Mihai Stoica, furios când a aflat ce se întâmplă la casa de bilete înainte de FCSB – Viking: „Să-mi scrie și promit că va dispărea până la amurg!”

Cosmin Cioboată Publicat: 17 august 2022, 17:50

Comentarii
Mihai Stoica, furios când a aflat ce se întâmplă la casa de bilete înainte de FCSB – Viking: „Să-mi scrie și promit că va dispărea până la amurg!

Mihai Stoica, în timpul unui meci disputat de FCSB / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mihai Stoica s-a înfuriat când a aflat ce se întâmplă la casa de bilete înainte de meciul FCSB – Viking, programat joi (ora 21:30), în play-off-ul Conference League. Multe dintre biletele puse în vânzare au fost cumpărate de bișnițari cu scopul de a le vinde ulterior la suprapreț.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Astăzi, în jurul prânzului, cu o zi înaintea partidei, la Arena Națională bătea vântul. Cei mai mulți fani FCSB au optat să-și achiziționeze bilete online, de pe magazinul oficial al clubului. Până la această oră, s-au vândut 22.000 de bilete pentru duelul cu Viking.

Mihai Stoica, furios când a aflat ce se întâmplă la casa de bilete înainte de FCSB – Viking

Bișnițarii încearcă să profite din plin de interesul uriaș manifestat de suporteri pentru meciul de joi seară. Pe platformele de vânzare online se găsesc bilete care costă de două sau chiar trei ori mai mult decât prețul normal de la casă, anunță gsp.ro.

În urma sancțiunii primite din partea UEFA, pe Arenă vor putea fi prezenți maximum 30.000 de oameni.

Mihai Stoica a răbufnit când a aflat că bișnițarii au cumpărat o mare parte din bilete. Managerul general de la FCSB vrea să afle dacă nu cumva există vreo persoană angajată la vicecampioană care îi ajută pe bișnițari în „operațiunea” de dinaintea meciului cu Viking.

Reclamă
Reclamă

„Pentru ca bișnițarii să dispară trebuie ca NIMENI să nu mai cumpere bilete de la ei. Cine are dovezi că există persoană/persoane din club care-i ajută să obțină bilete altfel decât poate achiziționa oricine, să-mi scrie și promit că persoana/persoanele va/vor dispărea până la amurg. Sunt convins însă că nu există”, a scris Mihai Stoica, pe contul de Facebook.

Reacția lui Gigi Becali după ce UEFA a închis cele două peluze la meciul FCSB – Viking

FCSB a fost sancționată de UEFA din cauza unui steag din Peluza Nord care a afișat un simbol considerat neo-nazist, la meciul cu Dunajska Streda din turul 3 preliminar. Prin urmare, cele două peluze de pe Arenă vor fi închise la meciul de joi seară, cu Viking, din turul play-off-ului Conference League.

Gigi Becali e de părere că decizia forului suprem este corectă.

Reclamă

„Lasă, că e bine. Astea sunt măsuri care sunt bune, zic eu. Ei trebuie să înțeleagă că nu mai merge așa și trebuie să înțeleagă că trebuie să fie ca la teatru”, a spus Gigi Becali, potrivit sport.ro.

UEFA a emis un comunicat oficial în care precizează că FCSB va fi obligată să afișeze un banner cu mesajul “#NoToRacism”, pe care va fi inscripționată și sigla forului european.

În plus, clubul lui Gigi Becali va trebui să achite o amendă de 30.000 de euro pentru comportamentul rasist al fanilor, precum și alte 15.250 de euro pentru alte incidente petrecute în timpul meciului cu Dunajska, din turul 3 preliminar al Conference League.

La precedentul meci european, vicecampioana României a fost susținută de peste 40.000 de oameni, la returul cu Dunajska Streda (1-0) din turul 3 preliminar. Una dintre peluze a fost însă închisă, din cauza scandărilor rasiste ale fanilor de la meciul cu Saburtalo (4-2), din turul 2 preliminar.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:55

Ultraşii Universităţii Craiova se revoltă contra deciziei clubului condus de Mihai Rotaru: „Cum, Ştiinţa, tocmai tu?”

16:45

Ionuţ Chirilă şi-a luat „secund” la CS Dinamo un fost fotbalist care a jucat împotriva lui Manchester United

16:35

Neluțu Varga motivează jucătorii CFR-ului înaintea returului cu Alashkert. Promisiunea pe care le-a făcut-o

16:27

Decizia luată de Ricardo Cadu după ce Iuliu Mureşan a demisionat: „Pentru el am venit”

16:23

Situaţie hilară pentru Craiova lui Mihai Rotaru! S-a trezit cu o cerere de insolvenţă pentru o datorie făcută de Adrian Mititelu

16:11

Și-a prelungit contractul cu Manchester City: pistă închisă pentru Real Madrid

1 Universitatea Craiova pregătește două transferuri: „I-am ales din 1.500 de jucători” 2 Decizia luată de Al-Hamlawi înainte de Levski Sofia. Cu ofertă pe masă, atacantul surprinde fanii Craiovei 3 Dinamo, aproape de un nou transfer! Anunţul preşedintelui Andrei Nicolescu 4 Fotbalistul aflat de 10 ani la club refuză rezilierea contractului! Situaţie dificilă pentru echipa din Liga 1 5 A semnat contractul carierei la 40 de ani! Vozinha a plâns ca un copil la prezentarea oficială 6 Decizia luată de Antonio Folha după ce jucătorii au depus memorii și CFR Cluj e în colaps financiar
Citește și