Închide meniul

Andrea Compagno a izbucnit nervos după ce a fost schimbat! A lovit cu piciorul un scaun. Ce i-a făcut lui Charalambous

Valentin Pîrcălabu Publicat: 10 august 2023, 23:29

Reclamă
Andrea Compagno a izbucnit nervos după ce a fost schimbat! A lovit cu piciorul un scaun. Ce i-a făcut lui Charalambous

Captură Pro TV

Andrea Compagno a izbucnit nervos după ce a fost schimbat în FCSB – Nordsjaelland. Atacantul italian a fost schimbat de Elias Charalambous în minutul 61 cu Valentin Gheorghe.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrea Compagno a fost vizibil nemulţumit de faptul că a fost scos din teren. În momentul schimbării, Compagno a avut o atitudine nervoasă în momentul în care s-a salutat cu Elias Charalambous. Compagno a bătut puternic palma cu antrenorul principal din acte de la FCSB.

Andrea Compagno a izbucnit nervos după ce a fost schimbat

Mai mult, după ce şi-a salutat colegii, Compagno a lovit cu piciorul un scaun de pe banca de rezerve. După ce a marcat cu CFR Cluj, fotbalistul celor de la FCSB a tratat un subiect sensibil, după ce a fost întrebat dacă se simte apreciat la FCSB, în condițiile în care patronul echipei nu i-a mai acordat încrederea necesară.

De asemenea, Andrea Compagno a vorbit despre victoria din meciul cu CFR Cluj, la partida în care FCSB a revenit pe stadionul Steaua.  Totodată, acesta a vorbit și despre suporterii echipei, cărora le-a mulumit pentru susținere.

„Cred că suntem pe drumul bun, trebuie să mergem înainte. E normal, muncim să fim titulari. Avem lotul mare, staff-ul tehnic face deciziile. Trebuie să fim profesionişti, oricât intrăm trebuie să dăm totul.

Reclamă
Reclamă

(Reporter: Te simţi apreciat?) E ciudat, dar nu mă gândesc la asta. Patronul şi staff-ul tehnic să fie mulţumiţi de mine. E normal ca fiecare jucător să intre de la început, dar jucăm la fiecare trei zile. Poate se încearcă menajarea energiei. Cred că cel mai important e să fim pregătiţi şi să dăm totul.

CFR e o echipă foarte bună, cu antrenor foarte bun. Au schimbat mult de anul trecut. O să fie în lupta la titlu

Suporterii sunt foarte foarte frumoşi, a fost important să le facem cadou această victorie. Sunt foarte fericit că a fost golul meu. Victoria aduce victorii, trebuie să continuăm aşa.”, a spus Andrea Compagno, potrivitdigisport.ro.

Reclamă

Crainicul de la stadionul Steaua, un nou discurs viral înaintea partidei cu Nordsjaelland

Crainicul de la stadionul Steaua a avut un nou discurs viral înaintea partidei cu Nordsjaelland. Acesta a evitat să pronunţe numele echipei lui Elias Charalambous.

Acelaşi lucru s-a întâmplat şi la derby-ul cu CFR Cluj. Atunci, după golul marcat de Andrea Compagno, crainicul a spus că golul a fost marcat de „roş-albaştrii”.

Bună seara și bine ați venit la meciul dintre roș-albaștri și Nordsjaelland. Vă urăm un călduros bun venit, în special oaspeților noștri din Danemarca. Vă rugăm să sprijiniți îndemnul UEFA la respect pentru jucători, arbitri, oficiali și suporteri. 

De asemenea, rasismul și xenofobia nu își au locul în fotbal. Vă rugăm să sprijiniți inițiativa noastră ca fotbalul să spună NU rasismului și xenofobiei.

Să ne bucurăm de meciul din această seară. Suntem aici pentru a vedea un fotbal de nivel înalt. Vă dorim vizionare plăcută!„, a fost discursul crainicului de la stadionul Steaua, conform sport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:46

„Îl interesează găinării de CFR?” Gigi Becali a dat verdictul. Ce arbitru vrea la FCSB-CFR Cluj

23:31

„A fost cel mai slab joc!” Dan Petrescu, nemilos după meciul cu Rapid. Ce spune despre duelul cu FCSB

23:20

Victor Angelescu a criticat arbitrajul după CFR Cluj – Rapid 1-1! A anunţat obiectivul giuleştenilor

23:10

„Am vorbit cu Mister şi am rezolvat” Claudiu Petrila, dezvăluiri din vestiar. Ce le-a spus Marius Şumudică

23:00

„Mă gândeam la insinuări” Marius Şumudică, mesaj pentru patroni: „Un singur lucru vreau să spun”

22:51

„Îţi ia un penalty pentru un centimetru!”. Andrei Borza, dărâmat după CFR Cluj-Rapid. Obiectivul giuleştenilor

1 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilor 2 „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă” 3 Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat” 4 „L-au ameninţat pe Rădoi” Sorin Cârţu a răbufnit la adresa lui Feşnic, după Craiova – FCSB: „Parcă era un căţel” 5 Ce se întâmplă cu Horațiu Moldovan, după ce Sassuolo a promovat în Serie A. Anunțul italienilor 6 Mişcare interesantă a lui Luka Modric! Jucătorul lui Real Madrid va fi acţionar la o echipă din Anglia
Citește și