Închide meniul

Autogol în San Marino – România! Tricolorii au fost “ajutați” de Cevoli, în minutul 6

Alex Ioniță Publicat: 24 martie 2025, 22:04

Comentarii
Autogol în San Marino – România! Tricolorii au fost ajutați de Cevoli, în minutul 6

Sursă: Captură Prima

Cevoli a marcat un autogol în San Marino – România! Jucătorul selecționatei gazdă i-a „ajutat” pe tricolorii lui Mircea Lucescu, în minutul 6 al partidei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România și-a propus să facă uitat rezultatul din meciul cu Bosnia, din prima etapă a preliminariilor pentru World Cup 2026, care a fost în direct pe Antena 1 și AntenaPLAY. Tricolorii au pierdut meciul cu scorul de 0-1 și au mers în San Marino, pentru meciul din etapa a 2-a, cu gândul doar la victorie.

Cevoli, autogol în San Marino – România

Echipa națională a primit un ajutor nesperat în minutul 6 al partidei din San Marino. Atunci, Nicușor Bancu a ajuns în careul advers și a centrat în fața porții.

Totuși, mingea trimisă de fundașul de la Universitatea Craiova a fost deviată în plasă de Cevoli, care a încercat să respingă în corner. Portarul naționalei din San Marino nu a putut interveni.

San Marino – România, echipele de start:

Reclamă
Reclamă
  • San Marino: Amici – G. Benvenuti, Cevoli, T. Benvenuti, Tosi – Golinucci, Capicchioni, Zannoni – Contadini, Nanni, Berardi Selecţioner: Roberto Cevoli
  • Rezerve: De Angelis, Zavoli – Fabbri, Rossi, Santi, Valentini, Pasolini, Giacopetti, Sensoli, Riccardi, Mularoni, Valli Casadei
  • România: Moldovan – Rațiu, Popescu, Burcă, Bancu – R. Marin, M. Marin, Stanciu – Man, Drăguș, Hagi Selecţioner: Mircea Lucescu
  • Rezerve: Târnovanu, Niță – Rus, Ghiță, Alibec, Chipciu, Ciobotariu, Politic, Dragomir, Mitriță, Sorescu

A văzut primul 11 al României pentru meciul cu San Marino și a reacționat

Ovidiu Burcă a văzut primul 11 al României, pentru partida cu San Marino, și a reacționat. Fostul antrenor de la Dinamo și Oțelul a analizat o decizie luată de Mircea Lucescu.

Moldovan – Rațiu, Popescu, Burcă, Bancu – R. Marin, M. Marin, Stanciu – Man, Drăguș, Hagi, este echipa de start aleasă de Mircea Lucescu, pentru duelul dintre San Marino și România. Meciul va fi LIVE TEXT pe AS.ro de la ora 21:45.

Ovidiu Burcă a spus că nu înțelege motivul pentru care Mircea Lucescu nu l-a titularizat pe Florin Niță și pentru partida cu San Marino.

Reclamă

În opinia lui Burcă, Niță nu a fost vinovat pentru golul încasat de România în partida cu Bosnia, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Totuși, Ovidiu Burcă a spus că singura explicație pentru această schimbare este faptul că Mircea Lucescu și-ar dori să îl obișnuiască pe Horațiu Moldovan, din nou, în meciuri internaționale.

„A mai făcut rotația asta domnul Lucescu. Eu nu pot să înțeleg de ce o face. E clar că lui Niță nu ai ce să-i reproșezi prea multe după meciul cu Bosnia. Era greu să citească acea centrare printre el și fundaș (n.r – la golul marcat de Bosnia).

Eu nu înțeleg schimbarea. Probabil vrea să îl obișnuiască și să îl vadă pe Moldovan în astfel de meciuri pentru că nu există un risc major azi”, a spus Ovidiu Burcă, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:16
Ghinion teribil și sezon încheiat pentru Florin Andone: “Te vei întoarce mai puternic ca niciodată!”
9:57
Vine Zeljko Kopic în locul lui Mircea Lucescu la naţionala României? Anunţul făcut de FRF
9:55
Presa din Ungaria a găsit punctul slab al României înainte de duelul “de foc” de la Mondial: “Le lipsește”
9:29
“N-am idee cum n-a câștigat Balonul de Aur”. Diego Simeone, “vrăjit” de un star al Barcelonei în derby
9:09
Cristi Borcea știe cum Dinamo poate câștiga campionatul după 19 ani: “Va lua o opțiune serioasă”
8:49
Radu Drăgușin a jucat într-un nou meci. Amicalul în care a fost trimis de Tottenham
1 Roxana Moise a murit la 39 de ani 2 “Se întoarce!” Fotbalistul renegat de Gigi Becali revine la antrenamentele FCSB-ului 3 Lautaro Martinez a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Cristi Chivu: “Face asta prea mult” 4 Ireal! Numărul de bilete vândute pentru derby-ul FCSB – Dinamo 5 Anunţul lui Giovanni Becali despre transferul lui Valentin Mihăilă la Universitatea Craiova 6 Părăseşte Universitatea Craiova în iarnă. Prima plecare a fost decisă de Mihai Rotaru
Citește și