Dunărea Călăraşi – Dinamo 1-3 | Prima reacţie a lui Paul Anton după ce i-a dus pe "câini" în semifinalele Cupei României. Ce spune de amicalul cu Dinamo Kiev

Iulian Focșăneanu Publicat: 4 martie 2021, 19:40

Comentarii
Dunărea Călăraşi – Dinamo 1-3 | Prima reacţie a lui Paul Anton după ce i-a dus pe "câini" în semifinalele Cupei României. Ce spune de amicalul cu Dinamo Kiev

Paul Anton a înscris de două ori în poarta Dunării Călăraşi

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Paul Anton a contribuit din plin la victoria "câinilor". Căpitanul lui Dinamo a reuşit o "dublă" de senzaţie şi aşteaptă să vadă cu cine se va lupta pentru un loc în finală. Astra, Universitatea Craiova și Viitorul Pandurii Târgu Jiu sunt celelalte echipa care au acces în careul de aşi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Paul Anton a calificat-o pe Dinamo în semifinalele Cupei României

"Cel mai important e că ne-am calificat. Ne bucurăm că am reuşit să ne calificăm mai departe. Mă bucur că am avut poziţie de şut. Se ştie că îmi place foarte mult să trag de la distanţă. 

La al doilea gol am avut şansă, a sărit mingea bine. E un obiectiv câştigarea Cupei, dată fiind şi situaţia din campionat. Luptăm până la capăt. Noi avem gândul de a obţine trofeul, important e să ne concentrăm de la meci la meci", a declarat Paul Anton după meciul cu Dunărea Călăraşi.

Mijlocaşul de 29 de ani a vorbit şi despre super-amicalul pe care îl va juca Dinamo, în Ucraina, cu Dinamo Kiev. Paul Anton i-a mulţumit lui Mircea Lucescu, care a intervenit pentru a o ajuta financiar pe gruparea din Ştefan cel Mare.

"Am văzut înainte. Ştiam că se caută un amical. Va fi o partidă frumoasă pentru noi, mă bucur că domnul Lucescu a dat o mână de ajutor. Am înţeles că se va face şi o campanie de vânzare a biletelor, ceea ce ne va ajuta cu bani", a transmis căpitanul lui Dinamo.

Reclamă
Reclamă

Dinamo va juca un amical cu echipa lui Mircea Lucescu

Partida de verificare avea loc pe 27 martie, la Kiev şi se va putea disputa cu un număr limitat de spectatori. Toți banii strânși după meciul cu formația lui Mircea Lucescu vor fi folosiți pentru obținerea licenței.

"Campania DDB pentru licență continuă cu PASUL 3! În demersul nostru am fost sprijiniți necondiționat de către MIRCEA LUCESCU, membru ELITE DDB și managerul lui Dinamo Kiev, care nu mai are nevoie de nici o altă prezentare.

Mircea Lucescu se implică astfel activ în salvarea lui Dinamo, alături de suporterii săi. Amicalul DINAMO KIEV – DINAMO BUCUREȘTI se va disputa pe data de 27 martie, anul curent, pe stadionul “OLIMPIC” din Kiev și va reprezenta, practic:
PRIMUL MECI EUROPEAN PENTRU DDB

Reclamă

Fondurile strânse în urma acestui eveniment se vor îndrepta către plata licenței pentru sezonul următor al clubului nostru. Vom reveni în curând cu detalii despre ora de disputare, prețul biletelor, precum și despre modalitatea de achiziționare a lor. ÎI MULȚUMIM pe această cale lui MIRCEA LUCESCU, pentru suportul său total! Încă o dovadă, alta, a câta!?, că sângele alb-roșu apă nu se face!", se arată în comunicatul emis de PCH.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:36

Starul care a marcat un gol de senzație la Mondial, aproape de retragere. World Cup 2026, ultimul dans

13:52

Kylian Mbappe, OUT! Lovitură pentru Real Madrid înainte de derby-ul cu Barcelona

13:45

Conducerea Rapidului a vorbit despre varianta “Daniel Pancu” şi anunţă revoluţia în Giuleşti

13:24

Gică Hagi, mesaj de suflet pentru Galatasaray după titlul câștigat în Turcia: “Pasiune uriașă pentru fotbal”

13:15

Dinamo, anunț de ultimă oră despre sigla clubului: “Vom demara acest proces”

12:41

Omul care a “trădat” FCSB pentru Steaua a dat lovitura! Nu mai reușise asta de apoape 600 de zile

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 4 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 5 Sorana Cîrstea, conferinţă de presă pentru istorie! Ce a spus despre români şi despre Simona Halep şi Irina Begu 6 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0
Citește și