Închide meniul

Octavian Popescu, aspru criticat de Adrian Porumboiu după West Ham – FCSB 3-1: “O umbră palidă. Fotbal de domnişoare”

Viviana Moraru Publicat: 9 septembrie 2022, 10:20

Comentarii
Octavian Popescu, aspru criticat de Adrian Porumboiu după West Ham – FCSB 3-1: O umbră palidă. Fotbal de domnişoare

Octavian Popescu, într-un meci pentru FCSB / Hepta

Octavian Popescu a fost aspru criticat de Adrian Porumboiu, după West Ham – FCSB 3-1. Mijlocaşul roş-albaştrilor a dezamăgit complet în partida de la Londra, din prima etapă a grupelor Conference League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a fost aproape de a produce surpriza pe “London Stadium”. Trupa lui Nicolae Dică a intrat cu avantaj la pauză, după golul superb al lui Andrei Cordea, însă englezii au întors scorul în doar şapte minute, în repriza secundă.

Octavian Popescu, criticat de Adrian Porumboiu după West Ham – FCSB

Octavian Popescu a fost doar rezervă în partida cu West Ham. Nicolae Dică l-a trimis în teren în minutul 70, în locul lui Darius Olaru, însă evoluţia sa a lăsat mult de dorit.

“Perla” lui Gigi Becali nu s-a făcut remarcată pe “London Stadium”, greşind la golul doi marcat de englezi. Tavi Popescu a fost taxat de Adrian Porumboiu, care consideră că evoluţia mijlocaşului este departe de cea arătată în sezonul trecut.

“Este departe de ce s-a crezut că poate să fie. Și eu l-am lăudat, la un moment dat, fără rezerve, dar acum e din alt film, altă lume. Golul celor de la West Ham a plecat din pasa lui și s-a făcut 2-1. Încă nu este ce ar trebui să fie.

Reclamă
Reclamă

La fel și Miculescu, care este departe de suma de transfer. A intrat fără vlagă. Ok, înțeleg că sunt tineri, dar ambiția trebuia să se vadă.

Dar, Popescu este o umbră palidă. Ce diferență între jocul lui Coman și cel al lui Tavi Popescu. El are condiții de dezvoltare, dar acum fotbalul pe care-l practică este de domnișoare.

Fotbalul de azi e altfel, e puternic, se bazează pe forță, e mai cu mușchi pe picioare”, a declarat Adrian Porumboiu, pentru Pro Arena.

Reclamă

Mihai Stoica, anunţ dezastruos după West Ham – FCSB 3-1. Doi jucători de bază au probleme

Mihai Stoica a făcut un anunţ dezastruos după West Ham – FCSB, scor 3-1, din grupa B a UEFA Conference League. Nu rezultatul este marea problemă a lui Nicolae Dică. Doi jucători de bază s-au accidentat şi au băgat frica în antrenor şi conducerea clubului.

Darius Olaru şi Joyskim Dawa s-au „rupt” şi sunt incerţi pentru următoarele meciuri ale lui FCSB. Mijlocaşul de 24 de ani a fost înlocuit în minutul 70 cu Tavi Popescu. Dawa a resimţit şi el probleme pe final şi a fost schimbat cu Haruţ, în minutul 87.

MM a fost nemulţumit şi de decizia controversată luată de arbitru. Francezul Bastien a acordat penalty după duelul dintre Târnovanu şi Cornet.

„Știu că tot ăsta a arbitrat și la CFR cu Young Boys Berna, când a dat un penalty aiurea și atunci. Din nefericire, n-am avut VAR, până la urmă nu mai contează.

Până la urmă rămânem cu un meci la care am pierdut la două diferență. Nu ne doream asta, știți poziția noastră în campionat, nu e ușor. Olaru și Dawa s-au accidentat, dar nu știu nimic altceva, nu știu detalii.

Au fost câţiva jucători care s-au ridicat la nivelul partidei, unii chiar au surprins, au jucat senzaţional deşi nu au experinţă în competiţii europene”, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:02
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 12 decembrie
16:57
Olandezii l-au desființat pe Robin Van Persie, după eșecul dramatic suferit de Feyenoord la București
16:52
Discuţii pentru reducerea numărului de echipe din Liga 1. LPF confirmă
16:38
Veste uriașă pentru CFR Cluj, chiar înaintea meciului cu Csikszereda! Există acord pentru plată
16:30
Jandermeria anunţă că s-au consumat droguri la FCSB – Feyenoord. S-a deschis dosar penal
16:19
Dorit de Gigi Becali la FCSB, Denis Drăguș a liber să se transfere. Ce au decis turcii
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 3 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 4 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor 5 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie 6 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta”
Citește și