Închide meniul

“Eşti mare!” Daniel Bîrligea, mesaj savuros după ce Mihai Popescu a dat primul gol pentru naţională cu San Marino

Publicat: 25 martie 2025, 8:29

Eşti mare! Daniel Bîrligea, mesaj savuros după ce Mihai Popescu a dat primul gol pentru naţională cu San Marino

Daniel Bîrligea, reacţie savuroasă după ce Mihai Popescu a marcat cu San Marino | Profimedia

Daniel Bîrligea a reacţionat imediat după ce Mihai Popescu a marcat primul său gol pentru naţionala României. Atacantul celor de la FCSB nu a putut juca nici în meciul cu Bosnia, după ce a acuzat probleme musculare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Daniel Bîrligea nu a stat pe gânduri şi a postat un mesaj imediat după ce colegul său de la FCSB a marcat primul gol pentru România, în victoria cu 5-1 din San Marino.

Daniel Bîrligea, reacţie savuroasă după ce Mihai Popescu a marcat cu San Marino

Bineeeeeeee. Meriți tot ce ai! Ești mare”, a scris Bîrligea pe reţelele de socializare, alături de o imagine cu colegul său de la FCSB.

Mihai Popescu a vorbit despre criticile lui Mircea Lucescu după ce a marcat primul gol la națională

Mihai Popescu a reacționat, în exclusivitate pentru AntenaSport, după San Marino – România 1-5. Fundașul de la FCSB a vorbit la interviu, după ce și-a marcat primul gol la echipa națională. Acesta a transmis un mesaj și despre criticile primite din partea lui Mircea Lucescu, după meciul cu Bosnia.

Reclamă
Reclamă

Mihai Popescu a marcat al 2-lea gol al selecționatei antrenate de Mircea Lucescu, înainte de finalul primei reprize. Pentru tricolori au mai marcat: Cevoli (autogol), Răzvan Marin, Ianis Hagi și Denis Alibec.

„(n.r. Aduce puțină liniște victoria, după ce s-a întâmplat cu Bosnia?) Sunt primele 3 puncte din această campanie, ne bucurăm că am făcut un meci bun, solid. Acest lucru ne dă încredere pentru ce urmează.

(n.r. Ați apucat să discutați cu domnul Lucescu? În prima repriză era nemulțumit) Sincer, nu am prins prea mult în vestiar. Atât timp cât nu marcăm goluri și nu jucăm repede, cum ar trebui la nivelul la care această echipă poate juca, este normal ca mister să nu fie mulțumit. Per total am făcut un meci bun, se putea și mai bine, dar am marcat 5 goluri.

Reclamă

(n.r. Ai marcat primul gol la națională) Este un moment perfect pentru mine, unul de bucurie. Momentan nu realizez, dar mă bucur că am putut marca. Cel mai fericit sunt că am câștigat în seara asta și că am marcat multe goluri.

(n.r. Golul ăsta vine ca un răspuns pentru cei care te-au criticat?) Nu, nu vreau să dau răspunsuri. Criticile sunt bine venite, suntem oameni, greșim. Important este cum reacționăm la aceste critici. Trebuie să te întărească pozitiv, zic că am făcut acest lucru în această seară. S-a văzut pe teren, mă bucur că am reușit să facem un meci bun”, a spus Mihai Popescu, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:08

Trent Alexander Arnold, primul assist la Real Madrid. Pasă superbă la golul lui Gonzalo Garcia

23:46 1 iul.

Cea mai mare surpriză de până acum de la Wimbledon. Coco Gauff, campioana de la Roland Garros, OUT din primul tur

23:24 1 iul.

Real Madrid, în sferturile Campionatului Mondial al Cluburilor. Gonzalo Garcia a decis meciul cu Juventus

23:19 1 iul.

Fostul fundaş al lui Dinamo, prezentat oficial la echipa lui Mircea Rednic: “A fost râvnit de multe cluburi”

22:54 1 iul.

Sorana Cîrstea, anunţ despre retragerea din tenis după eliminarea din primul tur de la Wimbledon

22:31 1 iul.

Cristi Chivu şi-a băgat jucătorii în şedinţă, după declaraţiile explozive ale lui Lautaro Martinez. Tensiuni uriaşe la Inter

1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 FotoDinamo și-a prezentat echipamentul pentru sezonul viitor! Imagini cu noul tricou al „câinilor” 3 FCSB – Utrecht 3-1! Campioana, doar victorii în cantonamentul din Olanda! Politic, primul gol pentru roș-albaștri 4 “Să-şi ia adio de la fotbal”. Gigi Becali, mesaj dur după accidentarea lui Darius Olaru. Ce i-a transmis căpitanului de la FCSB 5 “Nu am văzut atâta nesimțire” Laszlo Dioszegi atac uluitor la adresa lui Roland Niczuly! Portarul, trimis la Liga 3 6 “Cutremur” la Inter! Lautaro Martinez a răbufnit: “Cine nu vrea să rămână poate pleca!”
Citește și