Închide meniul

Ce au scandat fanii României, după golul de 3-0 marcat de Radu Drăguşin! Momente speciale pe stadionul din Cipru

Iulian Focșăneanu Publicat: 12 octombrie 2024, 23:05

Comentarii
Ce au scandat fanii României, după golul de 3-0 marcat de Radu Drăguşin! Momente speciale pe stadionul din Cipru

Torţe aprinse de fanii români în Cipru / AS.ro

Iată ce au scandat fanii României, imediat după golul de 3-0 marcat în poarta Ciprului de Radu Drăguşin. Încântaţi de prestaţia favoriţilor lor, suporterii au strigat la unison numele lui Mircea Lucescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Stadionul din Larnaca a fost luat cu asalt de români la meciul din UEFA Nations League. Aproximativ 80% dintre cei care au asistat la partida România – Cipru erau fani ai “tricolorilor”.

Ce au scandat fanii României, după golul marcat de Radu Drăguşin în meciul cu Cipru

Dennis Man a avut nevoie de un sfert de oră pentru a deschide scorul, după o fază superbă. În minutul 25 a înscris şi Răzvan Marin, din penalty, cu o execuţie impecabilă.

Defensiva gazdelor a mai gafat o dată. Dennis Man i-a centrat perfect lui Radu Drăguşin, care a mărit proporţiile scorului.

Imediat, pe tot stadionul s-a scandat la unison: “Lucescu, Lucescu, Lucescu!”

Reclamă
Reclamă

Mircea Lucescu are victorii pe linie după ce a preluat postul rămas vacant după plecarea lui Edi Iordănescu. Aproximativ 5000 de români se află pe AEK Arena, stadionul celor de la AEK Larnaca, care are o capacitate de 8000 de locuri.

Încă de la intonarea celor două imnuri, fanii României şi-au făcut simţită prezenţa. „Deşteaptă-te, române” a răsunat ca şi cum partida s-ar fi disputat în România.

Echipa de start a României pentru meciul cu Cipru:

Reclamă

ROMÂNIA: 1. Niță – 2. Rațiu, 3. Drăgușin, 6. M. Marin, 10. Stanciu-cpt., 11. Bancu, 13. Mihăilă, 15. Burcă, 18. R. Marin, 19. Drăguș, 20. Man.

Rezerve: 12. Moldovan, 16. Târnovanu – 4. Manea, 5. Ghiță, 7. Alibec, 8. Chipciu, 9. Pușcaș, 14. Hagi, 17. Fl. Coman, 21. Olaru, 22. Mitriță, 23. Sorescu

Selecționer: Mircea Lucescu

Meciul este arbitrat de germanul Sascha Stegemann, ajutat de conaţionalii săi Marco Achmüller şi Christof Günsch, iar cel de-al patrulea oficial este Tobias Reichel, tot din Germania. Stegemann (39 de ani) a arbitrat săptămâna trecută duelul PAOK – FCSB (0-1). El a mai arbitrat-o o dată pe FCSB, în noiembrie 2022, la Bucureşti, cu West Ham (0-3). De asemenea, el a fost cel ce i-a arbitrat pe tricolori în Bosnia şi Herţegovina, în iunie 2022, în deplasare, 1-0 pentru gazde.

Pentru România urmează meciul cu Lituania care este marţi, de la ora 21:45, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Gică Hagi, ţinut la coadă înainte de Cipru – România

Gică Hagi a ajuns la stadionul din Larnaca cu mai bine de o oră înainte de fluierul de start al jocului. Naţionala României are parte de o susţinere uriaşă în Cipru, iar intrarea pe stadion a fanilor români s-a făcut cu ceva probleme.

Gică Hagi a trebuit să aştepte şi el pentru a intra, alături de familia sa, pe stadionul din Larnaca. Cu această ocazie, „Regele” a făcut mai multe poze cu fanii români la porţile stadionului. Unul dintre fani a fost şi el surprins de faptul că Gică Hagi este nevoit să stea la porţile stadionului şi i-a zis: „Nu vă vine să credeţi, domnule Hagi, nu?”.

Ianis Hagi, revenit weekend-ul trecut în prima echipă a lui Rangers, este rezervă înaintea meciului cu Cipru.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:28
Răsturnare de situaţie: Dani Coman, reclamat de FRF şi CCA după scandalul uriaş cu Radu Petrescu
12:23
EXCLUSIV“Până la ultima picătură de energie!” Leonard Doroftei, mesaj pentru tricolori, înainte de barajul Turcia – România
12:05
Ce performanţă! Matei Petre, aur la individual U18 pentru România, la schi-alpinism
12:04
VIDEOCharles Leclerc a numit cea mai puternică echipă din noul sezon de F1, după primele antrenamente din Australia: “Impresionant”
11:56
“Cum comentaţi `Burleanu l-a băgat pe Gică Popescu în puşcărie`”? Răspunsul dat de preşedintele FRF
11:51
Lindsey Vonn şi-a reluat antrenamentele, după ce a fost operată de patru ori: “Încă muncesc din greu”
1 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 2 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 3 Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion 4 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina 5 FotoMarius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani 6 FotoCelebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război
Citește și