Novak Djokovic a fost vizitat de Zlatan Ibrahimovic după ce a câștigat Turneul Campionilor. Imaginile cu cei doi au devenit virale.
ATP Tour a postat, luni, pe Instagram, un videoclip în care Novak Djokovic și Zlatan Ibrahimovic se îmbrățișează. Nole ține într-o mână trofeul câștigat la Turneul Campionilor.
Novak Djokovic, vizitat de Zlatan Ibrahimovic
„Când doi campioni se întâlnesc!”, a scris ATP Tour, în descrierea videoclipului.
Novak Djokovic a câștigat de șase ori Turneul Campionilor
Novak Djokovic a scris o nouă pagină de istorie după ce a câştigat Turneul Campionilor. A avut nevoie de numai o oră şi 33 de minute pentru a-l învinge pe Casper Ruud, norvegianul de 23 de ani de pe locul 4 ATP. „Nole” s-a impus fără mari emoţii, cu 7-5, 6-3.
Djokovic a triumfat pentru a 6-a oară la Turneul Campionilor şi l-a egalat pe Roger Federer. A obţinut victorii pe linie la această ediţie, aşa cum a mai făcut-o în 2012, 2013 şi 2014. Această performanţă îi va aduce cel mai mare premiu din istoria tenisului. În conturile lui vor intra 4.600.000 de euro.
Djokovic va face un salt important în clasamentul ATP. De pe locul 8 va urca până pe poziţia a 5-a în ierarhia mondială. Casper Ruud va urca pe locul 3 ATP.
Djokovic: „Am stat ca pe ace tot anul!”
„E o finală și în general astfel de meciuri sunt decise de margini fine. Un break a fost suficient în fiecare set. L-am făcut să alerge, mă bucur că am reușit să fiu foarte agresiv. Totul a mers din plin, sunt foarte fericit că am jucat astfel.