AS.ro LIVE | Interviu eveniment cu Daniel Pancu. Daniel Pancu a fost invitatul lui Dan Pavel, la AS.ro LIVE. Selccţionerul naţionalei U21 a venit cu dezvăluiri savuroase şi a vorbit şi despre evenimentele actuale din fotbalul românesc.
Daniel Pancu a vorbit şi despre viitorul lui Mircea Lucescu în fotbal, dar şi despre şansele Rapidului de a câştiga titlul în Liga 1.
AS.ro LIVE | Interviu eveniment cu Daniel Pancu
„Va antrena în continuare! Va antrena pentru că-l văd foarte verde, nu verde! Acum m-a certat de ce nu sunt zi de zi, ce caut eu selecţioner„, a dezvăluit Pancu. Tot interviul a fost la AS.ro LIVE, joi de la 10:30.
De asemenea, Daniel Pancu a vorbit şi despre şansele României la EURO 2024.
Daniel Pancu a analizat transferurile făcute de Rapid în această iarnă!
Daniel Pancu a analizat transferurile făcute de Rapid în această iarnă! Giuleştenii s-au întărit în pauza competiţională şi i-au adus pe Florent Hasani (FK Tirana), Borisav Burmaz (FK Vozdovac), Ermal Kransiqi (CFR Cluj) şi Damjan Djokovic (FCSB).
Cu toate acestea, Pancu avertizează şi spune că reuşitele la alte echipe ale jucătorilor aduşi în această iarnă nu reprezintă nimic dacă nu se vor impune şi în Giuleşti.
„La transferuri, Rapid s-a mișcat cel mai bine, dintre echipele care luptă acolo sus, dar aveau nevoie, celelalte sunt echipe omogene. În România, dacă plătești, poți să îți iei orice jucător dorești.
Rapid și domnul Șucu au creat așa o stare de rivalitate între patroni, lucru benefic pentru fotbalul românesc.
La Rapid, până în momentul în care nu vezi jucătorul, îl iei golgheter de acolo, până când nu vezi ca scutura plasele şi pe Giuleşti, nu poţi să dai niciun verdict. Au fost mulţi, enorm de mulţi care au venit golgheteri de la echipele lor şi în Giuleşti nu au reuşit să se impună. E un club greu, din punctul ăsta de vedere, nu mă hazardez să dau niciun verdict. Cu siguranţă au adus jucatori foarte buni”, a declarat Daniel Pancu, în exclusivitate pentru Antena Sport.
- Interviu eveniment cu Daniel Pancu la AS.ro LIVE
- Pancu a făcut dezvăluiri de senzaţie în emisiunea moderată de Dan Pavel
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Jucătorii pe care Gigi Becali îi vrea în continuare titulari la FCSB, după venirea lui Mirel Rădoi: “Nu mă interesează”
- “Trebuie să am răbdare să vă suport pe toţi”. Neymar, reacţie acidă despre starea sa, înainte de World Cup 2026
- Andrei Nicolescu a anunţat ce se întâmplă cu Alexandru Musi, ajuns rezervă la Dinamo: “Aşa e şi cu Mazilu”
- Cum a fost surprins Radu Drăguşin în timp ce coechipierii săi erau umiliţi de Atletico Madrid
- Ce fost jucător de la Rapid a adus Mirel Rădoi la FCSB. A dat echipa în judecată, după şapte sezoane bifate în Giuleşti

































