Închide meniul
Video

Imagini fabuloase! Gică Hagi s-a întors la şcoala unde a învăţat! Dezvăluire colosală: „Franceza nu o am pusă la punct! Nu am jucat acolo!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 2 februarie 2023, 17:27
Actualizat: 2 februarie 2023, 22:44

Imagini fabuloase! Gică Hagi s-a întors la şcoala unde a învăţat şi s-a întâlnit cu fosta dirigintă, dar şi cu cea care i-a fost profesoară de franceză. Hagi a glumit pe seama cunoştinţelor de limbă franceză.

Reclamă

Imagini fabuloase cu Gică Hagi

Captură AS.ro

Hagi a făcut o adevărată baie de mulţime şi a fost asaltat de copii pentru poze şi autografe. „Regele” a semnat autografe până l-a durut mâna.

Reclamă

Hagi şi-a adus aminte că nu era şi nici acum nu este bun la franceză şi chiar a glumit pe acest subiect. Hagi şi-a revăzut profesoara de franceză, cât ţi fosta dirigintă.

Reclamă

Gică Hagi s-a întors la şcoala unde a învăţat

O plăcere deosebită să mă întorc de unde am plecat. Am văzut chiar terenul unde am stat cu copiii, unde am dat autografe şi unde am jucat fotbal. A fost o întâlnire plăcută şi cu fostele profesoare. M-am bucurat mult să îmi văd fosta dirigintă, să-mi văd profesoara de franceză, cu toate că nu prea o am cu limba franceză (n.r. – râde). N-am jucat în Franţa„, a spus Hagi, care a fost însoţit la şcoală de Dragoş Nedelcu şi Denis Alibec.

Gică Hagi, bucuros după ce Ianis Hagi a revenit pe teren: „Arată bine! E același jucător creativ!”

Gică Hagi s-a arătat foarte bucuros după ce Ianis Hagi a revenit pe teren. Mijlocașul lui Rangers a jucat primul său meci după un an și 7 zile. Ianis a suferit oa accidentare gravă la ligamentele genunchiului, care l-a ținut departe de fotbal începând din ianuarie 2022.

Ianis Hagi a trecut peste cea mai dificilă perioadă din cariera sa, iar în weekend a fost aruncat în luptă în meciul Rangers – St. Johnstone 2-0.

Gică Hagi a fost alături de fiul său în ultimul an și a așteptat la fel de mult ca el să revină pe teren.

„Regele” a urmărit evoluția lui Ianis Hagi din ultimul meci al lui Rangers și s-a arătat mulțumit de fiul său, pe care l-a descris drept „același jucător creativ”.

„Cea mai grea perioadă din viața lui. A trecut-o cu brio, a muncit foarte mult, a avut o accidentare foarte foarte grea. Arată bine, l-am văzut bine, e motivat în teren, chiar a luat și cartonaș galben. Mă bucur pentru el. Să-i meargă, să fie sănătos, să fie pe teren, să revină, să aibă răbdare, pentru că o să aibă nevoie de timp să prindă ritmul și intensitatea jocului.

Dar mi-a plăcut de el, e același jucător creativ, cu pase în față, chiar dacă a mai greșit sau n-a înțeles coechipierul. A pasat între linii, dă pase pentru atacanți, lucrează pentru cei din față”, a spus Gică Hagi, la conferința de presă de după meciul FCSB – Farul 2-3.

Ianis Hagi a avut prima reacţie după ce a revenit pe teren. Mijlocaşul în vârstă de 24 de ani a jucat pentru prima dată după un an şi 7 zile. A intrat în minutul 72 al partidei Rangers – St. Johnstone, scor 2-0, din etapa a 23-a din campionatul Scoţiei.

După 12 luni şi o săptămână, m-am întors!„, a scris internaţionalul român pe contul său de Instagram.

Reclamă
Citește și:
facebook whatsapp LinkedIn twitter email
EMISIUNI
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Ultimele știri
13:22 Andreea Prisacariu a dezvăluit umilințele pe care le-a trăit din cauza kilogramelor în plus: „Veneau și te ciupeau! Mi se spunea că sunt prea grasă pentru sportul ăsta!” 13:09 Andorra – România LIVE VIDEO | Croatul Dario Bel va arbitra primul meci al „tricolorilor” din preliminariile EURO 2024 12:50 VIDEOCampionatul Mondial de Patinaj Artistic a fost LIVE în AntenaPLAY. Românca Julia Sauter a debutat la competiţia din Japonia 12:45 OFICIAL | Marian Copilu, noul președinte de la Petrolul! Anunțul făcut de ploieșteni 12:31 John Ene, fostul antrenor de la Clinceni, a decedat la 52 de ani! Veste şoc în fotbalul românesc: „Fiul său l-a găsit mort!” 12:26 Andorra – România LIVE VIDEO | Mihai Stoichiță s-a declarat impresionat de cum se prezintă „tricolorii”: „Aşa atmosferă de foarte multă vreme n-am văzut!” 11:31 Reacţia lui Mihai Stoica, în privinţa faptului că Guvernul maghiar sponsorizează Sepsi: „Guvernul nostru dă la o echipă care nu are drept de promovare!” 11:16 Novak Djokovic, după ce a ratat turneele de la Indian Wells şi Miami: „Regretele te împiedică să mergi înainte” 10:51 Horaţiu Moldovan, Antonio Sefer şi Mattias Kait, urmăriţi de două echipe din Italia! Anunţul presei din Peninsulă 10:43 Mark Selby s-a calificat la Tour Championship 2023. Competiţia e în perioada 27 martie – 2 aprilie, LIVE în AntenaPLAY
Pe același subiect
Marius Niculae este impresionat de Denis Alibec
Echipa naţională • 21 mart., 20:25
Andorra – România LIVE VIDEO | Marius Niculae, impresionat de Denis Alibec: „Ești printre favoriții mei! Ar trebui să-ți arăți adevărata valoare”
Neluţu Varga, întrebat dacă îl vrea pe Adrian Mazilu la CFR Cluj
Liga 1 • 21 mart., 16:42
Neluţu Varga, întrebat dacă îl vrea pe Adrian Mazilu la CFR Cluj: „Probabil că va fi un briliant”
Transformarea radicală a lui Marian Ivan, colegul de cameră al lui Hai la Mondialul din 1994
Extra • 21 mart., 15:44
FOTO
Ce face şi cum arată colegul de cameră al lui Gică Hagi la Mondialul din 1994. Transformare radicală
Știri
Roxana Blenche şi surorile Odagiu au preparat ”Banofee pie”
Roxana Blenche şi surorile Odagiu au preparat ”Banofee pie”
Închide căutarea