Închide meniul

Dorinel Munteanu, atac dur la adresa arbitrajului după Dinamo – Oțelul 3-3: „M-au șicanat constant”

Alex Ioniță Publicat: 7 decembrie 2023, 23:31

Comentarii
Dorinel Munteanu, atac dur la adresa arbitrajului după Dinamo – Oțelul 3-3: M-au șicanat constant”

Dorinel Munteanu, antrenor Oţelul Galaţi / Profimedia

Dorinel Munteanu a lansat un atac dur la adresa arbitrajului după Dinamo – Oțelul 3-3. Antrenorul moldovenilor a fost eliminat în finalul partidei, iar acum a dezvăluit discuția pe care a avut-o cu arbitrii partidei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Partida dintre Dinamo și Oțelul s-a încheiat cu scorul de 3-3. După acest rezultat, oțelarii s-au calificat în sferturile cupei României. Acest meci, dar și partida dintre FCU Craiova și FCSB, încheiată cu scorul de 2-0, au fost în format LIVE SCORE pe AS.ro.

Dorinel Munteanu, atac dur la adresa arbitrajului după Dinamo – Oțelul 3-3. Motivul pentru care a fost eliminat

După meci, Dorinel Munteanu a răbufnit la adresa arbitrului, care i-a acordat al doilea galben, pentru proteste. Totuși, antrenorul de la Oțelul a dezvăluit faptul că nu înțelege modul prin care a protestat și este de părere că oficialii „l-au șicanat” pe toată perioada partidei.

„Mai trebuie să muncim pentru faza de atac, dar trebuie să-mi felicit echipa pentru că ne-am calificat.

Nu au fost mulți nervi la final… La începutul meciului, acest arbitru despre care nu pot să spun decât că a fost rău intenționat, pentru că știa cu ce echipe jucăm în perioada următoare și trebuia să fiu eliminat.

Reclamă
Reclamă

Mi-am așezat sticlele pe marcinea suprafeței tehnice și mi-a spus să le iau pentru că calcă pe ele… venind pe teritoriul meu. Nu i-am spus nimic, nu l-am înjurat… arbitrul de rezervă… l-a anunțat pe central și în minutul 90 a venit și mi-a dat galben…

Acum nu pot să fac și eu legătură că e din Oradea și următorul meci al nostru e cu Sepsi? Pot să fac și eu toate combinațiile. Din minutul unu a început să mă șicaneze.

Centralul mi-a dat al doilea cartonaș galben pentru proteste, dar nu știu care proteste.

Reclamă

Mi-a stricat seara, pentru că am jucat bine și nu mă pot bucura de acestă promovare. Îi felicit pentru calificare.

Ariel Lopez nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor, de asta l-am și schimbat, dar sunt mulțumit că au reușit să meargă mai departe”, a spus Dorinel Munteanu, la digisport.ro.

FCSB, 4 schimbări la pauză în meciul cu FCU Craiova

În celălalt meci al serii, din Grupele Cupei României, FCSB a efectuat 4 schimbări la pauză în meciul cu FCU Craiova. Gigi Becali a luat o decizie fulger înainte de a doua repriză, având în vedere faptul că echipa sa era condusă de olteni.

În prima repriză jocul „roș-albaștrilor” a fost cu adevărat catastrofal, iar scorul era de 2-0, în favoarea gazdelor. Astfel, patronul vicecampioanei, care se implică în viața echipei, a decis să schimbe nu mai puțin de 4 jucători.

Înainte de startul reprizei secunde, Dorin Rotariu, Damjan Djokovic, Valentin Crețu și Eduard Radaslavescu au fost înlocuiți, cel mai probabil pentru că l-au dezamăgit pe patronul formației, Gigi Becali.

În locul acestora au intrat jucători care, în mod normal, sunt titulari la formația „roș-albastră”. Este vorba despre David Miculescu, Darius Olaru, Adrian Șut, dar și despre Alexandru Pantea.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:49
VIDEOGabi Tamaş a înjurat ca la uşa cortului un concurent la Survivor România. Ce s-a întâmplat
10:42
Reacţia lui Mihai Stoica după ce Baiaram a scuipat un fan, iar Cârţu a acuzat că se fac jocurile pentru FCSB!
10:05
Revenire spectaculoasă a lui Bogdan Lobonţ în Liga 1! Clubul cu care negociază
9:56
Ce schimb de mesaje au avut Daniel Pancu şi Cristiano Bergodi, după scandalul de la CFR – U Cluj 3-2!
9:20
Cutremur la PSG! Dembele şi Vitinha şi-au atacat colegii după înfrângere. Luis Enrique: “Nu voi permite asta”
9:19
Şoc la Jocurile Olimpice! Marele favorit Ilia Malinin, în lacrimi după ce a căzut de două ori! Pe cât a terminat
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Alimentul la care Gigi Becali a renunțat definitiv: “Sunt ca la 20 de ani”. Şi Gică Hagi l-a tăiat de pe listă 3 Verdictul CCA după ce Radu Petrescu a anulat incredibil un gol valabil în Petrolul – FC Argeş! 4 Ce le-a putut spune Radu Petrescu pe teren argeşenilor după golul anulat uluitor în Petrolul – Argeş 2-1 5 UPDATEMihai Stoica neagă că a rămas fără permis de conducere: “Nu mi-a fost reținut carnetul” 6 Gigi Becali mai pierde un jucător. O fostă campioană a Suediei a făcut ofertă
Citește și