Jak Crawford a câştigat cursa principală din Formula 2 de la Barcelona, LIVE în AntenaPLAY

De Dan Roșu
Publicat: 23.06.2024, 13:40

Jak Crawford, în timpul cursei de Formula 2 de la Barcelona / Profimedia

Jak Crawford a câştigat cursa principală din Formula 2 de la Barcelona. Etapa de Formula 2 a Marelui Premiu al Spaniei a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY, în perioada 21-23 iunie.

Sâmbătă, Victor Martins s-a impus în cursa de sprint din Formula 2, live în AntenaPLAY.

VEZI AICI CURSA DIN FORMULA 2 DE LA BARCELONA

Tur 37/37! Jak Crawford a câştigat cursa principală de Formula 2 de la Barcelona. Americanul a fost urmat de Franco Colapinto, în timp ce podiumul a fost completat de Juan Manuel Correa.

Tur 20/37: Steag verde în cursa de la Barcelona.

Tur 18/37: Joshua Durksen a abandonat şi a lăsat monopostul pe marginea circuitului. Avem Safety Car Virtual.

Tur 4/37: S-a reluat cursa. Kimi Antonelli a anunţat prin radio că au apărut primele picături pe circuitul din Barcelona.

Tur 1/37: Victor Martins, câştigătorul cursei de sprint, şi Dennis Hauger au abandonat, după un contact în primul tur. Safety Car-ul a ieşit pe circuit.

Update duminică, 12:35: A început cursa de Formula 2 din Barcelona.

Victor Martins a câştigat cursa de sprint de la Formula 2 din Spania!

Update 15:58: Victor Martins a câştigat cursa de sprint de la Formula 2 din Spania!

Update 15:15: A început cursa de sprint de la Formula 2 din Spania!

Paul Aron, cel mai rapid pilot în calificările din Formula 2 din Spania! Cursa de sprint e sâmbătă (15:15, AntenaPLAY)

Update 17:35: Rezultatele sesiunii de calificări din Formula 2:

Update 17:30: Paul Aron a înregistrat cel mai bun timp în calificările din Formula 2 din Spania (1:24.766).

Update 16:55: Au început calificările din Formula 2 de la Barcelona.

UPDATE: Paul Aron a fost cel mai rapid din sesiunea de antrenament!

UPDATE: A început sesiunea de antrenamente.

Prima cursă de Formula 2 ce a avut loc la Barcelona a fost în 2017. Circuitul Barcelona – Catalunya are o lungime de 4.657 km. Sprintul e format din 26 de tururi, în timp ce cursa are 37 de tururi. Cel mai rapid tur îi aparţine lui Oliver Bearman şi datează din 2023 (1:23,546).

Înaintea etapei de la Barcelona, Aron este pe primul loc în clasamentul general al piloţilor, cu 80 de puncte, fiind urmat de Hadjar, 78 de puncte, şi de Maloney, cu 69 de puncte.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 5 canale TV live si peste 12 canale liniare exclusive, o selecție de filme pe gustul fiecăruia, atât producții românești, cât și internaționale, seriale pentru toată familia, de la k-dramas la seriale polițiste, comedie, acțiune sau dragoste. Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop.

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în AntenaPLAY. În 2024, competițiile de Formula 1, Fomula 2, Formula 3, se vad live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar si pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marele premiu de Formula 1 vor putea fi urmărite live online. Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Liga Campionilor Asiei, meciurile din Liga Portugal, Cupa Franței sau evenimente de MMA și box. Plus multe alte competiții exclusive. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an. Hai în AntenaPLAY!

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • PAOK - Aris, meci din etapa a 6-a din Grecia, e exclusiv în AntenaPLAY, duminică, de la 20:30
  • Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

0:04

„Ce inconştienţi!” Gest scandalos al fanilor dinamovişti în finalul meciului cu Botoşani. Echipa lui Kopic, aproape de dezastru

23:55 27 sept.

VIDEOEstoril – Sporting 0-3.Victorii pe linie pentru campioana en-titre. Programul etapei cu numărul 7 din Liga Portugal

23:42 27 sept.

EXCLUSIVDetalii din interiorul familiei despre viitorul lui Edi Iordănescu: „Înclin să cred că acolo va merge să antreneze”

23:40 27 sept.

Dennis Politic nu s-a ferit de cuvinte după Dinamo – FC Botoşani 2-2: „Golurile au venit pe greşeli personale!” Ce a spus Kopic

23:10 27 sept.

VIDEOAl Ahly – Zamalek 1-1 (3-4 d.l.d). Zamalek a câştigat Supercupa CAF după un meci nebun. Dramatism total în AntenaPLAY

22:45 27 sept.

Dinamo – Botoşani 2-2. Echipa lui Kopic a ratat dramatic victoria, după ce a condus cu 2-0

1 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 2 VIDEOCalificările din Marele Premiu din Singapore au fost în direct pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY! Lando Norris, pole-positions 3 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 4 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 5 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s 6 FCSB – Petrolul 1-1. Alexandru Tudorie a egalat în ultimele secunde ale meciului! Băluţă deschisese scorul cu un şut superbs

5 zodii cu un horoscop bun pe 27 septembrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele