AS.ro LIVE | Geraldo Alves este invitatul lui Cătălin Oprișan, de la 10:30! Dezvăluiri de senzație ale fostului campion de la Astra

Antena Sport Publicat: 26 aprilie 2021, 21:01 / Actualizat: 14 iunie 2022, 17:18

Comentarii
AS.ro LIVE | Geraldo Alves este invitatul lui Cătălin Oprișan, de la 10:30! Dezvăluiri de senzație ale fostului campion de la Astra

Geraldo Alves vine la AS.ro LIVE

Geraldo Alves a evoluat 7 sezoane în Liga 1 și a câștigat admirația suporterilor români. A semnat cu FCSB în 2010, liber de contract după ce a plecat de la AEK Atena. 73 de partide a îmbrăcat tricoul roș-albaștrilor, alături de care a cucerit Cupa României în 2011.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

A urmat apoi aventura de la Petrolul, unde din nou a reușit să câștige Cupa României. Se întâmpla în 2013, sub comanda lui Cosmin Contra.

INTRĂ AICI SĂ VEZI ÎN TIMP REAL AS.RO LIVE

Geraldo Alves, la AS.ro LIVE

În 2015, Geraldo a semnat cu Astra. A urmat cea mai bună perioadă a carierei pentru fundașul portughez. La 36 de ani, Geraldo Alves a devenit campion al Ligii 1, sub comanda lui Marius Șumudică.

Reclamă
Reclamă

A jucat și în grupele Europa League alături de giurgiuveni, reușind chiar să ajungă în “16-imi”. Astra a fost eliminată atunci după două remize cu Genk.

“Atunci eram în Portugalia și aveam două variante, FCSB și Leeds. La Steaua aveam posibilitatea de a mă lupta pentru campionat, la Leeds nu era așa, ei erau în Championship, în liga a doua. Cum spuneam, am vrut la Steaua și am ales pentru că visul meu era să joc în Champions League, să devin campion, să joc în Europa. Când am intrat în București, m-am speriat puțin. Se întâmpla în 2010”, a dezvăluit Geraldo Alves, despre cum a ajuns în România.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:05

Ionuț Radu, gafă uriașă în Celta Vigo – Olympique Lyon. Portarul român a comis-o în minutul 88

0:00

Celje – AEK Atena 0-4. Răzvan Marin, 2 pase de gol. Andrei Raţiu, e şi el cu un pas în sferturile Conference League

23:57 12 mart.

Răzvan Marin, în formă maximă înainte de Turcia – România! 2 pase de gol în Conference League

23:54 12 mart.

Celta Vigo – Olympique Lyon 1-1. Ionuț Radu și-a “îngropat” echipa în minutul 88

23:27 12 mart.

Donald Trump, anunţ despre participarea Iranului la World Cup 2026: “Nu cred că este potrivit”

23:16 12 mart.

EXCLUSIVVestea excelentă primită de Mircea Lucescu din Belgia. Verdictul dat de fapt de medici

1 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 2 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 3 Filipe Coelho a auzit ce a spus Mirel Rădoi despre el și nu s-a ferit să dea replica: “Al meu? Nu” 4 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun” 5 Foto“Cea mai frumoasă fată din lume”, gata de nuntă. S-a logodit cu un bărbat celebru 6 Mircea Lucescu a luat o decizie importantă! Cine va fi rezerva lui Nicușor Bancu la barajul României cu Turcia
Citește și