Închide meniul

Milionarul de 34 de ani care construieşte un castel în România refuză să se întoarcă la “prima dragoste”

Publicat: 5 iunie 2025, 14:15

Milionarul de 34 de ani care construieşte un castel în România refuză să se întoarcă la prima dragoste

George Ţucudean, pe proprietate - Antena Sport

George Ţucudean, milionarul român de 34 de ani care a preluat imperiul financiar al familiei sale, nu se gândeşte să revină în fotbal, nici ca investitor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ţucudean a câştigat cinci titluri în Liga 1: trei cu CFR Cluj (2018, 2019, 2020), unul cu FCSB (2015) şi unul cu Viitorul (2017). În tricoul lui Dinamo a cu cerit o cupă a României şi o Supercupă, ambele în 2012. El a renunţat apoi la fotbal, la 29 de ani, din cauza unor probleme cardiace.

George Ţucucean nu revine în fotbal

“Nu m-a bătut deloc gândul să revin în fotbal! Mă doar capul când mă gândesc câte am și … Doar fotbal nu-mi mai trebuie! Îmi ajunge ce am. Să mă extind în afaceri?

Momentan, nu. Rămânem cu ce avem, deși avem în plan să investim în imobiliare. Avem un teren pe care facem un proiect, vedem ce va fi”, a spus Ţucudean, pentru gsp.ro, cu o lună în urmă.

Averea lui George Ţucudean

George Ţucudean are în plan să construiască şi un castel pe moşia din Arad. Acesta ar urma să fie situat pe ruinele unui palat, ocupat în trecut, potrivit legendelor, de elitele culturale ale Ungariei. Palatul a fost vandalizat de căutătorii de aur pe vremea imperiului Austro-Ungar.

Reclamă
Reclamă

Averea familiei Ţucudean se ridică, potrivit ultimelor estimări, la 35 de milioane de euro. Familia lui George Ţucudean are mai multe afaceri, printre care o podgorie de peste 80 de hectare, un hotel de 5 stele, o firmă de mobilă, un ştrand sau ferme de porci şi vite.

George Ţucudean a vorbit şi despre nemulţumirile angajaţilor săi, pe care şi-ar dori să îi plătească mai bine.

“Noi încercăm să le dăm bani… Și eu aș vrea să le dau angajaților cât mai mulți bani, dar ăsta e nivelul, atât pot oferi. Și eu aș vrea să vând o cameră aici (la hotel) cu o mie și ceva de lei pe noapte, dar nu pot. Pentru că e Arad și oamenii se uită și la 20 de lei, și la 50 de lei, și la 100 de lei.

Reclamă

E diferență. Raportat la calitate – preț, eu sunt sub preț, dar trebuie să mă adaptez. Nu m-am gândit să mă extind în București sau în Cluj. E ușor să-l faci (hotelul), însă trebuie să-l ocupi. Și trebuie să ai familia aproape. Eu știu la hotel aici fiecare centimetru ce s-a făcut. L-am preluat de la zero, așa că știu tot”, a mai spus “Ţucu-gol”.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Se va impune Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:17 12 iun.

Victor Piţurcă l-a criticat pe selecţionerul Mircea Lucescu: “Jucătorii nu au mai avut acelaşi randament”

23:04 12 iun.

Gabriela Ruse s-a retras din competiția de dublu de la ‘s-Hertogenbosch

22:51 12 iun.

Istvan Kovacs, delegare “de lux” la Mondialul Cluburilor, după ce a arbitrat finala Ligii Campionilor!

22:31 12 iun.

Radu Drăgușin are un nou antrenor! Tehnicianul, prezentat oficial de Tottenham

22:12 12 iun.

Reacţia lui Mihai Stoica după ce Edi Iordănescu a semnat cu Legia Varşovia: “Poate să îi mulţumească lui Elias”

22:11 12 iun.

VideoJurnal Antena Sport | Simona Halep, în vizită la Cluj

1 VIDEO & FOTOGigi Becali, declarații savuroase de la nunta lui Florinel Coman: „Mi-a adus bucurii și bani”. Imagini superbe cu mirii 2 VIDEO & FOTOApariţia naşului Mirel Rădoi alături de mireasa Ioana Timofeciuc, la cununia religioasă a lui Florinel Coman! 3 FotoNaţionala României s-a reunit la nunta lui Florinel Coman! Imaginea virală postată de Denis Alibec 4 VIDEO & FOTOCele mai frumoase imagini cu mirii şi invitaţii de la cununia religioasă a lui Florinel Coman! 5 VIDEO & FOTOMirel Rădoi, după ce a fost naş la cununia religioasă a lui Florinel Coman: “Nu am cum să ţin pasul cu el” 6 Ferrari, ultimatum pentru Fred Vasseur înaintea Marelui Premiu al Canadei. Anunțul italienilor
Citește și