Închide meniul

Antrenor-surpriză pe lista FRF: “Sunt surprins şi mândru”. Cine i-ar putea lua locul lui Mirel Rădoi

Gabriel Zamfirescu Publicat: 30 noiembrie 2021, 17:25

Comentarii
Antrenor-surpriză pe lista FRF: Sunt surprins şi mândru. Cine i-ar putea lua locul lui Mirel Rădoi

Profimedia

Adrian Ursea ar putea fi noul selecţioner al României, după ce lui Mirel Rădoi îi expiră contractul cu Federaţia Română de Fotbal. Cei de la Comisia Tehnică au întocmit o listă mai lungă, iar fostul antrenor al lui Nice se află printre preferaţii FRF.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cine i-ar putea lua locul lui Mirel Rădoi

Adrian Ursea a pregătit-o pe Nice până în această vară, când a fost înlocuit cu antrenorul campionei Lille, Christoph Galtier. Toată presa din Franţa a fost uimită de munca depusă Ursea la Nice. Acesta a fost remarcat și de oamenii de la FRF, care l-au pus pe o listă de nume care ar putea prelua banca echipei naționale. “Fără îndoială, sunt onorat că numele meu este nominalizat pentru postul de selecționer. În primul rând, sunt surprins, iar în al doilea, mândru.

A fi selecționerul unei echipe naționale și, mai ales a țării de origine, reprezintă foarte mult. În schimb, nu mă pot pronunța despre orice altceva datorită faptului că nu am avut niciun contact personal”, a declarat Adrian Ursea, conform playsport.ro.

Lista FRF cu posibilii viitori selecţioneri

”Fiecare membru al Comisiei Tehnice a vorbit, și-a expus un punct de vedere în ceea ce privește situația, criteriile, trecutul și viitorul antrenorului sau antrenorilor propuși. S-au conturat niște nume, 12 în total. Aceștia sunt cei doi Lucescu, Mircea și Răzvan, cei doi Iordănescu, junior și senior, Hagi, Pițurcă, Olăroiu, Dan Petrescu, Adrian Ursea, Adrian Mutu, Ladislau Boloni și Costel Gâlcă”, a declarat Aurel Țicleanu, conform sursei citate.

Dintre cei 12 antrenori, doi au refuzat, însă, deja oferta, Gheorghe Hagi și Răzvan Lucescu. De asemenea, Cosmin Olăroiu este greu de crezut că va accepta o eventuală propunere, având în vedere că a semnat de curând un contract al Al-Sharjah, grupare din Emiratele Arabe Unite.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:58
Conducerea Rapidului, semnal de alarmă pentru Costel Gâlcă înaintea derby-ului cu FCSB: „Așa nu vom lua titlul”
18:41
Adrian Mititelu a dezvăluit ce echipe l-au mai dorit pe Vladislav Blănuță. Ce spune despre viitorul atacantului
18:36
Mihai Lixandru l-a contrazis pe Gigi Becali în privinţa derby-ului FCSB – Rapid!
18:30
Oltenii, convinși că vor produce marea surpriză în meciul cu AEK Atena: „Am jucat senzațional”
18:22
AEK Atena – Universitatea Craiova LIVE TEXT (22:00). Meci decisiv pentru calificare. Mesajul lui Mario Felgueiras
18:00
FotoFinala pentru bronz a naţionalei lui Cosmin Olăroiu a fost anulată din cauza ploii torențiale! Imagini incredibile din Qatar
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 4 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 5 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 6 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie”
Citește și