Mesajul lui Cristiano Ronaldo după ce a revenit cu gol în lotul lui Manchester United nu a întârziat să apară. Starul care fusese exclus din echipă pentru meciul cu Chelsea a închis tabela cu Sheriff Tiraspol, 3-0.
În afară de reușita din minutul 81, Ronaldo a mai avut o ratare uriașă în prima repriză, dar și un gol anulat. A ieșit bine pentru diavoli, până la urmă, Dalot și Rashford marcând înaintea portughezului.
Mesajul lui Cristiano Ronaldo după ce a revenit cu gol în lotul lui Manchester United
”O muncă importantă a echipei și o victorie bună. Rămânem împreună. Hai, United”, a fost mesajul postat de Cristiano Ronaldo pe Instagram, care a adunat 6 milioane de aprecieri, în primele 9 ore.
După ce s-a antrenat la lotul de juniori, fiind exclus din prima echipă, Cristiano Ronaldo a fost folosit toate minutele în duelul de Europa League. Totuși, bucuria lui a fost atipică după marcarea golului de 3-0, el ducând mâinile spre piept și privind în sus.
Ce a declarat Erik ten Hag, după golul lui Cristiano Ronaldo
”A luptat să obțină pozițiile cele mai bune. Nu a renunțat. Cred că asta a făcut toată cariera lui. De aceea e atât de bun.
La final, a primit recompensa. Presiune e mereu acolo. Ronaldo știe asta și va trebui să muncim. Toți jucătorii lui United știu asta”, a spus Ten Hag, citat de Reuters.
Cristiano Ronaldo: „Nu m-am schimbat!”
După ce a fost exclus din lot, Ronaldo a dezvăluit că încearcă să fie un exemplu pentru jucătorii mai tineri din echipă, şi că va da totul pentru a reveni alături de coechipierii săi cât mai repede.
„Așa cum am făcut întotdeauna de-a lungul carierei mele, încerc să trăiesc și să joc cu respect față de colegii mei, adversarii mei și antrenorii mei. Asta nu s-a schimbat. Nu m-am schimbat. Sunt aceeași persoană și același profesionst care am fost în ultimii 20 de ani în care am jucat în fotbalul de elită, iar respectul a jucat întotdeauna un rol foarte important în luarea deciziilor.
Am început de foarte tânăr, jucătorii mai în vârstă și mai experimentați au fost întotdeauna exemple extrem de importante pentru mine. Astfel, mai târziu, am încercat întotdeauna să setez un exemplu în mine pentru tinerii care au crescut în toate echipele pe care le-am reprezentat. Din păcate nu este întotdeauna posibil asta și câteodată ‘căldura’ de moment scoate ce e mai bun din noi.
În aceste momente, simt doar că trebuie să muncesc din greu în Carrington, să îmi sprijin coechipierii și să mă pregătesc pentru tot în orice meci. Nu este o opțiune să cedezi în fața presiunii. Nu a fost niciodată. Aceasta este Manchester United și uniți trebuie să rămânem. În curând vom fi din nou împreună”, a fost mesajul transmis de Cristiano Ronaldo, pe conturile oficiale sociale.
- Cristiano Ronaldo a marcat la revenirea în echipa lui Manchester United
- Manchester United – Sheriff Tiraspol 3-0
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- “S-a greşit grav” Reacţia lui Ioan Andone după ce Craiova a ratat primăvara europeană! Avertisment pentru olteni
- Mihai Stoica l-a luat la țintă pe Filipe Coelho, după dezastrul de la Atena: „Antrenorii fac două tipuri de greşeli”
- Chipciu a adormit la 2-1 pentru Craiova! Când a aflat ce s-a întâmplat, nu putea crede: “O dată în 100 de ani”
- I-a adus înapoi în ţară pe olteni după ratarea dramatică a calificării şi le-a transmis un mesaj emoţionant!
- Eugen Trică știe cine e vinovat, după „tragedia oltenească” de la Atena: „Sunt lucruri elementare”


































