VIDEO

CFR Cluj, victorie în al patrulea amical al verii! Billel Omrani a decis confruntarea dintre campioana României şi Dinamo Moscova cu o execuţie superbă

Dragoș Vasile Publicat: 26 iunie 2021, 21:21 / Actualizat: 26 iunie 2021, 22:57

Comentarii
CFR Cluj, victorie în al patrulea amical al verii! Billel Omrani a decis confruntarea dintre campioana României şi Dinamo Moscova cu o execuţie superbă

FOTO:Flaviu Buboi/ Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

După 4-0 cu FC Wels, 1-1 cu Ludogoreţ, şi 0-1 cu Akademia Puskas, CFR Cluj a câştigat al patrulea amical al verii din Austria.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj, victorie în amicalul cu Dinamo Moscova! Billel Omrani, execuţie superbă

Billel Omrani a decis confruntarea cu ruşii, în minutul 40, cu o execuţie superbă. Francezul a şutat de la 30 de metri, iar minge a lovit transversala înainte să intre în poartă. Faza poate fi văzută în transmisiunea de pe contul de Youtube al echipei ruse, la minutul 53:35. Este al doilea gol pe care francezul îl reuşeşte. Primul a fost în remiza cu Ludogoreţ.

https://www.youtube.com/watch?v=Xx5SXOtShYY&t=3210s

Echipa de start a CFR-ului: G. Sandomierski – M. Susic, R. Bouhenna, M. Cestor, M. Camora (cpt.) – C. Deac, J. Rodriguez, R. Sigurjonsson – V. Costache, B. Omrani, A. Păun.

Reclamă
Reclamă

 

CFR Cluj va debuta în preliminariile Champions League încă din primul tur. Acolo îi va înfrunta pe bosniacii de la Borac Banja Luka. Meciurile au loc pe 7 şi 14 iulie. Turul este programat în Gruia.

„Sperăm să ne calificăm în grupele Champions League!” Anas Tahiri, pus pe fapte mari la CFR Cluj: „Asta sper să aduc!”

Anas Tahiri are planuri mari la CFR Cluj. Mijlocaşul adus in Olanda vrea să ajungă cu CFR Cluj în grupele UEFA Champions League.

Reclamă

Înainte să fie transferat de CFR Cluj, Anas Tahiri a mai jucat la Lierse, în Belgia, și RKC Waalwijk. Fostul internaţional de tineret marocan vrea să dea lovitura carierei cu echipa lui Şumudică şi să se bată cu Messi, Neymar sau Ronaldo în Liga Campionilor.

”Sunt foarte fericit să fiu aici. Sper că va urma un sezon foarte bun pentru noi. Știam deja despre CFR Cluj, dacă te uiți la fotbal, n-ai cum să nu știi despre CFR Cluj. Toată lumea știe că CFR e o echipă mare, așa că mă bucur să fiu aici.

Sperăm să ne calificăm în grupele Champions League. Pentru mine, îmi doresc să joc cât mai mult posibil, să am evoluții bune”, a declarat Anas Tahiri într-un interviu acordat site-ului oficial al clubului.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:23

Dramă în familia lui Cody Gakpo! “Aceasta este o perioadă dificilă pentru noi”

14:20

VIDEONicolae Stanciu, gol superb în Dalian Yingbo – Shanghai Shenhua! Reacție fantastică a publicului

14:02

Mihai Rotaru a primit o ofertă pentru Assad Al Hamlawi. Ce salariu i s-a propus și cât a solicitat patronul Craiovei

13:58

“Trebuie să vorbesc cu mulţi oameni” Încă un selecţioner de la Campionatul Mondial, aproape de a-şi da demisia

13:48

Marrit Steenbergen a doborât recordul mondial la 100 m liber, la Roma, sub ochii lui David Popovici

13:40

Cum arată 16-imile Campionatului Mondial 2026! Iran, marea pierzătoare din faza grupelor

1 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 2 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 3 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 4 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM” 5 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1! 6 Cum arată lista celor mai bune echipe clasate pe locul 3, cu o zi înainte de încheierea grupelor la Cupa Mondială
Citește și