Închide meniul

Bogdan Argeş Vintilă, ţeapă de zile mari! Dezvăluirile făcute de fostul antrenor al FCSB: “Au făcut manevră! Cea mai scumpă achiziție a mea!”

Dragoș Vasile Publicat: 20 iulie 2021, 17:41

Comentarii
Bogdan Argeş Vintilă, ţeapă de zile mari! Dezvăluirile făcute de fostul antrenor al FCSB: Au făcut manevră! Cea mai scumpă achiziție a mea!

SportPictures / Paul Ursachi / SportPictures via Hepta

Bogdan Argeş Vintilă, ţeapă de zile mari! Cum a fost păcălit în Napoli fostul antrenor al FCSB

Bogdan Argeş Vintilă şi-a luat o ţeapă în Napoli la finalul anilor ’90. Fostul antrenor al FCSB a vrut să cumpere telefoane de ultimă generaţie, însă s-a ales cu… sticle de apă. Dezvăluirile au fost făcute recent de tehnician, care a povestit cu zâmbetul pe buze episodul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“A fost o <<cunoaștere>> a orașului Napoli foarte dură. Eram cu FC Argeș, am ieșit în Napoli la cumpărături și am cumpărat trei telefoane, erau alea tari. Dar nu mi-am luat telefoane, pentru că au pus niște sticluțe de apă înăuntru. Au făcut manevră: au băgat telefoanele în pungă… Mai ia bani, mai dă bani… Și doar ne spuse cineva să nu cumpărăm nimic de pe stradă!

A doua zi, la antrenament, toată lumea avea <<telefoane>>. Și Nicolae Dobrin, și Cornel Cristescu… Și ei își luaseră tot sticle de apă. Asta a fost cea mai tare achiziție. Cu 1.000 de dolari, am luat sticle cu apă! A fost cea mai scumpă achiziție a mea”, a dezvăluit Bogdan Argeş Vintilă la ProX.

Bogdan Argeş Vintilă s-a despărţit de FCSB! Mesajul antrenorului pentru clubul lui Gigi Becali: „Doamne ajută”

Bogdan Argeş Vintilă (49 ani) s-a despărţit de FCSB după doi ani. Antrenorul şi-a luat rămas bun de la gruparea roş-albastră prin intermediul unui mesaj pe reţelele de socializare.

Vintilă a pregătit sezonul trecut echipa secundă a FCSB-ului, însă nu a reuşit să o oprească pe CSA Steaua în drumul spre Liga 2. Astfel, antrenorul a reziliat pe cale amiabilă cu echipa lui Gigi Becali.

Reclamă
Reclamă

„Astăzi am reziliat pe cale amiabilă contractul cu clubul F.C.S.B. Doresc pe această cale să le mulțumesc tuturor celor din club pentru susținerea și ajutorul dat în această perioadă și pentru momentele frumoase petrecute împreună. Le doresc mult succes în continuare! Doamne ajută!”, a scris Bogdan Argeş Vintilă pe Facebook.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:11
VIDEODennis Man, jucătorul lunii februarie în Olanda: „Vreau să-mi fac treaba și să devin campion”
18:06
Ce îl macină pe Pep Guardiola înainte de meciul cu Real Madrid din Champions League? Detaliul remarcat
18:03
Sancţiunea primită de Florentin Petre pentru că a înjurat Steaua şi Rapid
17:52
Real Madrid, în pericol să-l piardă pe Thibaut Courtois. Portarul, ademenit cu un salariu de 30 de milioane de euro
17:33
Cristi Chivu, lăudat de un fost jucător de la Inter înainte de derby-ul cu AC Milan: “Oricine l-a ales știa”
17:25
Gafa care îl poate costa pe Neluţu Varga plecarea lui Daniel Pancu. Acum s-a aflat
1 Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion 2 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 3 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 4 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina 5 FotoMarius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani 6 FotoCelebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război
Citește și