi întâmplat în urmă cu 10 ani, nu i-ar mai fi permis să revină niciodată pe teren. Dar datorită progresului tehnologic și implanturilor folosite în prezent, sportivii pot reveni. Nici acum șansele nu sunt 100%, mai pot exista recidive.”, a povestit Dr. Bogdan Andrei, în exclusivitate la As.ro Live.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:56 30 iul.

Verdictul lui Antonio Folha după ce CFR Cluj s-a calificat în turul 3 preliminar Conference League: „Merităm”

23:47 30 iul.

Întrebat de un posibil transfer şi de problemele financiare de la CFR, Korenica a dat acelaşi răspuns!

23:33 30 iul.

Primul transfer pregătit de Gigi Becali după ruşinea cu FK Auda: „Trebuie să întăresc echipa”

23:31 30 iul.

Cristiano Bergodi, apel către conducerea lui „U” Cluj după eliminarea din cupele europene: „Nu se poate așa”

23:20 30 iul.

Cu cine joacă CFR Cluj în turul 3 preliminar Conference League? Duel complicat pentru ardeleni

23:15 30 iul.

CFR Cluj – Alashkert 3-0. După eşecurile lui FCSB şi U, echipa lui Varga merge mai departe în Conference

1 „Să ne distrugi în halul ăsta?” Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după eliminarea umilitoare din Europa! 2 OUT de la FCSB! Gigi Becali a decis să-l scoată din echipă după eliminarea ruşinoasă din Europa! 3 Gigi Becali s-a ţinut de cuvânt! Surprizele din primul 11 ale FCSB-ului! Alegerea riscantă a roş-albaştrilor 4 Marius Baciu şi-a „distrus” un jucător după eliminarea ruşinoasă din Europa: „Nici la juniori nu vezi aşa ceva” 5 Umilință totală! FCSB, eliminată rușinos din cupele europene după 3-7 la general cu FK Auda 6 Juan Bauza e hotărât să revină în Liga 1! Echipa cu care vrea să semneze: „Să sperăm”
Citește și