Război în Ucraina. Uluitor! Ce mesaj a apărut la TV în Rusia, în timpul meciului Real Madrid – Barcelona 0-4! Decizia tulburătoare

Cosmin Cioboată Publicat: 21 martie 2022, 19:29

Comentarii
Război în Ucraina. Uluitor! Ce mesaj a apărut la TV în Rusia, în timpul meciului Real Madrid – Barcelona 0-4! Decizia tulburătoare

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Război în Ucraina. Mesajul “Opriți invazia”, cenzurat în Rusia în timpul meciului Real Madrid – Barcelona 0-4

Real Madrid – Barcelona, încheiat cu victoria răsunătoare a catalanilor cu 4-0, a fost transmis în toată lumea. Inclusiv în Rusia, unde multe aplicații și transmisiuni au fost blocate recent după ce Vladimir Putin a ordonat atacurile militare din Ucraina.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cetățenii ruși au putut urmări El Clasico la TV, însă producătorii meciului au cenzurat mesajul “Stop Invasion” (trad. – “Opriți invazia”), care apare pe grafică în mod obișnuit în celelalte țări.

Mesajul respectiv a fost înlocuit de ruși cu numele campionatului din Spania – “La Liga”.

Mesajul “Opriți invazia”, cenzurat în Rusia în timpul meciului Real Madrid – Barcelona 0-4 (Sursa foto: sport.ua)

Rușii cred că altă țară a atacat, de fapt, Ucraina: “Sunteți nebuni?! Oamenii mor aici!”. Dezvăluirea incredibilă

Yevgen Seleznyov a dezvăluit discuțiie pe care le-a avut cu cetățenii ruși, care nu știu ce se întâmplă cu adevărat în Ucraina.

Vladimir Putin a invadat Ucraina, iar propaganda din țara sa a funcționat perfect. Mulți cetățeni ruși au fost mințiți că armata lor apără ucrainenii în fața atacurilor lansate de Statele Unite ale Americii.

Reclamă
Reclamă

Seleznyov, fotbalist legitimat la FK Minaj în prima ligă din Ucraina, a povestit ce a discutat cu cunoscuții săi din Rusia. Atacantul cu 57 de selecții la națională a jucat 5 luni în campionatul Rusiei, în 2016, și a rămas în contact cu unele persoane.

Cetățenii ruși, păcăliți de propaganda lui Vladimir Putin: “Ei nu înțeleg ce se întâmplă!”

”Cea mai mare greșeală a mea a fost că am jucat în Rusia. Pentru mine există o diferență între ruși și cei care au atacat. Nu toată lumea din Rusia susține războiul. Ori ești om și gândești corect, ori nu

Am vorbit cu niște ruși, ei nu înțeleg ce se întâmplă cu noi și nu cred în asta. Ei spun că au venit să ne protejeze și că America este de vină pentru tot. Pe cine protejați și de cine? Ne bombardați casele! Nu am cerut să fiu protejat. Sunteți nebuni? Oamenii mor aici!

Reclamă

Nu înțeleg când spun că suntem frați și apoi se duc să ne omoare. La naiba, ‘fraților’! Dacă ne spuneți frați, atunci să știți că frații nu se ucid între ei. Acum mă interesează doar un singur lucru – când vor pleca de aici aceste animale. Aici nu e o grădină zoologică, ci Ucraina. Sunt mai răi decât animalele. Animalele ucid numai pentru mâncare, în schimb ei…

Nu vreau să pun aceeași etichetă tuturor rușilor. Dar sunt împotriva celor care trec linia umanității. O persoană rezonabilă nu poate să treacă granița și să atace cu rachete, să omoare copii și femei.”, a spus Yevgen Seleznyov, citat de sport.ua.

 

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:22

LIVE VIDEOOlanda – Suedia 4-1, în direct pe Antena 1 și AntenaPLAY. Câte o dublă pentru Brobbey și Gakpo! A marcat și Elanga

21:20

Real Madrid vrea să-i dea lovitura de grație lui Chelsea! „Los blancos” au ajuns la un acord cu Enzo Fernandez

20:50

Brian Brobbey, performanță uriașă după dubla din Olanda – Suedia! Nu s-a mai întâmplat de 20 de ani

20:26

VideoToate detaliile din Piaţa World Cup, unde pot fi văzute live meciurile de la Campionatul Mondial

19:48

Se face sau nu transferul lui Michael Olise la Real Madrid? Comunicatul oficial emis de clubul din La Liga

19:37

Gabriela Ruse, victorie importantă în calificările pentru WTA Bad Homburg. Românca a trecut de o mare favorită

1 Trabzonspor a decis: ce se întâmplă cu Denis Drăguş, după ce atacantul s-a înţeles cu Gigi Becali 2 Un nou transfer în Belgia după Olaru. Fotbalistul din Liga 1 și-a dat acordul 3 Pierluigi Collina a dezvăluit cum l-a ales pe Istvan Kovacs să arbitreze meciul 1.000 de la Mondiale 4 Se pregătește să fugă de la FCSB. Mihai Stoica: “Am mari dubii că vine la reunire” 5 Prima reacție a lui Anderson Ceara, după ce transferul său la FCSB a picat. Postarea brazilianului 6 Răsturnare uriaşă de situaţie: Anderson Ceara nu mai ajunge la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul
Citește și