Gigi Becali a încălcat legea! Ce a putut să facă latifundiarul din Pipera în plină stradă. Imaginile care îi pot aduce noi probleme

Gabriel Zamfirescu Publicat: 18 noiembrie 2021, 11:36

Comentarii
Gigi Becali a încălcat legea! Ce a putut să facă latifundiarul din Pipera în plină stradă. Imaginile care îi pot aduce noi probleme

Hepta

Gigi Becali a fost surprins în timp ce a comis mai multe nereguli rutiere într-o singură zi. Patronul celor de la FCSB nu are şofer şi pare că nici nu îl deranjează când încalcă regulile de circulaţie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a încălcat legea

Într-o singură zi, Gigi Becali a comis mai multe erori în trafic, anunţă spynews.ro. Prima greşeală a patronului vicecampioanei dintr-o zi a fost trecerea neregulamentară pe culoarea roșie a semaforului, urmată apoi de o staționare interzisă pe o bandă de circulație, moment în care afaceristul stătea pe telefon. Greşelile pe care le-a făcut Gigi Becali nu au încurcat însă pe nimeni în trafic, din fericire. Niciunul dintre participanții la trafic nu a avut ceva de obiectat, susține sursa citată.

Milionarul a anunţat poliţia

Deşi Gigi Becali a fost cel surprins încălcând legea în trafic, chiar patronul celor de la FCSB a anunţat poliţia. Nu este însă vorba despre erorile comise la volan. Finanţatorul clubului FCSB, Gigi Becali, a anunţat luni că a făcut mai multe sesizări la Poliţie şi Procuratură împotriva suporterilor care au vandalizat baza de antrenament din Berceni a echipei, precum şi clădirea din centrul Capitalei în care îşi are biroul.

„S-au întâmplat ameninţări… dar eu nu mai stau să mă cert cu nimeni şi nu răspund nimănui. Că şi aşa am mai făcut o dată puşcărie pentru că mi s-a furat maşina. Şi nu am chef. Aşa că am chemat Miliţia (n.r. – Poliţia), am chemat Procuratura, Criminalistica a văzut despre ce e vorba, o să vadă şi pe camere. Le-am explicat toată situaţia. Le-am spus că am discutat cu Mustaţă (n.r. – liderul galeriei FCSB, Gheorghe Mustaţă) care mi-a zis că aseară voiau să vină la mine acasă”, a recunoscut Gigi Becali.

Suporterii celor de la FCSB au vandalizat, duminică noaptea, baza de antrenament a echipei din Berceni, precum şi clădirea din Bucureşti în care îşi are biroul finanţatorul Gigi Becali. Fanii au scris pe pereţi mesaje ameninţătoare şi jignitoare la adresa lui Becali după ce acesta a renunţat la serviciile antrenorului Edward Iordănescu.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Care va fi finala Champions League din acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:02

Thomas Neubert a dat cărțile pe față! Ce a spus după ce soția sa a râs de plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB

8:56

“Nu am văzut jucători să plângă aşa în vestiar”. Detalii teribile după accidentarea gravă a jucătorului de la Voluntari

8:43

Mihai Stoica a ales antrenorul pentru FCSB, dar s-a lovit de o problemă: “Dacă Federaţia ne respecta…”

8:39

Veste uriașă pentru Barcelona! Ce se întâmplă cu viitorul lui Hansi Flick pe Camp Nou

8:31

Ultimul penalty al Iugoslaviei: „Am fi jucat semifinala Mondialului și poate s-ar fi amânat războiul!”

8:25

Donald Trump, anunţ despre participarea Iranului la Campionatul Mondial 2026: “Poate au o echipă bună”

1 Decizia luată de Adrian Șut, după ce Gigi Becali a anunțat că vrea să-l readucă la FCSB 2 FotoReacţia lui Gigi Becali când a primit invitaţie la nunta lui Ioan Niculae! Milionarul se însoară la 72 de ani 3 FCSB, gest superb pentru jucătorul grav accidentat de la Voluntari. Anunțul lui Mihai Stoica: „Îl așteptăm la noi” 4 Gică Hagi e al doilea cel mai bogat selecționer de pe planetă! Singurul antrenor care îi întrece averea “Regelui” 5 Simone Inzaghi a analizat ce a făcut Cristi Chivu la Inter și s-a pronunțat: “L-am văzut lucrând” 6 Scandal incredibil în Olanda, unde Dennis Man a ieşit campion cu PSV! 133 de meciuri ar putea fi rejucate!
Citește și