Dino Beganovic a câştigat Marele Premiu de Formula 3 al Australiei. Fornaroli a terminat pe locul 2

De Dan Roșu
Publicat: 23.03.2024, 23:00
Actualizat: 25.03.2024, 17:39

Dino Beganovic a câştigat Marele Premiu de Formula 3 al Australiei. Pilotul de la Prema Racing a fost urmat pe podium de italienii Leonardo Fornaroli şi de Gabriele Mini. Cursa a fost exclusiv în AntenaPLAY.

Leonardo Fornaroli a plecat din pole position şi a condus cursa până în turul 14. Atunci, Beganovic a atacat decisiv şi nu a mai cedat şefia cursei până la final.

Update 24 martie 00:55: Beganovic a rezistat atacurilor lui Fornaroli şi a câştigat Marele Premiu de Formula 3 al Australiei.

Update 24 martie 00:30: Dino Beganovic l-a depăşit pe Fornaroli în turul 14 şi a preluat conducerea cursei.

Update 24 martie 00:05: A început Marele Premiu de Formula 3 al Australiei.

Update 23 martie, 07:30: Martinius Stenshorne a câştigat cursa de sprint de Formula 3 din Marele Premiu al Australiei. Podiumul a fost completat de Arvid Lindblad şi de Laurens van Hoepen.

Update: Leonardo Fornaroli va pleca din pole position în cursa din Marele Premiu de Formula 3 al Australiei.

Update: Gabriele Mini a înregistrat cel mai bun timp în antrenamente, urmat de Leonardo Fornaroli şi Dino Beganovic.

Sprintul va avea loc sâmbătă, de la ora 02:15, iar marea cursă va lua startul duminică, de la ora 00:05. Ambele evenimente vor fi exclusiv în AntenaPLAY.

La Melbourne, în perioada 22-24 martie, vom avea parte de al doilea Grand Prix de Formula 3 după cel din 2023, acolo unde cel mai rapid tur a fost reuşit de Gabriel Bortoleto. La această ediţie, vom avea parte de 20 de tururi la sprint şi de 23 de tururi la cursa propriu-zisă.

Lista completă a piloţilor din sezonul 2024 de Formula 3

Ediţia din 2024 de Formula 3 va aduce la start 30 de piloţi, care vor concura pentru 10 echipe.

Lista curselor din Formula 3 din 2024

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 5 canale TV live si peste 12 canale liniare exclusive, o selecție de filme pe gustul fiecăruia, atât producții românești, cât și internaționale, seriale pentru toată familia, de la k-dramas la seriale polițiste, comedie, acțiune sau dragoste. Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop.

Ai sport in AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în AntenaPLAY. În 2024, competițiile de Formula 1, Fomula 2, Formula 3, se vad live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar si pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marele premiu de Formula 1 vor putea fi urmărite live online. Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Porsche Supercup, Liga Campionilor Asiei, meciurile din Liga Portugal, Cupa Franței sau evenimente de MMA și box. Plus multe alte competiții exclusive. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an. Hai în AntenaPLAY!

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

20:48 Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB 20:15 FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă 20:15 Iga Swiatek, prima finalistă a turneului WTA de la Roma! Poate avea parte de un duel fabulos în ultimul act 19:52 Luis Enrique anunță o revoluție la PSG după plecarea lui Kylian Mbappe! Campanie uriașă de achiziții la campioana din Franța 19:05 Cel mai bun jucător de la Corvinul a semnat cu o echipă din play-off-ul Ligii 1! Pierdere înainte de preliminariile Europa League 18:48 Gabriela Ruse s-a calificat în sferturi la Trophee Clarins! A învins-o pe Kristina Mladenovic în 2 seturi 18:45 „Mai bine tăcea!” Cristian Tudor Popescu a răbufnit când a aflat că Simona Halep a „rupt” colaborarea cu Carlos Martinez 18:36 Adrian Mititelu şi-a ales antrenorul cu care să atace revenirea în Liga 1! Primele cinci mutări pe care le face la FCU Craiova 18:07 Costică Căileanu a murit la 54 de ani, într-un grav accident rutier produs între Năvodari şi Corbu. Tragedie uriaşă în România! 18:03 Federico Piovaccari s-a retras din fotbal! Ultimul marcator din Champions League pentru FCSB a făcut anunțul la aproape 40 de ani Vezi toate știrile

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta