Închide meniul

Albania U21 – România U21 3-2. Albanezii au întors scorul, după ce “tricolorii” au condus cu 2-0

Viviana Moraru Publicat: 12 septembrie 2023, 21:00

Comentarii
Albania U21 – România U21 3-2. Albanezii au întors scorul, după ce tricolorii au condus cu 2-0

Daniel Pancu, în timpul unui antrenament la naţională/ Hepta

Albania U21 – România U21 3-2! Duelul din grupa de calificare la EURO 2025 a fost în format live score, pe AS.ro. Daniel Pancu  debutat cu un eşec dramatic pe banca naţionalei de tineret, echipă pe care a preluat-o în luna iulie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România U21 a început cu stângul noua campanie de calificare la un nou turneu final european. “Tricolorii mici” fac parte din Grupa E, alături de Albania U21, Finlanda U21, Muntenegru U21, Elveţia U21 şi Armenia U21.

Albania U21 – România U21 3-2

Final! Albania U21 – România U21 3-2! Înfrângere dramatică pentru naţionala lui Daniel Pancu. “Tricolorii mici” au pierdut duelul cu Albania U21, după ce au condus cu 2-0.

Min. 88: Albania U21 – România U21 3-2! Albanezii au reuşit să întoarcă scorul, după ce a marcat şi Pajaziti!

Min. 71: Albania U21 – România U21 2-2! Berisha a reuşit să egaleze pe tabelă! Albanezii au reuşit al doilea dol, în opt minute.

Reclamă
Reclamă

Min. 63: Albania U21 – România U21 1-2! Albanezii au reuşit să reducă din diferenţă prin Shpendi.

Min. 58: Albania U21 – România U21 0-2! Louis Munteanu a majorat diferenţa!

Min. 1: A început meciul!

Reclamă

Echipele de start:

Albania U21: Lilo – Selimnaj, Bajrami, Dajko, Smajli – Kurtuln, Ismaili, Berishna – Pajaziti, Shpendi, Rexhepi

România U21: Sava – Pantea, Ignat, Ilie, Borza – Corbu, Vulturar, Grameni – Mazilu, Munteanu, Ilie

Daniel Pancu va bifa primul său meci pe banca naţionalei U21, naţională pe care a preluat-o în luna iulie, după plecarea lui Emil Săndoi. Acesta s-a despărţit de “tricolorii mici” după EURO 2024, turneu final la care echipa naţională nu a marcat niciun gol.

România U21 şi Albania U21 se întâlnesc pentru a treia oară. Precedentele două dueluri au fost câştigate de “tricolorii mici”, cu scorul de 3-1, respectiv 2-0.

Lotul României U21 pentru duelul cu Albania U21

PORTARI: Răzvan Sava (CFR Cluj), Alexandru Borbei (Lecce / Italia), Alexandru Roșca (CSC Șelimbăr);

FUNDAȘI: Alexandru Pantea (FCSB), Dan Sârbu (Farul Constanța), Cristian Ignat (Mioveni), Răzvan Pașcalău (Lecce / Italia), Umit Akdag (Göztepe / Turcia), Matei Ilie (Padova / Italia), Andrei Borza (FC Rapid 1923), Costin Amzăr (Dinamo);

MIJLOCAȘI: Marius Corbu (Akademia Puscas / Ungaria), Robert Filip (CFR Cluj), Constantin Grameni (Farul Constanța), Cătălin Vulturar (Lecce / Italia), Cătălin Cîrjan (FC Rapid 1923), Ștefan Baiaram (Universitatea Craiova), Rareș Pop (UTA Arad), Rareș Ilie (Lausanne / Elveția), Alexi Pitu (Bordeaux / Franța), Ovidiu Perianu (Universitatea Cluj), Marian Danciu (Universitatea Craiova);

ATACANȚI: Adrian Mazilu (Farul Constanța), Louis Munteanu (Farul Constanța), Rareș Burnete (Lecce / Italia).

Daniel Pancu i-a dat replica lui Octavian Popescu

Daniel Pancu i-a dat replica lui Octavian Popescu şi a explicat care a fost adevăratul motiv pentru care nu l-a convocat pe atacantul FCSB-ului la naţionala României U21. Selecţionerul reprezentativei de tineret a răbufnit şi a răspuns criticilor primite chiar de la jucătorul vicecampioanei României.

„Ştiu că are ceva cu mine mai demult”, a răbufnit Tavi Popescu după ce a oferit două pase decisive în derby-ul FCSB – Universitatea Craiova, scor 3-0, din etapa a 8-a a Ligii 1.

”Îi tratez pe toți în mod egal. Am văzut că s-a creat o ușoară polemică legată de neconvocarea lui Tavi Popescu. Eu am făcut convocările până în această etapă, nu ne putem schimba ideile de la o etapă la alta, pentru că, să fie clar, el nu a jucat pe poziția lui.

Am căutat să aduc la națională jucători care au evoluat pe pozițiile lor la club. Acum că s-a întâmplat să fie suspendat Florinel Coman și a prins ocazia să joace și făcut-o foarte bine e de lăudat.

Nu am absolut nimic personal cu nimeni și rămâne în vederile noastre”, a declarat Daniel Pancu pentru frf.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:52
Minaur Baia Mare, calificare dramatică în grupele European League. Victorie la loviturile de departajare
19:45
Ce sumă voia să obțină FC Argeș pentru transferul lui Mario Tudose. Dani Coman, reacție după atacul lui Gigi Becali
19:28
Marius Șumudică revine pe banca tehnică! Cu ce club este la un pas de a semna
19:23
LIVE SCOREPortugalia joacă ACUM, în preliminariile World Cup. Austria – Cipru și San Marino – Bosnia (21:45), în grupa României
18:52
Cum voia Gigi Becali să-l transfere pe Mario Tudose la FCSB: „Făceam o românească”. Atac la adresa lui Dani Coman
18:35
Miriam Bulgaru, finalistă în finala turneului ITF de la Viena. Cu cine va lupta pentru trofeu
1 FotoLa 61 de ani, Miodrag Belodedici a anunţat că s-a căsătorit! Cum arată soţia lui 2 VIDEORomânia – Canada 0-3. Tricolorii au suferit o înfrângere ruşinoasă în amicalul de lux de pe Arena Națională 3 Salariul uriaş pe care Kurt Zouma îl are la CFR Cluj: “S-a enervat Neluțu” 4 VIDEOMax Verstappen, pole-position în Marele Premiu al Italiei. Tur fabulos pentru campionul mondial 5 Primul 11 ales de Mircea Lucescu pentru amicalul cu Canada! Marea surpriză pregătită de selecționer 6 Dinamo a făcut un nou transfer! Un fost jucător de la Steaua a semnat cu “câinii”
Citește și