Abbi Pulling a câștigat ambele curse din etapa de F1 Academy de la Singapore! Cursele au fost în direct în AntenaPLAY

De Viviana Moraru
Publicat: 22.09.2024, 11:00

Abbi Pulling a câștigat ambele curse din etapa de F1 Academy de la Singapore!

Abbi Pulling / Profimedia Images

Abbi Pulling a câștigat ambele curse din etapa de F1 Academy de la Singapore! A cincea etapă a sezonului de Academy s-a desfăşurat pe circuitul Marina Bay, în acest week-end. După ce sâmbătă a câştigat prima cursă din Singapore, duminică britanica s-a impus şi în cea de a doua cursă.

În perioada 20-22 septembrie va avea loc şi etapă de Formula 1, la Singapore. Marea cursă va fi duminică, de la ora 14:45, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

VEZI AICI F1 ACADEMY DE LA SINGAPORE, LIVE ÎN ANTENAPLAY

Programul complet din etapa de F1 Academy de la Singapore

Update 22 septembrie, ora 11:10: Abbi Pulling a câştigat şi cea de a doua cursă de F1 Academy din Singapore! Pe locul 2 s-a clasat Maya Weug, iar pe 3 franţuzoaica Doriane Pin

Update 22 septembrie, ora 10:35: A început a doua cursă de F1 Academy de la Singapore

Update 11:00: Abbi Pulling a câștigat prima cursă de la Singapore, după ce tot ea a plecat din pole-position.

Update 10:05: A început prima cursă de la Singapore.

Update 15.00:  Abbi Pulling, pe primul loc după calificările la F1 Academy!

Update 11.30: A avut loc prima sesiune de antrenament! Calificările vor avea loc la ora 14:00.

Update 10.20: Au început antrenamentele la F1 Academy de la Singapore!

În precedenta etapă, care s-a desfăşurat pe circuitul de la Zandvoort, din Ţările de Jos, Abby Pulling a câştigat prima cursă, iar în cea de-a doua cursă a triumfat Doriane Pin.

Abby Pulling a avut un week-end excelent la Zandvoort, tot ea obţinând şi o clasare în pole-position, în ambele curse.

La Singapore, etapa de F1 Academy va debuta cu sesiunea de antrenamente, care se va desfăşura vineri, de la ora 10:20, live în AntenaPLAY. Ulterior, tot vineri, de la ora 14:00, se vor desfăşura calificările.

Sâmbătă va avea loc prima cursă, care va începe de la ora 10:05. A doua cursă se va desfăşura duminică, de la ora 10:35, ambele fiind de asemenea live în AntenaPLAY.

După patru etape disputate din F1 Academy, Abbi Pulling este pe primul loc în clasamentul general, cu 160 de puncte, fiind urmată de Doriane Pin, cea care a acumulat 119 puncte.

Ultimele două runde din F1 Academy se vor desfăura în Qatar (29 noiembrie – 1 decembrie) şi în Emiratele Arabe Unite (6-8 decembrie).

Programul complet din F1 Academy:

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi. În 2024, competițiile de Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™ se văd în direct și integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live – AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marile premii de Formula 1™ vor putea fi urmărite în direct online.

Pe lângă acestea, abonații pot urmări și Liga Campionilor Asiei, Liga Portugal, Campionatul Greciei sau evenimente de MMA, gale de

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • PAOK - Aris, meci din etapa a 6-a din Grecia, e exclusiv în AntenaPLAY, duminică, de la 20:30
  • Ce rezultat va obţine FCSB cu RFS?

18:44

Programul complet al meciurilor din etapa a doua a Ligii Campionilor Asiei. Cristiano Ronaldo şi Florinel Coman, în AntenaPLAY

18:32

Wojciech Szczesny l-a sunat pe Robert Lewandowski, înainte să accepte oferta de la Barcelona! Anunţul presei din Spania

18:30

Ciprian Marica a distrus campania de transferuri făcută de Gigi Becali: „Haotică. Se luptă să prindă play-off-ul”

18:14

Derrick Rose s-a retras din baschet! „Mulţumesc, prima mea iubire”

17:55

Andrea Compagno a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Gigi Becali, după plecarea de la FCSB: „Asta am făcut când am plecat!”

17:53

„A fost absolut groaznic” Presa scoţiană l-a făcut praf pe Ianis Hagi! Verdict teribil despre viitorul jucătorului la Rangers

1 VIDEOCalificările din Marele Premiu din Singapore au fost în direct pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY! Lando Norris, pole-positions 2 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 3 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 4 FotoRonnie O’Sullivan s-a despărţit, după 12 ani, de logodnica lui Laila Rouass: „S-a terminat!”. Anunţul momentului!s 5 Milionarul convins de Gică Hagi să investească la Farul a rupt tăcerea: „Nu îmi place fotbalul”. Câţi bani va plătis 6 FotoAdrian Şut, mesaj emoţionant pentru soţia lui: „Îţi mulţumesc pentru tot!”. Bianca a reacţionat imediats

Ce manifestă fiecare zodie între 25 septembrie și 29 septembrie 2024. Cum arată harta nativilor

3 zodii găsesc dragostea adevărată pe 25 septembrie 2024. Nativii care își întâlnesc sufletul pereche