CFR Cluj – Borac Banja Luka 3-1 | Billel Omrani vrea în grupele Champions League: „Acesta este targetul!” Cuvinte mari despre Marius Şumudică

De Antena Sport
Publicat: 6.07.2021, 22:08

Young Boys - CFR Cluj

CFR Cluj a început cu dreptul în drumul spre grupele Ligii Campionilor. Billel Omrani este cel care a deschis balul în Gruia, la primul meci oficial al lui Marius Şumudică pe banca celor de la CFR Cluj. Omrani a avut cuvinte uriaşe şi la adresa lui Marius Şumudică, despre care a spus că este un antrenor foarte bun.

CFR Cluj – Borac Banja Luka 3-1! Billel Omrani a deschis scorul

Primul meci pentru noul antrenor. Am dat tot pe teren şi am dat gol. Acest lucru este cel mai important pentru noi, staff şi fani. Am fost pregătit, am văzut mingea venind spre mine şi am dat. E foarte bine cu noul antrenor, mă bucur pentru el. El s-a bucurat pentru mine, asta e cel la mai important. E un antrenor foarte bun şi sper să ajungem departe cu el. Grupele Ligii Campionilor reprezintă targetul nostru şi sperăm să ajungem acolo. Am avut şi multe probleme personale. Acum am revenit cu noul antrenor cu mult chef şi sper să ducem echipa cât mai departe„, a spus Billel Omrani la finalul partidei.

Billel Omrani, primul gol în era Marius Şumudică

Marius Şumudică a trecut de la agonie la extaz în doar câteva secunde la primul meci pe banca CFR-ului. În minutul 10 al confruntării din Gruia, Omrani a obţinut penalty, după ce a fost tras în careu de fundașul Djorde Milojevic. Arbitrul Jochem Kamphuis a dictat pe loc lovitură de la 11 metri.

Ciprian Deac a fost omul desemnat să execute penalty-ul. Acesta a trimis în bară, dar mingea a ajuns la Omrani, care nu a avut emoţii şi a înscris cu un şut de la 16 metri.

CFR Cluj – Borac Banja Luka 3-1 | Marius Şumudică, debut cu dreptul la campioană

CFR Cluj a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa bosniacă Borac Banja Luka, în prima manşă a turului 1 preliminar al Ligii Campionilor. Billel Omrani a deschis scorul, din penalty, în minutul 11, iar Ciprian Dean a majorat avantajul campioanei României, în minutul 31.

În primul minut al prelungirilor, Panagiotis Moraitis a redus din diferenţă, după ce Rachid Bouhenna a gafat. În repriza secundă, Runar Sigurjonsson a închis tabela în Gruia, din pasa lui Ciprian Deac, în minutul 60.

Returul este programat pentru 13 iulie, în Bosnia şi Herţegovina.

13:14 Răzvan Lucescu, cerut la Rapid în locul lui Bogdan Lobonţ: „L-aş alege şi în locul lui Mircea Lucescu!” 13:13 VIDEORomânia – Ungaria 2-1. Victorie istorică la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A, live în AntenaPLAY 12:27 VIDEOCremonese – Pisa 2-1 şi Lecco – Sampdoria (19:00), în AntenaPLAY! Spectacol în Serie B 12:14 Detalii savuroase despre Ionuţ Luţu! S-a înscris la cursurile de directori sportivi de la FRF: „Avem traduceri?” 12:12 Carlos Alcaraz visează să joace la dublu cu Rafael Nadal, la Jocurile Olimpice: „Dacă totul decurge bine, vom juca!” 11:58 Adrian Şut îl aşteaptă pe Gigi Becali la petrecerea de titlu a FCSB-ului: „Ne-am bucura să fie alături de noi!” 10:50 Dan Şucu anunţă „revoluţia” la Rapid! Mesaj categoric despre situaţia lui Bogdan Lobonţ: „Noi nu ne spălăm rufele în public!” 10:30 Noutățile lunii mai în AntenaPLAY 10:07 Zeljko Kopic a răbufnit, înaintea duelurilor decisive pentru Dinamo: „Ei nu ar trebui să mai facă parte din club!” 9:57 Moment emoţionant la Madrid! Rafael Nadal şi-a luat adio de la turneu şi l-a menţionat pe Ion Ţiriac în discursul de rămas-bun Vezi toate știrile