EXCLUSIV

Adrian Mutu aşteaptă postul de selecţioner al României: “Am vorbit cu el. Ştiu ce îşi doreşte să joace”

Antena Sport Publicat: 1 ianuarie 2022, 21:39

Comentarii
Adrian Mutu aşteaptă postul de selecţioner al României: Am vorbit cu el. Ştiu ce îşi doreşte să joace

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Până să fie însă numit oficial, Mutu luptă pentru postul lăsat liber de Mirel Rădoi cu Edi Iordănescu şi Loţi Boloni. Chiar şi Victor Piţurcă ar fi pe lista lui Burleanu şi Stoichiţă. Marica a dezvăluit care este atuul lui Mutu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mutu, favorit la postul de selecţioner al României

“Personal sper ca Adi Mutu să fie alegerea şi nu doar pentru că mi-a dat o căruţă de pase de gol la echipa naţională. Ci pentru că ştiu ceea ce simţea Adi Mutu atunci când îmbrăca tricoul primei reprezentative, ştiu ce simţea el şi vreau să cred că lucrul ăsta contează în CV-ul pe care îl are.

Sper ca lucrul ăsta să îl poată transmite jucătorilor, am vorbit cu el şi ştiu filozofia şi ceea ce îşi doreşte el să joace. La echipa naţională, nu trebuie să fii antrenor, trebuie să fii selecţioner. Selecţionerul necesită alte atuuri în viziunea mea şi anume să ai ochi la fotbalişti, în primul rând.

Nu ştiu cum va putea gestiona situaţiile dificile. Consider că un antrenor la echipa naţională trebuie să ştie să gestioneze situaţiile dificile. Sper să fie inteligent, dacă el va fi alegerea, şi să compenseze acest lucru printr-un secund sau prin secunzi mai experimentaţi”, a spus Marica, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Ladislau Boloni a rupt tăcerea după negocierile cu FRF pentru postul de selecţioner al României

Loţi Boloni a vorbit despre discuţiile pe care le-a avut şi el cu reprezentanţii Federaţiei. O nouă rundă de negocieri va avea curând loc între cele două părţi.

Reclamă
Reclamă

„Sigur că da, mai sunt lucruri de discutat. Aștept încă ceva. Am vorbit și cu domnul Stoichiță. Am fost în contact, o discuție foarte bogată în idei, să spun așa, și pe urmă, zilele următoare vom intra în contact”, a spus Boloni, la PRO TV.

Burleanu şi Stoichiţă au ajuns la Nisa, acolo unde ar fi susţinut o serie de prime negocieri cu Loţi Boloni, antrenor ajuns la 68 de ani. La revenirea în ţară, „Lippi” a anunţat clar că un selecţioner va fi numit după 31 decembrie.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:34

Manuel Neuer scrie istorie! Portarul Germaniei stabilește un nou record la Cupa Mondială

23:30

LIVE VIDEOGermania – Paraguay 0-1, ACUM, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Lovitură de teatru: Enciso deschide scorul

23:23

VideoJurnal Antena Sport | Pancu îşi betonează atacul

23:21

VideoJurnal Antena Sport | Toate starurile la Antena

23:17

VideoJurnal Antena Sport | În bazin cu rivalul

22:30

Trei concluzii după Brazilia – Japonia 2-1: Don Carlo și artiștii care zugrăvesc pereții

1 E oficial! Jucătorul dorit și de Gigi Becali a semnat cu Rapid! 2 Un portar cu două titluri de campion a semnat în Liga 1 3 S-a aflat cine este jucătorul de la Cupa Mondială cu care Ioan Varga negociază transferul la CFR 4 Unul dintre golgheterii Ligii 1 ar putea pleca pentru 500.000 de euro 5 Dinamo pregăteşte oferta pentru un nou atacant! 6 Răzvan Lucescu s-a decis! Cu ce echipă semnează astăzi
Citește și