Ianis Hagi, alături de Puşcaş, Nicolae Stanciu şi Răzvan Marin - Profimedia Images
Ianis Hagi n-a dat gol pentru România la EURO, dar vrea să o facă la Mondial. Tatăl său, Gică Hagi, a fost la trei Mondiale, dar a marcat doar în America. Naţionala începe preliminariile pentru Mondial, pe 21 martie, cu Bosnia, în direct pe Antena 1.
În ploaia măruntă de la Glasgow, Ianis Hagi a analizat fiecare adversar al României. Austria şi Bosnia sunt numele grele cu care ne batem pentru Mondial.
„E o grupă echilibrată. Puteam să picăm şi mai rău. Este o oportunitate pentru noi să terminăm pe primul loc. Ştim de ce suntem capabili, ştim că putem mai mult”, a declarat Ianis Hagi în exclusivitate pentru AntenaSport.
Ianis Hagi va pleca de la Rangers doar pentru 3,5 milioane – au anunţat scoţienii. Şucu îl vrea la Genoa, dar la jumătate de preţ.
„(n.r: Ce l-ați sfătui să facă?) Păi dacă joacă la Rangers, să joace la Rangers, e foarte bine”, a declarat Mihai Stoichiţă pentru AntenaSport.
Ianis trage tare să fie în martie la naţională, atunci când România începe bătăliile pentru Mondial.
Duelul cu Bosnia va fi în direct pe Antena 1, în martie. Tot la Antena 1 se văd în acest an şi ambele dueluri cruciale de calificare, cu Austria.
- Risc pentru jucători şi fani, la World Cup 2026: “Vrem să putem interveni în caz de căldură extremă”
- Radu Drăguşin e aproape de marea revenire. Poate fi stâlpul apărării României, cu Turcia: “Ne-am luat deja bilete”
- Bănel Nicoliţă a anunţat care a marele avantaj al României în meciul cu Turcia: “Îl avem pe nea Mircea, care ştie tot”
- Neymar: “Vom face tot posibilul, chiar imposibilul, pentru a aduce Cupa Mondială în Brazilia”
- Veste excelentă pentru Ovidiu Hațegan! Anunțul făcut de FIFA































