Mesajul conducerii Red Bull după demiterea lui Christian Horner: “Vei rămâne o parte din istoria noastră”

Andrei Nicolae Publicat: 9 iulie 2025, 13:16

Comentarii
Mesajul conducerii Red Bull după demiterea lui Christian Horner: Vei rămâne o parte din istoria noastră

Christian Horner, în timpul unui interviu / Profimedia

Christian Horner a fost dat afară de la Red Bull, este vestea momentului în universul “Marelui Circ”. Englezul se afla la “cârma” echipei de 20 de ani, pe parcursul cărora a reuşit să câştige opt titluri la piloţi şi şase la constructori.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În urmă cu puţin timp, conducerea grupului Red Bull a venit cu un mesaj oficial prin care i-a mulţumit lui Horner pentru dedicarea sa de la echipă şi pentru ajutorul oferit.

Comunicatul emis de Red Bull Racing după demiterea lui Christian Horner

Oliver Mintzlaff, directorul executiv al grupului austriac, a transmis un mesaj prin care a avut numai cuvinte de laudă la adresa omului englez din “Marele circ”.

Am vrea să îi mulţumim lui Christian Horner pentru munca excepţională din ultimii 20 de ani. Cu dedicarea sa fără limite, experienţa, expertiza şi gândirea inovatoare, a fost crucial în stabilirea Red Bull Racing drept una dintre cele mai atractive şi de succes echipe din Formula 1.

Mulţumim pentru tot, Christian, vei rămâne mereu o parte importantă din istoria noastră“, a spus Mintzlaff, potrivit dailymail.co.uk.

Reclamă
Reclamă

În locul lui Horner pe postul de şef de echipă va veni Alan Permane, care până acum a ocupat rolul de director de cursă la Milton Keynes. În plus, Red Bull va avea şi un nou director executiv, Laurent Mekies urmând să ocupe acel post după ce a fost din 2024 până în prezent pe acelaşi rol la Racing Bulls.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:05

Obiectivul pe care Dorinel Munteanu şi l-a stabilit: “Pentru foarte multă lume e caraghios”! Ce a zis de FCSB

19:23

UTA – Hermannstadt 3-2. Succes spectaculos pentru echipa lui Adrian Mihalcea

19:15

EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit”

19:10

Universitatea Craiova – FC Argeș LIVE TEXT (20:30). Acțiunea din play-off începe. Echipele de start

18:57

Continuă coșmarul pentru Dennis Politic! Fotbalistul FCSB-ului, scos după 19 minute în UTA – Hermannstadt

18:46

Două curse de Formula 1, anulate din cauza războiului! Decizia şefilor Marelui Circ

1 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 2 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 3 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 4 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 5 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 6 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun”
Citește și