Ce se întâmplă cu Marius Șumudică, la o zi după ce fost internat în spital. Anunțul de ultimă oră al turcilor

Iulian Focșăneanu Publicat: 9 ianuarie 2024, 14:10

Comentarii
Ce se întâmplă cu Marius Șumudică, la o zi după ce fost internat în spital. Anunțul de ultimă oră al turcilor

Marius Șumudică, pe patul de spital / Gazispor

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Au apărut noi detalii despre ceea ce se întâmplă cu Marius Șumudică, la o zi după ce românul în vârstă de 52 de ani a fost internat în spital. “Șumi” se confruntă cu grave probleme de sănătate și are nevoie să fie sub supravegherea medicilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul lui Gaziantep s-a simțit rău încă din România și a aflat, în cele din urmă, că a fost infectat cu virusul Covid-19. A reușit să se întoarcă în Turcia, dar la scurt timp distanță a ajuns pe patul de spital.

Ce se întâmplă cu Marius Șumudică, la o zi după ce fost internat în spital

Jurnaliștii de la sporx.com au venit cu ultimele detalii despre starea de sănătate a lui Șumudică. Aceștia anunță că o hotărâre despre externarea lui se va lua abia marți, când Gaziantep joacă pe terenului lui Hatayspor. Sunt șanse minime ca tehnicianul român să poată sta pe bancă.

Marius Șumudică a fost spitalizat ieri, după ce s-a plâns de degradarea stării de sănătate. Va deveni clar în ziua meciului dacă Șumudică, care continuă să fie sub tratament medical, va putea reveni la conducerea echipei sale la ora partidei“, a transmis sursa citată anterior.

După ce Marius Șumudică a ajuns în spital, conducătorii clubului au oferit un comunicat.

Reclamă
Reclamă

Antrenorul nostru, Marius Șumudică, s-a întors în orașul nostru după, săptămâna trecută, s-a simțit rău. Acesta a fost tratat în continuare, dar s-a decis ca acesta să își continue tratamentul la spitalul Sani Konguglu. În prezent, starea de sănătate a acestuia se îmbunătățește.

Ne dorim ca antrenorul nostru, Marius Șumudică, să se facă bine cât de curând și să revină la echipă cât mai repede!”, au transmis șefii lui Gaziantep.

Gaziantep este pe locul 14 în clasament, dar o despart doar două puncte de zona retrogradării. Denis Drăguș este golgheterul echipei, cu 7 goluri, dar riscă să fie suspendat în cazul în care va primi cartonaș galben cu Hatayspor. Ar putea rata chiar duelul cu liderul Fenerbahce.

Reclamă

Marius Şumudică îl transferă pe jucătorul preferat al lui Gigi Becali

Marius Şumudică îl transferă pe jucătorul preferat al lui Gigi Becali, de la FCSB. Presa din Turcia anunţă că Şumi i-a convins pe cei de la Gaziantep să-l aducă pe Adrian Şut, mijlocaşul despre care Becali a spus mereu că este cel mai important din primul 11 al liderului din Liga 1.

FCSB a mai avut oferte pentru Şut, în 2023. Becali a cerut 3 milioane de euro pentru închizătorul său, dar nu a primit decât două milioane de euro, sumă pe care nu a luat-o în considerare.

Turcii de la telgraf.net susţin că Gaziantep va încerca să îl convingă pe Gigi Becali să-l lase pe Şut sub formă de împrumut în Turcia, cu opţiune de cumpărare. Rămâne de văzut dacă latifundiarul va accepta această variantă. „Transferul se va face în câteva zile”, anunţă sursa citată.

Dacă am ceva cu Edi este că are și el inteligența întunecată. Nu ai voie… Șut este cel mai bun închizător din toate timpurile pe care l-am avut de când sunt în fotbal. Nici Bourceanu, nici Pintilii”, spunea Gigi Becali, în toamna trecută.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:09

Spania – Arabia Saudită, 19:00, LIVE VIDEO. Ibericii, obligaţi să câştige după ce s-au încurcat în primul meci

13:07

Belgia – Iran LIVE VIDEO (22:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Duel crucial în Grupa G

12:43

Csikszereda o face praf pe FCSB, după ce a renunţat la transferul lui Ceara: “Lipsă totală de bun-simț!”

12:19

El este următor fotbalist din Liga 1 care poate pleca pe bani mulți. Dezvăluirea făcută de Ciprian Marica

11:41

Ce se întâmplă cu Anderson Ceara, după ce a ratat transferul la FCSB

11:27

Atacantul din play-off-ul Ligii 1 l-a văzut din tribune pe fratele lui reuşind o dublă la Mondial: “Excepţional”

1 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 2 Moment controversat în startul meciului istoric arbitrat de Istvan Kovacs la Mondial. Japonia a cerut penalty 3 Scandal uriaș la Cupa Mondială! Algeria a făcut plângere la FIFA din cauza lui Lionel Messi 4 Primul 10 de la Cupa Mondială! Cea mai mare notă de la turneul final după o prestație istorică 5 Răsturnare de situație. Ce se întâmplă, de fapt, cu Denis Drăguș. Gigi Becali l-a anunţat ca şi transferat la FCSB 6 Gigi Becali pregătește o schimbare majoră la FCSB. Titular surpriză anunțat: „E foarte bun. Jucăm cu el”
Citește și